فیدیبو نماینده قانونی نشر آموت و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب من پیش از تو

کتاب من پیش از تو

نسخه الکترونیک کتاب من پیش از تو به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب من پیش از تو

پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز پرفروش‌ترین کتاب سال‌های اخیر در ایران «من پیش از تو» نوشته‌ی جوجو مویز، روزنامه‌نگار و نویسنده انگلیسی است. او تنها کسی است که تابه‌حال توانسته است دو بار موفق به کسب جایزه‌ی انجمن رمان‌نویسان رمانتیک شود و آثارش جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز است. این کتاب در ایران برای اولین‌بار توسط نشر آموت و با ترجمه خواندنی مریم مفتاحی به چاپ رسیده است. داستان این کتاب یک عاشقانه کاملا متفاوت است. عشقی ورای عشق‌های زمینی که بیش‌تر جنبه انسانی و معنوی دارد . داستان این کتاب بازگو کننده زندگی مرد جوان و ماجراجویی است که علاقه زیادی به ورزش‌های خطرناک دارد. او که بسیار متمول هم هست در یکی از همین ورزش‌ها دچار سانحه‌ای شدید شده و تمام زندگی‌اش دچار تغییر می‌شود. اما این تغییرات زمینه‌ساز حضور دختری جوان در زندگی اوست که به یک‌باره همه‌چیز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در بخشی از این رمان می‌خوانید: «رهبر ارکستر قدمی به جلو برداشت و با پا دوبار به سکو ضربه زد، یک هیس قوی سالن را فراگرفت. سکوت برقرارشده زنده و مشتاق بود. بعد رهبر ارکستر چوبش را به حرکت درآورد و یک‌باره صدای ساز درنهایت شفافیت سالن را پر کرد، موسیقی حالا برایم عینیت مادی پیداکرده بود؛ چیزی نبود که فقط از راه گوشم بشنوم بلکه در تمام وجودم جاری‌شده بود، اطرافم را گرفته و حواس پنج‌گانه‌ام را به لرزه انداخته بود پوستم سوزن سوزن شده و کف دستم عرق کرده بود... قوه‌ی تخیلم به طرز غیرمنتظره شکوفا شده بود؛ همان‌طور که نشسته بودم هیجان‌های گذشته یک‌باره در وجودم غلیان پیدا کردند. افکار و ایده‌های نو در ذهنم پیچیدند، گویی به بینش و بصیرت دیگری دست‌یافته‌ام. خیلی چیزها بود اما اصلا دلم نمی‌خواست به پایان می‌رسید، دوست داشتم تا ابد همان‌جا بنشینم.»

ادامه...
  • ناشر نشر آموت
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.49 مگابایت
  • تعداد صفحات ۵۳۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب من پیش از تو

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

۱ . ۲۰۰۷

وقتی از حمام بیرون می آید، زن هم بیدار شده است، به بالش تکیه داده و کتابچه ی راهنمای مسافرت کنار تختخوابش را ورق می زند. یکی از بلوزهای مرد را پوشیده و موهای بلندش طوری به هم ریخته که ناخودآگاه شب گذشته را به ذهن می آورد. مرد همان جا می ایستد و با حوله موهایش را خشک می کند، سرخوش از یادآوری خاطرات است.
زن سرش را از کتابچه بلند می کند و لب ور می چیند. شاید سنش برای این کار کمی زیاد باشد، ولی مدت نه چندان طولانی آشنایی این فرصت را به زن می دهد خود را کمی لوس کند.
ـ حتما باید کاری انجام بدهی که به کوهنوردی مربوط شود، یا حتما باید توی دره های تنگ و باریک بچرخی؟ اولین تعطیلات درست وحسابی ماست. واقعا کدام مسافرت است که هم می توانی از شر لباس خلاص شوی و هم...
وانمود می کند چندشش شده است. بعد ادامه می دهد:
ـ هم پشم گوسفند بپوشی.
کتابچه را پایین تختخواب می اندازد و دست های کاراملی رنگش را زیر سر می گذارد. از صدای خش دارش پیداست ساعاتی از شب گذشته را بیداری کشیده است.
ـ چشمه های لوکس آب معدنی توی بالی(۱) چه طور است؟ می توانیم روی شن دراز بکشیم... حسابی از ما پذیرایی شود... شب های طولانی و آرام...
ـ از این جور تعطیلات خوشم نمی آید. حتما باید کاری بکنم.
ـ مثلاً خودت را از هواپیما بیندازی بیرون؟
ـ تا امتحان نکردی الکی ردش نکن!
زن چهره درهم می کشد.
ـ اگر از نظرت اشکالی ندارد، ترجیح می دهم ردش کنم.
رطوبت بدن مرد، بلوزش را نمناک کرده است. موهایش را شانه می زند و گوشی تلفن همراهش را روشن می کند. با دیدن تعداد پیام ها که پشت سرهم در صفحه ی کوچک گوشی به حرکت درمی آیند، قیافه اش درهم می رود.
می گوید:
ـ خُب، حالا پاشو صبحانه بخور.
روی تختخواب خم می شود و زن را می بوسد. زن گرما و رایحه ی بدنش را حس می کند.
ـ باز آخر هفته می روی؟
ـ بستگی به این معامله دارد. کمی هم به هوای امروز. شاید مجبور شدم بروم نیویورک. در هر صورت، پنجشنبه می رویم رستوران، یک شام خوب می خوریم، انتخاب رستوران با تو.
لباس چرمی موتورسواری اش را از پشتِ در برمی دارد.
زن چشمانش را تنگ می کند.
ـ شام، با آقای بلک بری یا بدون او؟
ـ چطور؟
ـ آقای بلک بری باعث می شود احساس کنم سرخر هستم.
زن دوباره لب ور می چیند.
ـ همیشه فکر می کنم شخص سومی هست که تلاش می کند توجه ات را جلب کند.
ـ زنگش را قطع می کنم.
زن با اوقات تلخی می گوید:
ـ ویل ترینر(۲)، وقت هایی هم باید خاموشش کنی.
ـ دیشب خاموش کردم، نکردم؟
ـ زورکی.
مرد لبخند می زند.
ـ حالا می گویی زورکی؟
پاهایش را داخل لباس چرمی می کند و آن را بالا می کشد. بالاخره توجه مرد از لیسا(۳) منحرف می شود. کاپشن موتورسواری را روی دست می اندازد و همین طور که از اتاق خارج می شود، برای زن بوس می فرستد.
بیست و دو پیام در گوشی تلفن همراه بلک بری خود دارد. اولین پیام ساعت ۴۲: ۳ صبح از نیویورک رسیده. مشکل قانونی پیش آمده است. سوار آسانسور می شود تا به پارکینگ در زیرزمین برود. تلاش می کند در جریان آخرین اخبار شب گذشته قرار بگیرد.
ـ صبح بخیر آقای ترینر.
نگهبان از اتاقکش بیرون می آید. با وجودی که زیرزمین از جریان باد و باران در امان است، اتاقک از نوع ضد باد و باران ساخته شده. ویل دوست دارد بداند این مرد، اول صبح، این جا توی زیرزمین، وقتی به تلویزیون مداربسته و سپر براق اتومبیل های ۶۰۰۰۰ پوندی زل می زند، به چه فکر می کند.
ویل دستش را داخل کاپشن می کند.
ـ مایک(۴) هوای بیرون چه طور است؟
ـ افتضاح. چنان باران می آید که انگار سقف آسمان پاره شده.
ویل می ایستد.
ـ واقعا؟ با موتور نمی شود رفت؟
مایک سری تکان می دهد.
ـ نه قربان. مگر این که قایق بادی وصل کنید. یا قصد خودکشی داشته باشید.
ویل به موتورسیکلتش خیره می شود. لباس چرمی را درمی آورد. مهم نیست لیسا چه فکری می کند ولی او کسی نیست که بی گدار به آب بزند و خودش را بی جهت به خطر بیندازد. جعبه ی روی موتور را باز می کند و لباس چرمی را داخلش می گذارد. دوباره درش را قفل می کند و کلید را به طرف مایک پرت می کند. مایک هم آن را با یک دست در هوا می گیرد.
ـ از زیر در آپارتمانم بینداز داخل، اشکالی ندارد؟
ـ نه مشکلی نیست. می خواهید تاکسی بگیرم.
ـ نه، آن وقت هر دو خیس می شویم.
مایک دگمه ی میله ی ایست را می زند و ویل خارج می شود. ویل دستش را بالا می برد و تشکر می کند. صبح زود است و هوا تاریک و توفانی. ترافیک خیابان های مرکز لندن با این که هنوز ساعت هفت ونیم نشده سنگین و کند است. یقه اش را بالا می دهد و در خیابان قدم می گذارد و به طرف تقاطع می رود تا تاکسی بگیرد. خیابان از باران لغزنده است، پیاده رو مثل آینه شده و نور خاکستری بر آن می درخشد. وقتی افراد دیگری را می بیند که روی لبه ی جدول خیابان ایستاده اند، در دل فحش می دهد. مردم لندن از کی این قدر سحرخیز شده اند؟ انگار همه یک فکر دارند. نمی داند کجا بایستد تا راحت تر تاکسی گیرش بیاید. همان موقع تلفن زنگ می زند. روپرت(۵) است.
ـ دارم می آیم. الان منتظر تاکسی ام.
از آن طرف خیابان، نور نارنجی یک تاکسی را می بیند که نزدیک می شود. قدمی به جلو برمی دارد، امیدوار است کسی متوجه آن نشده باشد. اتوبوسی رد می شود، پشت سرش هم کامیونی که ترمزهایش چنان صدا می دهند که صدای روپرت را نمی شنود. از سروصدای اتومبیل ها مجبور می شود فریاد بزند.
ـ روپ(۶)، صدایت را نمی شنوم. دوباره بگو.
حالا خودش تنها در جای امنی ایستاده است و اتومبیل ها سریع از کنارش عبور می کنند. نور نارنجی تاکسی را می بیند و دست آزادش را بالا می برد، کاش در آن باران سیل آسا راننده او را ببیند.
ـ باید به جف(۷) در نیویورک زنگ بزنی. هنوز آن جاست. منتظر توست. دیشب خیلی تلاش کردیم با تو تماس بگیریم.
ـ چه مشکلی پیش آمده؟
ـ اشکال قانونی. با دو بندش مشکل دارند. امضاء... اوراق...
در همان لحظه اتومبیلی رد می شود و صدای روپرت دیگر به گوش نمی رسد. لاستیک اتومبیل با ریزش باران ویژ صدا می کند.
ـ نفهمیدم چی گفتی.
راننده ی تاکسی او را دیده است. سرعتش را کم می کند و همین طور که از طرف دیگر خیابان آهسته می آید، آب زیادی به اطراف پاشیده می شود. ویل متوجه مردی می شود که با دیدن او با دلخوری تمام قدم های تندش را آهسته می کند، حتما فهمیده است ویل زودتر به تاکسی می رسد. ویل یک جورهایی احساس پیروزی می کند. با صدای بلند می گوید:
ـ ببین، کارهای دفتری روی میزم را به کلی(۸) بده. من تا ده دقیقه ی دیگر می رسم.
به دو طرف خیابان نگاه می کند، بعد سرش را پایین می اندازد و دوان دوان آخرین قدم هایش را به طرف تاکسی برمی دارد. کلمه ی «بلک فرایرز(۹)» سر زبانش است. باران از لای یقه وارد پیراهنش می شود. همین مسافت کوتاه پیاده رفتن در خیابان قطعا باعث می شود مثل موش آب کشیده به دفتر کارش برسد. شاید مجبور شود منشی را بفرستد تا برایش پیراهن بیاورد.
ـ باید پیش از رسیدن مارتین تلاش لازم را بکنیم.
صدای گوش خراشی می آید، ویل نگاه می کند. صدای ناخوشایند بوق اتومبیلی است. تاکسی سیاه براق را مقابلش می بیند. راننده شیشه اتومبیل را پایین داده است. در گوشه ی میدان دیدش چیزی می بیند که نمی تواند به خوبی تشخیص دهد. آن چیز با سرعت باورنکردنی به طرفش می آید.
صورتش را به طرف آن برمی گرداند، بلافاصله متوجه می شود در مسیرش قرار دارد و به هیچ طریقی نمی تواند خودش را از سر راهش کنار بکشد. از وحشت، دستش باز می شود، گوشی بلک بری رها می شود و می افتد زمین. فریادی می شنود که احتمالاً از گلوی خودش خارج شده است. آخرین چیزی که می بیند دستکش های چرمی هستند و صورتی که داخل کلاه ایمنی است. وحشت حاضر در چشمان مرد در چشمان خودش هم منعکس می شود. بعد انفجاری صورت می گیرد و چیزی باقی نمی ماند.

نظرات کاربران درباره کتاب من پیش از تو

من این کتاب رو به خاطر نظرات مثبتی که راجع بهش نوشته بودند خریدم و خوندم ولی واقعا ناامید شدم اصلا نمیفهمم چرا این قدر ازش تعریف شده یک موضوع خیلی تکراری فیلم های فارسی قدیم پسر پولدار، دختر فقیر، بعدش هم کل کل پسر پولدار و دختر فقیر و کلی کمک پولی پسر پولدار به دختر فقیر که باعث میشه دختر فقیر بفهمه چقدر دنیا خوب و زندگی چقدر لذت بخشه و از این حرف ها. تا اخر داستان منتظر بودم بخش درخشان داستان که باعث شده این کتاب این همه نظر مثبت گرفته، از راه برسه. از نظر من کتاب های خیلی خیلی بهتر از این کتاب اینجا هست،
در 2 سال پیش توسط tim...a01
کتاب واقعا بدی بود. جدا از پیامش که کلا هدفش اینه که هر کسی بهتون هر چی گفت اگه پولدار و خوشتیپ بود حتما درسته، اینکه کسی که اینهمه ثروت و خانواده ی خوب و یه دختری که عاشقشه داره و بازم ترجیح میده بمیره چون فلج شده، واقعا پیام خوبی نیست برای هر کسی که یه معلولیتی داره و این کتابو خونده. میخواید مخالفت کنید، هر کس نظر خودشو داره.
در 2 سال پیش توسط شقایق شوکت پور
بالاخره شاخ غول شکسته شد اگه پای نشر آموت به اینجا باز بشه من از هیجان پس میفتم
در 2 سال پیش توسط Ger...y77
بالاخرهههههه. ممنون فیدیبو :))
در 2 سال پیش توسط مصطفا بلند قامت
افسردگی گرفتم بابا...وقتی خریدمش با توجه ب تعریفای دوستا فکر کردم کتاب خیلی خوبیه...اما متاسفانه خیلی خوب نبود...داستان متعادل دنبال شد بنظر من ی روند یکنواخت داشت،اکثر داستان انتظار برای خود کشی و تلاشای نافرجام لوئیزا واس منصرف کردن....تا اخرین لحظه منتظر ی اوج بودم ک داستانو از یکنواختی دراره یکم شادی تزریق کنه....اما انتظار بیهوده...حتی داستان رابطه احساسیشون اونقد قوی پرداخت نشد بهش...شاید درحد ی دوست داشتن خیلی معمولی ولی تو کتاب پس از تو انقد ک همه چی حول و محور ویل خاطراتش و عشق عمیقشون پیش میره ک ادم شک میکنه ک ایا کتاب قبلیو درست خونده یا ن!
در 2 سال پیش توسط รค๓๏๏ภєђ
کتابی کم نظیر با ترجمه عالی که باعث میشه لحظه لحظه کتاب رو توی ذهنت به تصویر بکشه و مثل یک فیلم برات به نمایش بگذاره ...
در 2 سال پیش توسط نرگس
کتاب قشنگی بود از اون کتابا که وقتی شروع کردی دیگه دلت نمیاد تا تموم نشده بذاریش کنار
در 2 سال پیش توسط far...ili
کتاب خوبیه به نظر من بیشتر از یکبار ارزش خوندن نداشت و نوجون پسند بود. فقط لطفافدیبو جان از این انتشارات کتاب اتاق موجود کنین ممنون میشم
در 2 سال پیش توسط nasrin farzaneh
خیلی تعریفشو شنیده بودم کتاب خیلی قشنگی بود از اون کتابایی بود که میتونستی باهاش زندگی کنی ودلت نمیومد نخونده بذاریش توصیه میکنم حتما این کتابو بخونید
در 2 سال پیش توسط نسترن حبیبی
کاش بهتر تموم میشد.آدمو افسرده میکنه
در 2 سال پیش توسط آ...ن ..