فیدیبو نماینده قانونی آوانامه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب صوتی گیله مرد کتاب صوتی

کتاب صوتی گیله مرد

نسخه الکترونیک کتاب صوتی گیله مرد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۷,۲۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب صوتی گیله مرد

«مجتبی بزرگ علوی» نامی آشنا در ادبیات داستانی ایران دارد. وی مشهورترین نویسنده ی چپ گرای ایرانی در قرن بیستم به حساب می آید. بزرگ علوی در ۱۲۸۲ در تهران متولد شد و سال ها بعد دوست صمیمی صادق هدایت شد و این دو در کنار مسعود فرزاد و مجتبی مینوی، جمعی به وجود آوردند که "ربعه " خوانده شد. در سال ۱۳۱۵ به علت فعالیت های سوسیالیستی به همراه ۵۲ نفر دیگر به زندان افتاد و در آنجا کتاب " پنجاه و سه نفر" و داستان های کوتاه " ورق پاره های زندان " را نوشت. بزرگ علوی زندگی سیاسی پر فراز و نشیبی داشت و پس از کودتای ۲۸ مرداد به آلمان رفت و در برلین شرقی مسکن گزید. وی در سال ۱۳۷۵ به علت سکته ی قلبی در برلین در گذشت .معروف ترین و به یاد ماندنی ترین اثر او «چشم هایش» است . گیله مرد در نوع خود اثری تاریخی قهرمانی به شمار می آید. داستان حول شخصیت سه مرد می چرخد که هر یک از نقاط متفاوت ایران و با خلق و خوی متفاوت در کنار هم قرار گرفته اند. علوی با این چینش و ضرب آهنگی که در طول داستان تکرار می کند، مانند صدای شیون زن و باد و باران، قصد دارد تضادهای آشکار موجود در جامعه ی ایران را در زمان وقوع داستان نشان دهد.

ادامه...

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی گیله مرد

به شخصه خودم دوست ندارم یک کتاب با چندین داستان غیر مرتبط به هم بخونم گرچه داستان ها خوب بودن و قابل تامل ولی این کتاب دارای چند بخش داستان مجزا از هم و انصافا هم داستان های خوبی بودن و زیاد قوی .
در 1 ماه پیش توسط Mojtaba Jahannia
خیلی عالی بود واقعا با لحن جذابی قصه گویی کرده بودند
در 5 ماه پیش توسط محسن جهانگیری
حقیقتا صدای راوی گیرا و جذاب بود ولی چیزی که اذیت میکرد، تک خوانی و عدم استفاده از افراد دیگر برای بیان نقش های مختلف به خصوص زنان بود که بعد از یک مدت باعث خستگی میشد. از نظر داستانی کارهای بزرگ علوی مطمئنا با طعم سیاسی که دارن برای خیلی ها شاید جذاب نباشن ولی شنیدن حقایقی که متروک موندن از زبان یک نویسنده واقعا دلنشینه
در 4 هفته پیش توسط ali...h99
صدای عالی
در 5 ماه پیش توسط مصطفی عباسیان
داستان های قشنگ. صدای راوی هم خوب هست
در 1 ماه پیش توسط
فوق العاده بود. هر قسمت صفاتی رو مشخص کرده و رذایل اون صفت رو میگفت. درس زندگی میداد. تاریخ درس میداد. شخصیت شناسی رو یاد میداد. کامل بود . ارمان سلطان زاده بی نظیر بود.فوق العاده خوانش میکرد کتاب رو. بر هر ایرانی واجبه خوندن این کتاب.
در 3 ماه پیش توسط saj...tma