دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی وزیری امیر حسنک کتاب صوتی

کتاب صوتی وزیری امیر حسنک

نسخه الکترونیک کتاب صوتی وزیری امیر حسنک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی وزیری امیر حسنک را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی وزیری امیر حسنک

کتاب وزیریِ امیرحسنک، نوشتهٔ محمود دولت‌آبادی، به قولِ خودش ادای دینِ او به ابوالفضل بیهقی است که در طول زندگی، بسیار به کتاب‌های او رجوع کرده است؛ این کتاب، همان داستان حسنک وزیرِ تاریخ بیهقی است که از زبان محمود دولت‌آبادی روایت شده است. در مقدمهٔ کتاب، از زبان دولت‌آبادی آمده که این اثر، تحقیق و پژوهشی در باب تاریخ بیهقی نیست؛ چراکه اهل فن و نظر، به‌حق و تا جای ممکن این کار را به انجام رسانده‌اند. این کتاب، گزیده‌هایی به دست محمود دولت‌آبادی از دو ویرایش کتاب و همچنین افزوده‌هایی از خود اوست. این گزینش هم به میزانی بوده است که به‌قولِ خود او «در فهم من و ذهن مخاطب» بگنجد. از همین رو، دولت‌آبادی نوشتنِ این کتاب را خدمتی می‌داند به جوانانی که از ادبیات کلاسیک فارسی ترسانده شده‌اند. در این بازنویسی و بازخوانی، دولت‌آبادی بیشتر جنبه‌های زبانی و داستانیِ داستان حسنک را در نظر داشته است تا جنبه‌های تاریخی داستان؛ با اینکه در یک بررسی مقدماتی، به نفسِ قدرت و وزارت در ایران هم پرداخته شده است. این کتاب در بهمن ماه سال ۹۲ توسط انتشارات «فیروزی» در شهر سبزوار منتشر شد. پدرِ صاحب کنونی این انتشارات، صاحب کتابفروشیِ قدیمی‌ای در سبزوار بود که محمود دولت‌آبادی در خاطراتش از آن یاد کرده و گفته که در کودکی و نوجوانی کتاب‌های بسیاری از آن کتابفروشی اجاره می‌کرده و می‌خوانده است.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی وزیری امیر حسنک

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی وزیری امیر حسنک

چه حسی بهتر از شنیدنِ صدای شما، شنیدنِ کتاب خوندنتون، کتابِ خودتون... . کاش همه ی کتاباتونو، یه بار دیگه، با صدای خودتون میشنیدم.
در ۲ ماه پیش توسط gha...ral ( | )