Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی هنر رفتار با زنان کتاب صوتی

کتاب صوتی هنر رفتار با زنان

نسخه الکترونیک کتاب صوتی هنر رفتار با زنان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی هنر رفتار با زنان را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب صوتی هنر رفتار با زنان

کتاب صوتی «هنر رفتار با زنان» نوشته آرتور شوپنهاور یکی از عناوین هشت‌گانه مجموعه این فیلسوف است و توسط فرانکو وولپی استاد فلسفه و پژوهشگر ایتالیایی گردآوری شده است. برخلاف انتظار در این کتاب صوتی خبری از چگونگی طرز رفتار با زنان نیست، بلکه این کتاب به بیان کم و کاستی‌های ذاتی و تشریح زن‌ها از دیدگاه فیلسوفی بدبین و شکاک نسبت به آن‌ها پرداخته است. همانطور که همه ما می‌دانیم زن و مرد هر دو مخلوق یک خداوند هستند و هیچ برتری از لحاظ جنسیتی نسبت به یکدیگر ندارند و میزان برتری هر انسان را خوبی‌های او تعیین می‌کند. که در ادیان الهی نیز به این موضوع اشاره شده است. بنابراین مطالعه و بررسی یک اثر به معنی تایید تفکرات و نظریات نویسنده نیست. اما با توجه به اینکه شوپنهاور میان فلاسفه غرب از اهمیت خاصی برخوردار است، خالی از لطف نیست که با این بخش از دیدگاه‌های او هم آشنا شویم، هرچند که تاییدشان نمی‌کنیم. مطالب گردآوری شده در کتاب صوتی «هنر رفتار با زنان» که عقاید شوپنهاور در رابطه با زنان است، عموما قابل دفاع نیستند و حتی گردآورنده کتاب، فرانکو وولپی نیز معتقد است که این مطالب حاصل نظریات مغرضانه و غیرعلمی هستند که جز مواردی معدود نمی‌توان پشتوانه عقلی و منطقی برایشان یافت. همچنین این نظریات متاثر از خشمی که او از زنان زندگی و دوران خود در درونش انباشته کرده، شکل گرفته‌اند. او از ابتدا تا انتها کتاب چندین‌بار به مسئله ضعف عقلانی زن‌ها اشاره می‌کند؛ موضوعی که متاسفانه در طی تاریخ ادبیات و اندیشه نیز در قالب مسائل جدی و شوخی به آن پرداخته شده است. شاید شنیدن این کتاب موجبات سرگرمی و شوخی را میان بعضی مردان فراهم سازد. و فمنیست‌ها با شنیدن این کتاب بسیار بیشتر از اقشار دیگر برافروخته شوند. در هرحال اگر زندگی و فراز و فرودهای مهم احساسی و عاطفی زندگی شوپنهاور که در شروع کتاب هم به آن‌ها اشاره شده را مطالعه کنیم می‌توانیم دلایل مطالب مغرضانه‌ای که او به عنوان حکم صادر می‌کند را دریابیم.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی هنر رفتار با زنان

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی هنر رفتار با زنان

صداي راوي مورد علاقه من بود. اما خود كتاب خيلي شبيه افكار جامعه ماست و بايد چند قرن بگذره تا تفكرات جامعه از شوپنهاري خارج بشه و مردسالاري يك خصلت زشت؟!
در ۵ ماه پیش توسط mos...har ( | )
کتاب بسیار عالی ای بود.توصیه ش میکنم.
در ۶ ماه پیش توسط 992...800 ( | )
بالاخره تجربیات شخصی هر کس بر تفکراتش تاثیر گذار هست نمیخواهم بگم که همه زنها خوب هستند چون در هر جنس و نژاد و قومیت و ... هم ادم خوب هست و هم بد و احتمالا انچه نویسنده در این کتاب اورده حاصل تجربیات بدی هست که داشته و باید دید که در زمان حیات نویسنده وضیعت زنان چطور بوده و با کدوم قشر از زنان سروکار داشته.
در ۷ ماه پیش توسط مریم ترابی ( | )
خوب بود
در ۲ هفته پیش توسط bag...eza ( | )
این نشان میده که نظر ، عقیده ، فکر هیچ فیلسوف دانشمند فیزیکدان یا …صددرصد و درست نیست.. کتاب خوبیه برای اینکه به این باور نقص در افراد برسیم
در ۳ ماه پیش توسط morvarid shahsavan ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››