دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب استنفورد ۶۶ ... یاکوبی فیدی‌پلاس

کتاب استنفورد ۶۶ ... یاکوبی

نسخه الکترونیک کتاب استنفورد ۶۶ ... یاکوبی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب استنفورد ۶۶ ... یاکوبی

بسیاری از کسانی که در ایران به نحوی از انحا کار فلسفی می‌کنند و با فضای مجازی اینترنت نیز بیگانه نیستند نام دانشنامه فلسفه استنفورد را شنیده‌اند و چه‌بسا از این مجموعه کم‌نظیر بهره نیز برده باشند. این دانشنامه حاصل طرح نیکویی است که اجرای آن در سال ۱۹۹۵ در دانشگاه استنفورد آغاز شد و همچنان ادامه دارد. به لطف کمک‌هایی که گردانندگان این مجموعه از آن‌ها برخوردار شده‌اند، متن کامل تمامی مقالات این دانشنامه در اینترنت به‌رایگان و به آسان‌ترین شکل در دسترس خوانندگان علاقه‌مند قرار گرفته است. یاکوبی شخصیتی بود جدلی، اجتماعی و ادبی. او منتقدی صریح‌اللهجه بود ــ نخست منتقد عقل‌گراییِ حاکم بر فلسفه روشنگریِ متأخر آلمان، سپس منتقد ایدئالیسم استعلایی کانت، به‌ویژه صورتی که فیشته متقدم بدان بخشیده بود، و نهایتاً منتقد ایدئالیسم رمانتیک شلینگ متأخر. در تمام موارد، مخالفت وی با فیلسوفان مبتنی بر این باور بود که اشتیاق آن‌ها به تبیین، نادانسته ایشان را به این سمت سوق داده است که شرایط مفهوم‌پردازی را با شرایط وجود خلط کنند، و بدین وسیله، هیچ جایی برای آزادی فردی یا خدای شخص‌وار باقی نگذارند. یاکوبی این نکته را در دفاع از فردگرایی و ارزش‌های شخص‌گرایانه، در شماری مجادله عمومی مطرح کرد که طی آن‌ها بیانات و مضامینی را پیش کشید که تا امروز طنین‌انداز هستند.

ادامه...

مشخصات کتاب استنفورد ۶۶ ... یاکوبی

بخشی از کتاب استنفورد ۶۶ ... یاکوبی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب استنفورد ۶۶ ... یاکوبی