دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب استنفورد ۸۷ ... مرگ

کتاب استنفورد ۸۷ ... مرگ

نسخه الکترونیک کتاب استنفورد ۸۷ ... مرگ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب استنفورد ۸۷ ... مرگ

بسیاری از کسانی که در ایران به نحوی از انحا کار فلسفی میکنند و با فضای مجازی اینترنت نیز بیگانه نیستند نام دانشنامه فلسفه استنفورد را شنیده اند و چه بسا از این مجموعه کم نطیر بهره برده باشند.کتابی که در دست دارید حاصل طرحی برای ترجمه و انشار گزیده ای از مدخل های این دانشنامه است با هدف گستردن دامنه تاثیر آن و فراهم کرد امکان دسترسی هر چه بیشتر خوانندگان فارسی زبان به مقالات راهگشایی در این مجموعه آمده است.با توجه به ویژگی های دانشنامه فلسفه استنفورد شاید بیراه نباشد که بگوییم برای کسی که میخواهد برای اولین بار با مسئله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود یا شناخت بهتری از آن حاصل کند.یکی از گزینه های مناسب این است که کار را با خواندن مدخل های مربوط به آن در این دانشنامه آغاز کند. این مقاله به بررسی چند پرسش درباره مرگ و پیامدهای آن می‌پردازد. نخست: مرگ عبارت از چیست؟ به قدر کافی روشن است که افراد زمانی می‌میرند که زندگی‌شان به پایان می‌رسد، اما چندان روشن نیست که پایان یافتن زندگی شخص عبارت از چیست. دوم: به چه معنایی مرگ یا رخدادهای پس از مرگ ممکن است زیانی به ما برسانند؟ برای پاسخ دادن به این پرسش لازم است که بدانیم به نفع ما بودن چیزی به چیست؟ سوم: استدلال له و استدلال علیه نظریه زیان ــ این ادعا که مرگ می‌تواند به فردی که می‌میرد زیان برساند ــ و نظریه زیان پس از مرگ ــ که بر طبق آن رخدادهایی که پس از مرگ فرد به وقوع می‌پیوندند همچنان می‌توانند به او زیان برسانند ــ چیست؟ چهارم: چگونه می‌توان معمای تعیین زمانرا حل کرد؟ این معما همان مسئله مشخص کردن زمانی است که در طول آن متحمل زیانی می‌شویم که مرگ و رخدادهای پس از مرگ مسبب آن‌اند.

ادامه...

مشخصات کتاب استنفورد ۸۷ ... مرگ

بخشی از کتاب استنفورد ۸۷ ... مرگ

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب استنفورد ۸۷ ... مرگ

اگه میخواین فلسفه رو کمی تخصصی یاد بگیرین این مجموعه میتونه بهترین باشه
در ۲ سال پیش توسط محمدامین شیرزادی ( | )
کتاب خوبیه
در ۱۲ ماه پیش توسط ali ( | )
ترجمه‌ی بدی داره .یه ترجمه از انگلیسی به عربیه بیشتر تا فارسی .مترجم سعی کرده تا حد ممکن از کلمات نامانوس استفاده کنه .واقعا حیف .
در ۱ سال پیش توسط مینو سجادی ( | )