0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
بعد دیگر وجود
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی بعد دیگر وجود

نویسنده:
خوزه سیلوا
درباره بعد دیگر وجود

از تعمیر لوازم الکتریکی تا تقویت توانایی‌های روانی

«خوزه سیلوادوروس» معروف به «خوزه سیلوا» روان‌شناس و نویسنده‌ی آمریکایی است که بین سال‌ها ۱۹۱۴ و ۱۹۹۹ در تگزاس زندگی کرده. او سال‌ها به کار تعمیر لوازم الکترونیکی مشغول بود که علاقه‌ی بسیاری به روان‌شناسی را در خود یافت. او کارش را در خانه و با تحقیق بر چگونگی افزایش بهره‌ی هوشی کودکان آغاز کرد. پس از آن که در نتیجه‌ی تجربه‌هایش شاهد تقویت ناگهانی بینش دخترش شد، بر آن شد تا بیشتر و بیشتر درباره‌ی رشد توانایی‌های روانی بیاموزد. چندی بعد و در سال ۱۹۴۴، سیلوا روش خود را توسعه داد، روشی که امروزه با عنوان «متد کنترل ذهن سیلوا» شناخته می‌شود. تا دهه‌ی شصت میلادی، سیلوا روشش را تنها روی اعضای خانواده‌اش اجرا می‌کرد. متد سیلوا، برنامه‌ای است که بر پایه‌های خودیاری و مراقبه استوار است. او نتایج اندیشه‌ها و پژوهش‌هایش را در چند کتاب به چاپ رسانده که در سراسر جهان با استقبال قابل توجهی روبه‌رو شده‌اند. مهم‌ترین آثار خوزه سیلوا «دستان شفابخش»، «انسان شفابخش»، «کنترل ذهن»، «بُعد دیگر وجود» و «ذهن زیبا، جسم زیبا» هستند که به زبان فارسی نیز ترجمه شده‌اند که برخی از آن‌ها بارها تجدید چاپ شده‌اند. کتاب دستان شفابخش، از مرز چاپ پنجاهم هم گذر کرده است.


بُعد دیگر وجود چیست؟

آیا بعد دیگر وجود مربوط به مابعدالطبیعه می‌شود؟ آیا می‌توان از آن کمک گرفت؟ آیا همه‌ی انسان‌ها قادر به برقراری ارتباط با آن هستند؟ این‌ها سؤال‌هایی هستند که در وهله‌ی اول ذهن هر مخاطب جست‌وجوگری را به خود مشغول می‌کنند. خوزه سیلوا در این کتاب کوشیده پاسخ‌هایی به این پرسش‌ها بدهد. انسان یک موجود تک‌بعدی نیست، بلکه علاوه بر ابعاد جسمانی و مادی دارای یک بعد ذهنی و روحی نیز است. نویسنده‌ی این کتاب کوشیده ضمن جلب توجه مخاطبانش به این موضوع، تکنیک‌ها و روش‌هایی از متد ابداعی خود را برای برطرف کردن مشکلات ناشی از زندگی یک‌بعدی ارائه دهد و برای برپایی یک زندگی تمام‌عیار و متعادل که در آن ابعاد ذهنی و روحی نقش اصلی و اساسی خود را بازمی‌یابند، راهکارهایی بدهد. کتاب بعد دیگر وجود از دو بخش کلی تشکیل شده است. بخش اول به ارائه‌ی مجموعه‌ای از تمرین‌های خودآموز و روش‌هایی برای برقراری ارتباط با بعد دیگر وجود می‌پردازد. سیلوا در بخش دوم تلاش کرده تا نحوه‌ی کمک گرفتن از بعد دیگر وجود در زمینه‌های مختلف از جمله ارتباط‌های انسانی، سلامتی و تندرستی، موفقیت شغلی، رشد و تحول شخصیت را آموزش دهد.


از شناخت بعد دیگر وجود تا ارتباطی همیشگی با آن و بهره‌گیری از آن در تمام شرایط

همان‌طور که گفته شد، بخش نخست این کتاب به «برقراری ارتباط با بعد دیگر وجود» اختصاص یافته است. این بخش از شش فصل تشکیل شده است. نویسنده در فصل اول درباره‌ی ماهیت و کارکرد بعد دیگر به بحث می‌پردازد. فصل دوم درباره‌ی کمک‌های متنوع و گسترده‌ای است که از بعد دیگر وجود می‌توان دریافت کرد. سومین فصل با تمرین‌هایی اجرایی چگونگی ارتباط با بعد دیگر وجود را شرح می‌دهد. نویسنده در فصل چهارم راه‌های توسعه‌ی ارتباط با بعد دیگر وجود را بیان می‌کند. فصل پنجم دربردارنده‌ی دانستنی‌هایی مفید درباره‌ی بعد دیگر وجود است و بالاخره نویسنده در فصل ششم به مسئله‌ی پاسخ گرفتن از بعد دیگر وجود پرداخته است. بخش دوم کتاب شکل کاربردی بیشتری می‌گیرد و به «به‌کارگیری ارتباط با بعد دیگر وجود» می‌پردازد. این بخش نیز از شش فصل مجزا تشکیل شده است. هفتمین فصل کتاب به کارهایی که پیش از درخواست کمک باید انجام دهیم، اشاره می‌کند. سیلوا در چهار فصل بعدی، راه‌های کمک گرفتن از بعد دیگر وجود در ابعاد و زمینه‌های مختلف زندگی را برمی‌شمرد. در فصل هشتم به حل مشکلات ارتباطی می‌پردازد، در فصل نهم به حل مشکلات مرتبط با سلامتی اشاره می‌کند، در فصل دهم موفقیت شغلی در محور قرار می‌گیرد و در فصل یازدهم به حل مشکلات پیچیده‌تر در زندگی می‌رسیم. خوزه سیلوا در نهایت و در فصل دوازدهم از ارتباط همیشگی با بعد دیگر وجود سخن می‌گوید و می‌کوشد راه‌های بهره‌گیری از بعد دیگر وجود در تمام وجوه زندگی را با مخاطبانش در میان بگذارد.


آثار خوزه سیلوا در آوانامه

کتاب صوتی «بُعد دیگر وجود» سومین اثر «خوزه سیلوا» است که طی همکاری نشر صوتی آوانامه و «انتشارات نسل نواندیش» تهیه و تولید شده است. ترجمه‌ی این اثر همچون دو کتاب قبلی، بر عهده‌ی «مجید پزشکی» بوده و خوانش آن را «پژمان رمضانی» انجام داده است. پیش از این هم دو کتاب «دستان شفابخش» و «کنترل ذهن» از همین نویسنده و به‌ترتیب با صدای «فریاد موسویان» و «حامد کریمی» توسط آوانامه صوتی شده‌اند.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
551.۳۱ کیلوبایت
مدت زمان
۰۹:۴۷:۴۱
نویسندهخوزه سیلوا
مترجممجید پزشکی
راویپژمان رمضانی
ناشرآوانامه
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۱۵
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۵۵۱.۳۱ کیلوبایت
۰۹:۴۷:۴۱

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
5
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
آموزنده 🦉 (1)
5
ستاره
100 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
5
(1)
آموزنده 🦉 (1)
82,000
٪30
57,400
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
بعد دیگر وجود
٪30
بعد دیگر وجود
خوزه سیلوا
آوانامه
5
(1)
آموزنده 🦉 (1)
82,000
٪30
57,400
تومان