دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
بازگشت از شوروی

بازگشت از شوروی
همراه با کتاب تنقیح بازگشت از شوروی

نسخه الکترونیک بازگشت از شوروی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره بازگشت از شوروی

آنچه در اتحاد جماهیر شوروی، در سال‌های نزدیک و پس از انقلاب رخ داد__ یعنی بعد از شکست منشویک‌ها و پیروزی بلشویک‌ها به رهبری لنین در سال ۱۹۱۷__ از یک سو، به‌خاطر ابعاد گسترده و وسعتش به لحاظ سیاسی بسیار اهمیت داشت و از سوی دیگر، این اولین انقلاب و تجربۀ تشکیل دولتی سوسیالیستی بود که حول محورهای تئوری‌های اقتصاد سیاسی و بنیادهای نظریۀ مارکسیستی شکل گرفته‌بود و به‌ همین جهت، توجه بسیاری از روشنفکران، سوسیالیست‌ها، سیاستمداران و مردم جهان را به خود معطوف کرده‌بود. بعد از شکست روسیه در جنگ جهانی اول، موج بزرگی از نارضایتی بین دهقانان، کارگران و سربازان شکل گرفت که بلشویک‌ها در آن نقش چندانی نداشتند اما با شکل‌گیری گروه‌های معترض کارگری و دهقانی در طول انقلاب فوریه، بلشویک‌ها توانستند در این گروه‌ها نفوذ کنند و رهبری این جریان‌های معترض را به عهده بگیرند. دامنۀ این اعتراض‌‌ها فراتر از مرزهای روسیۀ امروزی بود؛ پانزده کشور کنونی، در آن دوره، جامعه‌ای را به نام اتحاد جماهیر شوروی تشکیل دادند که تا سال ۱۹۹۱و پس از فروپاشی شوروی، پهناورترین کشور جهان را می‌ساخت. ظهور یک انقلاب و دولتی سوسیالیستی با این وسعت و بزرگی، تجربۀ تاریخی مهم و بی‌سابقه‌ای تلقی می‌شد که جهان را متحیر خود کرده‌‌بود.

ادامه...

مشخصات بازگشت از شوروی

  • ناشر انتشارات روزبهان
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۰,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.74 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۷۲ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره بازگشت از شوروی

این کتاب رو با همین ترجمه و یک چاپ خیلی قدیمی از کتابخونه گرفتم و خوندم. بی‌نظیر و عالی بود. نوشته های پایانیش رو از دست ندید. صبر و حوصله و پایبندی ژید به یک‌سری قوانین اخلاقیش تو کل کتاب به‌خصوص قسمت های پایانیش دیده میشه. من تا قبلش نظر مثبتی راجع به ژید نداشتم، بعد از تموم‌کردن این کتاب نظرم تغییر کرد. اینم بگم برام مقداری سخت‌خوان بود که شاید از کوتاهی خودم بوده.
در ۴ ماه پیش توسط 091...032 ( | )