دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی چنین گفت زرتشت کتاب صوتی

کتاب صوتی چنین گفت زرتشت

نسخه الکترونیک کتاب صوتی چنین گفت زرتشت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی چنین گفت زرتشت را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی چنین گفت زرتشت

- «هرکسی از ظن خود شد یار من» درباره‌ی نیچه، نابغه‌ی قرن نوزدهم، سخن بسیار گفته‌اند. برخی او را فروغلتیده در مغاک خدانشناسی و الحاد می‌بینند و منادی مرگ خدای، و گروهی با عنایت به پاره‌ای از آموزه‌هایش، اعمال نازی‌ها در قرن بیستم را پرورده‌ی دامن اندیشه‌های نیچه دانسته‌اند. برخی نیز مقهور جنبه‌های بسیار قوی ادبی آثار نیچه شدند، آثاری گران‌بها، آن‌هم با نقش تاریخی مؤثر. البته کسانی هم به اقتضای شیوه‌ی نگارش و ایهامات و احتمالا در ظاهر، تناقضاتی که از نیچه برجای مانده نظرگاه‌هایی دیگر درباره‌ی او دارند. - کتابی برای همه‌کس و هیچ‌کس: «چنین گفت زرتشت» کتابی است که نیچه را به‌عنوان «شاعری فیلسوف» یا «فیلسوفی ادیب» به مخاطب معرفی می‌کند. نیچه طرح این کتاب را پس از آن ریخت که اندیشه‎ی بازگشت جاودانه در او مؤثر افتاد. او در این اثر، در هنرآفرینی و آفرینش هنری بسیار استاد و چیره‌ است، آمیخته با نوعی روان‌شناسی قابل تحسین و مؤثر تا آن‌جا که در عمق جان هرکس اثر می‌نهد. این‌جاست که معنای عبارت «کتابی برای همه‌کس و هیچ‌کس» به‌درستی قابل فهم است. زرتشتِ نیچه چنان سخنان پیشگویانه‌ی خویش را در قالبی از تمثیل فرو می‌ریزد که هر خواننده از جام معنای آن جرعه‌ای تواند نوشید. زرتشت صحنه‌ها را نیک می‌آفریند: در کوهستان، در دشت، در جنگل، در کشتی، در مرغزار کوهستانی... با محبوب‌ترین‌های خویش، با مار، با عقاب، یا شیر. با والاترینان خویش، با پیشگو، با جادوگر، با شاهان، با زشت‌ترین انسان، با پاپ پیر، با زالو، با بازنشسته، با گدای خودخواسته، با سایه، چشم‌دوخته به نیمروز بزرگ. - یادگاری از کتاب: شما به خود نهفته در درونتان خدمت می‌کنید. و من به شما می‌گویم که خود راستینتان طالب مرگ و رویگردان از زندگی است. چرا که نتواند همان کاری را کند که به انجامش امید داشت. همان آفریدن فراتر از خویش. دیگر گذشته است هنگام تحقق این آرزو. هان! ای خواردارندگان تن، «خود» شما به فنا چشم دوخته است. وه! چه مشتاق فناست. و همین است که از شما می‌خواهد تا تن را خوار بدارید، چرا که دیگر نمی‌توانید برتر از خویش بیافرینید. خشمتان بر زندگی و زمین، زاده‌ی ناتوانی شماست. در اکثر لحظه‌هایتان بی‌آن‌که بدانید، این حقیقت در غالب شهوتی نمود می‌یابد. هان، خواردارندگانِ تن، من گام در راه شما نمی‌گذارم که گذرگه منتهی به انسان برتر را در شما نمی‌بینم. چنین گفت زرتشت. - فریدریش نیچه و آوانامه: نشر صوتی آوانامه، پیش از این نسخه‌ی صوتی دو کتاب «غروب بت‌ها» و «حکمت شادان» را منتشر نموده است. همچنین کتاب «وقتی نیچه گریست» اثر «اروین د. یالوم» نیز که به بیان داستانی با محوریت فریدریش نیچه می‌پردازد، پیش‌تر به قالب صوتی درآمده است. هم‌اکنون اثر ارزشمند نیچه یعنی «چنین گفت زرتشت» با همکاری «انتشارات جامی» و با صدای «آرمان سلطان‌زاده» در قالب کتاب صوتی تولید شده و منتشر می‌گردد. ترجمه‌ی اثر را «مسعود انصاری» انجام داده‌ است.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی چنین گفت زرتشت

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی چنین گفت زرتشت

دوستان پیش از خوانش نیچه حتما زندگینامه او را بخوانید، به شدت شما را از مفتون زدگی احتمالی در برابر کلام پیامبر گونه نیچه محافظت می کند.
در ۴ ماه پیش توسط meh...web ( | )
ترجمه داریوش آشوری بهتره با صدای افشین یداللهی البته اگر خوانش آقای سلطان زاده جذاب باشه و اثر گذار ومعانی رو خوب منتقل کنه از این ترجمه هم میشه استفاده کرد
در ۴ ماه پیش توسط 992...106 ( | )
دوستانی که کتاب رو تهیه کردن ترجمه جناب آشوری با صدای استاد یداللهی بهتره یا این نسخه با ترجمه جناب انصاری؟
در ۵ ماه پیش توسط ham...uzi ( | )