فیدیبو نماینده قانونی نشر افق و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب تام سایر

کتاب تام سایر

نسخه الکترونیک کتاب تام سایر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب تام سایر

تام سایر را بعضی از جمله خود مارک توین جلد اول هاکلبری فین می دانند. توین با خلق این رمان که آن را برای مخاطب بزرگسال نوشت، توانست روایتی طنزآمیز و بدیع از دنیای واقعی نوجوانان ارائه دهد. تام پسرک یتیمی است که از مدرسه و کار نفرت دارد ود ر حسرت زندگی پسر ولگرد و هم سن و سالش هاکلبری فین است. اما او و دوست جدیدش هاک، تصمیم دارند دزد دریایی شوند، آنها تصادفی به رازهای وحشتناکی پی می برند و درگیر اتفاقات تازه ای می شوند.

ادامه...
  • ناشر نشر افق
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.43 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۵۷ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب تام سایر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:درباره ی نویسنده و اثر

مارک توین، طنزپرداز، داستان نویس و روزنامه نگار آمریکایی در سال ۱۸۳۵ میلادی در فلوریدای ایالت میسوری به دنیا آمد و در سال ۱۹۱۰ از دنیا رفت. نام اصلی اش ساموئل لانگهورن کلِمِنز پنجمین فرزند از شش فرزند خانواده اش بود. اگر چه در کودکی سه تن از برادران و خواهرانش را از دست داد. پدرش آقای کلمنز که دو برده در خانه داشت، ابتدا وکیل دادگستری بود، اما چون درآمد چندانی نداشت، به مغازه داری روی آورد ولی در این کار هم شکست خورد. مادرش نیز خانه دار بود. توین چهار ساله بود که با خانواده اش به شهر هانیبال در کنار رودخانه ی میسی سی پی رفت، جایی که بعدها الهام بخش او در خلق شهر یا دهکده ی خیالی سنت پیترزبرگ بود. در کودکی دوست داشت ناخدای یکی از کشتی های بخار رودخانه ی میسی سی پی شود. دوازده ساله بود که پدرش در اثر بیماری ذات الریه درگذشت و توین تحصیل را رها کرد و در یک کارگاه نجاری و سال بعد به عنوان شاگرد چاپخانه مشغول کار شد. شانزده ساله بود که پیش برادرش کاری گرفت و حروفچین و بعدها طنزنویس روزنامه ی هانیبال جورنال شد. ولی در ابتدای کار، مقاله های طنزآمیزش غلط های املایی و دستوری زیادی داشتند. در هجده سالگی به نیویورک و چند ایالت دیگر رفت و در چاپخانه ها کارگری کرد. در ۲۲ سالگی دوباره به ایالت میسوری برگشت که برده داری در آن رواج داشت. و به خاطر دستمزد خوبی که به او پیشنهاد شد راهنمای کشتی بخار شد. در دو سالی که توین راهنمای کشتی بود، دو هزار مایل روی رودخانه ی میسی سی پی سفر کرد. چند سال بعد نیز برادر کوچکش که به تشویق توین به همین شغل مشغول شده بود در اثر انفجار یک کشتی بخار کشته شد و توین تا پایان عمر خود را به خاطر مرگ برادرش ملامت می کرد. اما در سال ۱۸۶۱ جنگ داخلی آمریکا شروع شد و رفت و آمد کشتی ها روی رودخانه ی میسی سی پی قطع شد. ایالت میسوری در جنوب بود، در منطقه ی ایالت های طرفدار برده داری. به همین جهت او نیز به خدمت سربازی رفت اما در نبردی شاهد کشته شدن یک نفر در جنگ بود و چون احساس کرد که طاقت دیدن مرگ دیگران را ندارد، از خدمت فرار کرد و پیش برادر بزرگش رفت که در فرمانداری نوادا کار می کرد.
بعدها نیز به کالیفرنیا رفت و به نجاری، کار در معدن و خبرنگاری مشغول شد. در سال ۱۸۶۲، سردبیری یکی از روزنامه ها را پذیرفت و رسما نام هنریِ مارک توین را برای امضای نوشته هایش انتخاب کرد.
سه سال بعد، براساس داستانی عامیانه، داستان کوتاهی به نام قورباغه ی جهنده ی معروف بخش کالاوراس نوشت و در یکی از روزنامه های نیویورک چاپ کرد. انتشار این داستان باعث شناخته شدن او در سر تا سر آمریکا شد. در همین سال به عنوان خبرنگار به جزایر هاوایی رفت و پس از بازگشت، سخنرانی های طنزآمیزی درباره ی این سفر کرد که شهرت زیادی برایش به ارمغان آورد. دو سال بعد ( ۱۸۶۷ ) سفری به اروپا و شرق کرد و سفرنامه های مختلفی نوشت. در اواخر همین سال، با دختر جوانی که پدرش تاجر زغال سنگ بود، در نیویورک آشنا شد و سه سال بعد با او ازدواج کرد که حاصل این ازدواج سه دختر بود.
اولین رمان توین، عصر زرین نام داشت که از نظر داستانی ضعیف بود. سه سال بعد ( ۱۸۷۶ ) با نوشتن ماجراهای تام سایر شهرتش از مرزهای آمریکا فراتر رفت. توین رمان شاهزاده و گدا را شش سال بعد ( ۱۸۸۲ ) نوشت که فروش زیادی کرد. دو سال بعد سومین شاهکار و به نظر بسیاری از منتقدان بهترین اثر خود ماجراهای هاکلبری فین را نوشت و بار دیگر خوانندگان آثارش را به دنیای لذت بخش کودکی برد.
چندی بعد توین که فکر می کرد ناشران او را فریب می دهند، بنگاه نشری برپا کرد، اما در سال ۱۸۹۴ به دلیل بدهکاری زیاد ورشکسته شد. گو این که دو، سه سال بعد با انتشار رمان ژاندارک، تمام بدهکاری هایش را پرداخت. در همین دوران ـ که توین در اوج شهرت بود و در قصر خود مانند شاهزاده ها زندگی می کرد ـ مادر، یکی از برادران و یکی از خواهرهایش درگذشتند و همسر و دختر سومش فلج شدند. به همین علت در اواخر عمر همواره غمگین بود و بر آثاری که در این سال ها نوشت، اندوهی تلخ سایه افکنده است. در سال ۱۹۰۷ میلادی، دانشگاه آکسفورد به توین دکترای افتخاری اعطا کرد که توین همواره از این بزرگداشت با افتخار یاد می کرد.
ماجراهای تام سایر را برخی ـ از جمله خود توین ـ به لحاظ ساختاری جلد اول ماجراهای هاکلبری فین می دانند با این تفاوت که در این جا شخصیت اصلی تام است و داستان به شیوه ی دانای کل تعریف می شود. اما ویژگی خاص تام سایر نیز شاید داستان قوی تر آن ـ نسبت به هاکلبری فین که جنبه های زبانی و طنزش قوی تر است ـ باشد. توین نه تنها دهکده ی خیالی اش در این داستان را از دوران زندگی اش در کنار میسی سی پی الهام گرفت، بلکه کتاب های تام سایر نیز برگرفته از خاطرات دوران کودکی اش هستند.
مثلاً خاله پالی در این رمان همان مادرش جین کلمنز است، و ـ به گفته ی توین در مقدمه ی این رمان ـ دوستان تام در این رمان دوستان مدرسه ای و شخصیت تام نیز طرحی از شخصیت سه دوست دوران کودکی اش هستند. ماجراهای تام سایر هنگام مرگ توین نه تنها اثری بسیار پرفروش بلکه بدل به یکی از آثار ماندگار یا کلاسیک آمریکا شده بود. تام در این رمان و سه کتاب دیگر مارک توین (ماجراهای تام سایر، تام سایر در خارج و تام سایر کاراگاه) شخصیتی اصلی است اما از این سه اثر، فقط هاکلبری فین هنوز تقریبا در کنار این رمان، خوانندگان بسیاری در سراسر جهان دارد.
نکته ی دیگر این که توین در واقع تام سایر را برای بزرگ ترها نوشت تا به آن ها ـ به قول خودش ـ نشان دهد که در کودکی طرز حرف زدن و فکر کردن و رفتارشان چگونه بوده است، ولی کودکان و نوجوانان بعدها آن را بیش تر به دنیای خود بردند. به هر حال این کتاب و رمان بعدی توین هاکلبری فین، نشان می دهند که تا چه حد توین عمیقا با روحیه و روان شناسی نوجوان ها آشنا بود و چگونه توانست با چیره دستی روایتی طنزآمیز و شیرین از دنیای واقعی نوجوانان ارائه دهد.

م. س.

نظرات کاربران درباره کتاب تام سایر

عالی بود . قبلش یه کتاب سنگین خونده بودم و خوندن این کتاب حس خوبی برام داشت. این کتاب و کتبی ازین دست فقط مختص نوجوانان نیست به نظر من برای تمام گروههای سنی هست چون زیبا نگاشته شده. نباید درینجا ذکر ترجمه بسیار روان و شیرین جناب سلیمانی رو از قلم انداخت
در 2 سال پیش توسط sae...n65
بسیار زیبا و از رمان های ماندگار در ادبیات جهان.
در 2 سال پیش توسط ahr...iey
خیلی خیلی قشنگه
در 2 سال پیش توسط esh...243
داستان چند پسر بچه شیطون روستایی که دنبال درد سر و خلافکار شدن هستند، کتاب به ظاهر تموم نمیشه و احتمالا ادامه اون توی کتاب هاکلبری فین هست ...
در 1 سال پیش توسط سامان حاتمی نژاد
بشدت این کتاب رو پیشنهاد میکنم فوق العاده است حتما بخرید ممنون از فیدیبو وسانسور نکردن کتاب ها
در 6 ماه پیش توسط bar...ee1
فوق الادس خیلی دوسش دارم
در 2 سال پیش توسط nik...366
این کتاب هم متاسفانه نسخه ی خلاصه شدس و حداقل سیصد صفحش خلاصه شده.واقعا این بزرگترین توهین به نویسنده ی کتاب و خوانندگان اون هس اکثر ترجمه های این اقای سلیمانی خلاصه و سانسور شدس فقط میشه تاسف خورد به حال این افراد..
در 4 ماه پیش توسط محمد رضایی
عالی بود. دم نویسندش گرم
در 12 ماه پیش توسط mga...njy
کتاب فوق العاده زیبایی بود. حتما هاکلبرفین که ادامه داستان این کتاب است رو هم بخونید
در 3 ماه پیش توسط سید مهدی هاشمی کرویی
حقوق العاده
در 2 سال پیش توسط ami...931