فیدیبو نماینده قانونی نشر ماهی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مدرنیسم

کتاب مدرنیسم

نسخه الکترونیک کتاب مدرنیسم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۶۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب مدرنیسم

شعار جنبش مدرنیستی این بود: «نو کنید» و جنبش مدرنیستی با همین شعار بنیادهای فرهنگی رادر اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم به لرزه درآورد و به مهم‌ترین جنبش فرهنگی یکصد سال اخیر تبدیل شد. در این کتاب جنبه‌های مختلف این «انقلاب» ادبی و فرهنگی تجزیه و تحلیل شده است؛ درباره ریشه‌های جنبش مدرنیستی و تاثیر متفکرانی مانند داروین، مارکس، فروید، نیچه، سوسور و اینشتاین بحث شده است؛ از دگرگونی‌های ریشه‌ای در قلمرو ادبیات (رمان، داستان کوتاه و شعر)، درام، نقاشی و فیلم سخن به میان آمده است؛ و مدرنیسم در عمل در آثار جیمز جویس، ویرجینیا وولف، جوزف کانراد، ای ام فورستر، دابلیو. بی. ییتس، فورد مدوکس فورد، تی. اس. الیوت، هنری جیمز، ایچ. جی. ولز، ربکا وست، سمیوئل بکت و... عرضه شده است.

ادامه...
  • ناشر نشر ماهی
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.41 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۶۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مدرنیسم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

پیش گفتار

جنبش مدرنیستی اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم عملاً یک انقلاب ادبی و فرهنگی بود که اهمیت آن انکارناپذیر است، زیرا که به تعبیری آغاز آن پایان رئالیسم بود و پایان آن آغاز پست مدرنیسم.
در کتاب حاضر، که درآمدی است بر این جنبش، متن های کلیدی مدرنیستی تحلیل شده است. نویسنده بررسی جنبش را از ریشه هایش شروع می کند، به شاخه ها و شعبه های گوناگون آن می رسد، به مسائلی چون جنس و طبقه و نژاد می پردازد، و شرح و بسطی آگاهی بخش و نقادانه ارائه می دهد.
پیتر چایلدز که استاد زبان انگلیسی و کارشناس شعر قرن بیستم است می خواهد به خواننده بگوید که مدرنیست کیست و مدرنیسم چیست و این جنبش فرهنگی چه اهمیت و جایگاهی داشته و پیامدهایش چه بوده است.
شعار جنبش مدرنیستی این بود: «نو کنید». همین شعار و کشاکش های بعدی اش بنیادهای ادبیات را به لرزه درآورد و به انقلابی در فرهنگ غرب منجر شد که دهه های آغازین قرن بیستم را سراسر تحت تاثیر خود قرار داد، و دامنه ی این تاثیر چنان بود که امواج آن چند دهه ی دیگر هم ادامه یافت.
نویسنده از ریشه های جنبش مدرنیستی و تاثیر متفکرانی چون داروین، مارکس، فروید، نیچه، سوسور و اینشتاین به تفصیل بحث می کند؛ سپس از تحولات مهمی سخن می گوید که در ادبیات، درام، نقاشی و فیلم صورت گرفت؛ و سرانجام در مثال هایی از آثار جیمز جویس، ویرجینیا وولف، کاترین منسفیلد، ای. ام. فورستر، دابلیو. بی. ییتس، فورد مدوکس فورد، تی. اس. الیوت، جوزف کانراد، سمیوئل بکت، دی. ایچ. لارنس، هِنری جیمز، شارلوت میو، ربکا وست و دیگران، «مدرنیسم بالفعل» را معرفی می کند. به این ترتیب، خواننده می تواند از مبانی و مقدمات شروع کند و به دریافت پیشرفته تری از مدرنیسم برسد.
امروزه از یک «مدرنیسم» واحد نمی توان سخن گفت بلکه از «مدرنیسم ها» صحبت به میان می آید؛ هرگونه تعبیری که تعاریف رایج را مورد تردید قرار دهد جنبه ی «مدرنیستی» پیدا می کند و مدرنیسم تازه ای در میان انواع مدرنیسم سر بر می آورد. به همین دلیل، همان طور که در متن کتاب حاضر مطالعه خواهید کرد، بسیاری از جنبه های ضدهنجار و نامتعارف با آن که داعیه ی «مدرن» و «نو» داشته اند با چالش و مخالفت بخش های دیگری از مدرنیسم مواجه بوده اند، زیرا واکنش های مدرنیستی عمدتا در دو مسیر متفاوت و حتی متضاد صورت می گرفته اند، که یکی خوشامدگویانه و خوش بینانه بود و هر پدیده ی «نو» و تازه ای را قبول می کرد، و دیگری نکوهش گر و مایوسانه بود و کلاً به پدیده های «نو» به صرف جبری بودن آن ها تن می داد و چندان موافقتی با آن ها نداشت.
امیدوارم کتاب حاضر کمکی باشد به درک و شناخت عمیق تری از «مدرنیسم». از خشایار دیهیمی که در ضبط صحیح اسامی و رفع پاره ای از مشکلات ترجمه کمکم کرد و از ناشر که کتاب را به صورت شایسته ای منتشر کرد و همچنین از حسن ملکی که متن اصلی را در اختیارم گذاشت سپاسگزارم.

رضا رضایی
زمستان ۱۳۸۲

اکنون که خوشبختانه کتاب تجدید چاپ شده است، اصلاحاتی نیز به منظور دقت بیشتر و رفع بعضی نقص ها اعمال کرده ام. لازم می دانم از همکارم رضا دهقان (که متن چاپ اول را بازخوانی کرده بود) و همچنین از دوست جوانم، محمدرضا خانی، تشکر کنم که موشکافانه کتاب را خواند و به رفع بعضی از نارسایی ها کمک کرد، وگرنه من به اصلاحات ویرایشی خودم اکتفا می کردم.

رضا رضایی
تابستان ۱۳۸۶نظرات کاربران درباره کتاب مدرنیسم

توی کتابخانه هست ولی دانلود نمیشه
در 2 سال پیش توسط moh...h67
کتاب خوبیه به شرطى که آشنایى قبلى با مدرنیته و ادبیات مدرن داشته باشین وگرنه گیج کننده س. تأکیدش هم بیشتر روى ادبیات مدرنه که البته طبیعیه.
در 2 سال پیش توسط mah...ehr
بیش‌ترشو خوندم، آخراش راجع به کتاب‌هایی بود که نخوندم که دیگه بی‌خیال شدم
در 8 سال پیش توسط Moe...n
کتابى پیچیده و آشفته که نویسنده بدون ترتیب خاصى، مطالب رو در هم و بر هم نوشته. اگر با مباحث مدرنیته آشنایى کافى نداشته باشید، کتاب به نظرتون بسیار گیج کننده خواهد بود.
در 2 سال پیش توسط آرمین اسدزاد
این کتاب خیلی عالیه فقط برای فهم بهتر اون باید چند بار خونده بشه
در 2 ماه پیش توسط mal...ame