دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۳۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب مرز سایه فیدی‌پلاس

کتاب مرز سایه

نسخه الکترونیک کتاب مرز سایه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب مرز سایه

دستمایه رمان مرز سایه، تجربه خود کنراد بوده است. گویا کنراد در دوره‌ای که زندگی‌اش را عمدتا بر پهنه دریا می‌گذرانده، ناگهان بدون هیچ دلیل مشخصی کار خوبش را رها می‌کند، و حتی بعد از مدتی دچار تشویش و بی‌تابی عصبی می‌شود. در همین حیص و بیص، به شکلی ناگهانی به او پیشنهاد می‌شود که فرماندهی کشتی‌ای به نام اوتاگو را بپذیرد، و کنراد این پیشنهاد وسوسه‌انگیز را می‌پذیرد؛ چون از این طریق، در جوانی می‌تواند برای نخستین بار ناخدا یکم یک کشتی باشد، مقامی که معمولاً به افسران جوان پیشنهاد نمی‌شده است. و گویا شیوع بیماری در میان ملوانان نیز مستند بوده است. اما فارغ از این ملاحظات زندگینامه‌ای، در مورد رمان کوتاه مرز سایه که آلبرت گرار آن را از برجسته‌ترین نمونه‌های رمان کوتاه در ادبیات انگلیسی می‌داند، گفتنی کم نیست. در بخشی از رمان آمده است که در زندگی یک خط سایه وجود دارد، مرزی که هشدار می‌دهد با گذر از آن، از حیطه خامی و جوانی گذشته‌اید. و گذر از این مرز، با آزمونی بسیار دشوار و شاق تحقق می‌یابد. این شاید همان چیزی باشد که بعضی از روان‌شناسان از آن با عنوان بحران روحی میانسالی یاد می‌کنند. مرز سایه، مرز گذشتن از حیطه اعتماد به نفس ناپخته و خام جوانی و توهم ساده‌لوحانه چیرگی بر خود و تقدیر به عرصه شناخت خود و ضعف‌های خود، و در نتیجه، رسیدن به قدرت و تسلط بر نفس است.

ادامه...

مشخصات کتاب مرز سایه

نظرات کاربران درباره کتاب مرز سایه

ناخدای رمان «مرز سایه»‌ در شرایطی کاملا خوب،‌ دل از کار و همکارانش و زندگی اجتماعی می‌کند، و گوشه انزوا برمی‌گزیند، و تا مرز فروپاشی عصبی و فروافتادن به دل سایه‌ها پیش می‌رود، اما به ترغیب دوستی دنیادیده، کار جدیدی برمی‌گزیند تا از دل تیرگی مرگ خارج شود. در بخشی از رمان «مرز سایه» آمده است: در زندگی، یک «خط سایه» وجود دارد، مرزی که هشدار می‌دهد با گذر از آن، از حیطه خامی و جوانی گذشته‌اید. گذر از این مرز با گذراندن آزمونی بسیار دشوار، امکان می‌یابد. این شاید همان چیزی باشد، که روان‌شناسان از آن، با عنوان بحران روحی میانسالی، یاد می‌کنند. مرز سایه، مرز گذشتن از حیطه اعتماد به نفس ِناپخته و خام جوانی، و توهم ساده‌لوحانه چیرگی بر خود و تقدیر، و پا گذاشتن به عرصه شناخت خویش و ضعف‌های خود و در نتیجه رسیدن به توانایی تسلط بر نفس خویش است. ا. شربیانی
در ۱۰ سال پیش توسط ... ( | )
داستانی کوتاه از ژوزف کنراد . داستان مردان دریا و افسونگری های آن. برای من که از داستان دریاها و ملوان ها و ناخداها خیلی چیزی نمی دونستم غنیمتی بود.
در ۹ سال پیش توسط ... ( | )