پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب کژتابیهای ذهن و زبان

کتاب کژتابیهای ذهن و زبان

نسخه الکترونیک کتاب کژتابیهای ذهن و زبان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب کژتابیهای ذهن و زبان

کژتابی واژه ای است که مولف برای پدیده ای نویافته و اغلب طنزآمیز در زبان نهاده است. مراد از آن چیزی است که بین ایهام و ابهام. شباهتش با ایهام در این است که در ایهام جمله یا عبارتی دو معنا می دهد و جایگاه آن اغلب در شعر است و جزو شگردها و آرایه های دلنشین معنوی است. در میان شعرای بزرگ ادب فارسی سعدی و بیش از او حافظ استاد مسلم در آوردن تعبیرات دو معنایی ایهام است. وقتی حافظ می گوید: مستی به چشم شاهد دلبند ما خوشست، این مصراع خواسته ناخواسته دو معنا می دهد: الف) مستی من یا عاشقان دیگر از نظر یار خوب است ب) هر مستی ای خوب نیست بلکه مستی چشم یار من خواب است.

ادامه...

مشخصات کتاب کژتابیهای ذهن و زبان

بخشی از کتاب کژتابیهای ذهن و زبان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کژتابیهای ذهن و زبان

بعضی از قسمتهای کتاب تکرار شده بود و به طور کلی نیمه ی اول کژتابی های بیشتری داشت و اما من با طنز موجود (که مخصوصا تو نیمه دوم بیشتر بود) مشکلی نداشتم. کتاب بهم کمک کرد که سعی کنم جملات صحیح تری استفاده کنم و اونا رو بررسی کنم که کژتاب نباشن.
در ۳ سال پیش توسط یلدا ( | )