Loading

چند لحظه ...
کتاب شب مینا

کتاب شب مینا
و چند داستان و نوشته ديگر

نسخه الکترونیک کتاب شب مینا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۷,۵۶۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب شب مینا

مطب پزشک به حجره‌ای در صومعه راهبان می‌مانست و پزشک هم آدمی ریزنقش و جدّی بود که شستِ شکسته دست راستش را گچ گرفته بود. چراغ را که خاموش کرد، عکس ستون فقراتش روی صفحه نورانی ظاهر شد، اما فکر نمی‌کرد عکس خودش باشد تا این‌که دکتر با چوبِ اشاره‌ای نازک، محل اتصال دو مهره پشت را، پایین کمرش نشان داد. گفت: «درد شما این‌جاست.» برای او موضوع چندان هم ساده نبود. درد کمرش مرموز و نایافتنی بود و گاهی انگار در دنده‌های پهلوی راست و گاهی زیر شکم بود و غالباً ناگهان در کشاله رانش تیر می‌کشید و بی‌هوا غافلگیرش می‌کرد. دکتر بی‌آن‌که از جا بجنبد به حرف‌هایش گوش می‌داد و چوب اشاره روی صفحه روشن بی‌حرکت مانده بود. گفت «همین است که ما را اینقدر گمراه کرده. حالا دیگر می‌دانیم محلش همین‌جاست.» آنگاه انگشت اشاره‌اش را روی گیجگاه پیرمرد گذاشت و با دقت گفت: «هرچند اگر درستش را بخواهید، جناب رئیس‌جمهور، همه دردها این‌جاست.» شیوه طبابتش چنان بااحساس و نمایشی بود که تشخیص نهایی‌اش بس نجات‌بخش می‌نمود: ریاست جمهور می‌بایستی خود را برای عملی خطرناک و گریزناپذیر آماده کند. پرسید چه‌قدر احتمال خطر می‌رود و پزشک پیر او را هم‌چنان در عالم ابهام باقی گذاشت. پاسخ داد: «دقیقاً نمی‌شود گفت.» چند لحظه پیش توضیح داده بود که خطر این پیشامدهای مهلک، کم نیست و حتی احتمال خطرِ انواع گوناگون فلج در مقیاس‌های مختلف هم در پیش است، اما با پیشرفت‌های پزشکی، در فاصله میان دو جنگ، دیگر زمانه اینگونه ترس‌ها گذشته است. دکتر نتیجه گرفت: «نگران نباشید، کارهایتان را روبه‌راه کنید و با ما تماس بگیرید. اما فراموش نکنید هر چه زودتر، بهتر.»

ادامه...

مشخصات کتاب شب مینا

بخشی از کتاب شب مینا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره