فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب چالش مذهب و مدرنيسم
کتاب اول

نسخه الکترونیک کتاب چالش مذهب و مدرنيسم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب چالش مذهب و مدرنيسم

قرن هجده میلادی (حدودا برابر با دوازده هجری قمری) سرآغاز فصل نوینی در تاریخ کشورهای اسلامی محسوب می‌شود. در این قرن دنیای اسلام شاهد شروع قدرت‌نمایی رقیبی در مقابل خود شد که تا آن زمان در روابط بین دنیای مسلمین با ممالک غیرمسلمان، بی‌سابقه بود. دول اروپایی با گذر از دوره رنسانس و فتح سرزمین‌های بزرگی در غرب، این‌بار به‌سوی شرق و ممالک مسلمان‌نشین متوجه شدند. در همسایگی اروپا (از سمت جنوب و شرق) سرزمین‌های مسلمان‌نشینی قرار داشتند که در آن زمان عمدتا تحت کنترل امپراطوری عثمانی بودند. امپراطوری که تا یک قرن قبل از آن توانسته بود تا مرکز اروپا پیشروی کرده و اقتدار و عظمت خود را به رخ دول اروپایی بکشاند. ولی از قرن هجدهم اوضاع به‌تدریج عوض شد. دولت‌های اروپایی در سایه ثروت عظیم به‌دست‌آمده از ممالک و مستعمرات خود در قاره آمریکا، آفریقا و آسیا، ونیز رشد و پیشرفت تکنولوژی و علوم جدید در آن قاره دارای آن‌چنان قدرتی شدند که خود را برای تهاجمی سنگین و همه‌جانبه به همسایگان مسلمان خود به‌قدر کافی قدرتمند دیدند. بدین‌ترتیب بود که از قرن هجدهم بدین‌سو، دولت‌های مسلمان در عثمانی، ایران، ترکستان و هندوستان در مقابل تهاجم دول مغرب‌زمین احساس خطر کردند. آن‌ها به‌خوبی ناتوانی خود را در مقابله با قدرت‌های فائقه غربی دریافتند.
تا اوایل قرن نوزدهم بسیاری از مناطق مسلمان‌نشین تحت کنترل اروپاییان قرار گرفت. هندوستان توسط بریتانیا اداره می‌شد. ایران از جانب شمال مورد حمله روس قرار گرفته و بخش قابل توجهی از قلمرو خود در قفقاز را از دست داده بود. در ترکستان مسلمانان خود را نومیدانه آماده مقابله با تهاجم وسیعی و گسترده روس‌ها می‌کردند. تهاجمی که در نهایت منجر به استیلاء روس‌ها بر این منطقه شد. در عثمانی سطح درگیری به‌مراتب وسیع‌تر بود. از قرن هجدهم به‌بعد کلیه مستملکات امپراطوری عثمانی در اروپای شرقی، خاورمیانه، آفریقا و قفقاز مورد تهاجم دولت‌های اروپایی قرار گرفته بود و هراز چند گاهی بخشی از قلمرو عثمانی در مواجهه با یکی از دول اروپایی (مخصوصا روسیه) از دست می‌رفت. در همین اوان است که در یکی از قراردادهای بین عثمانی و روسیه، نکته بدیعی اتفاق افتاده و از سلطان عثمانی با عنوان خلافت مسلمانان یاد شد.


  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3.59 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۷۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب چالش مذهب و مدرنيسم در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب چالش مذهب و مدرنيسم