فیدیبو نماینده قانونی نشر نیلوفر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب قهرمانان و گورها

کتاب قهرمانان و گورها

نسخه الکترونیک کتاب قهرمانان و گورها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب قهرمانان و گورها

این رمان در سال‌های پرتلاطم اجتماعی و سیاسی آرژانتین در دهه 1950 می‌گذرد: «همیشه بر این گمان بوده‌ام که آدم نمی‌تواند با یک دشمنِ قدرتمند سال‌ها بستیزد بی‌آنکه در نهایت شبیه به او شود؛ اگر دشمن مسلسل اختراع کند، دیر یا زود ما نیز باید آن را اختراع کنیم و به کار بریم، اگر نمی خواهیم از صفحه روزگار محو شویم، و آنچه در مورد یک شیء مادی مانند سلاح جنگ مصداق دارد،به دلایل عمیق‌تر و دقیق تر،درباره سلاح‌های روانشناختی و روحی نیز صدق می کند: لب ورچیدن‌ها، لبخندها، سر و دست خود تکان دادن و دست دیگران را رو کردن، لحنی خاص خود،احساساتی مخصوص به خویش،و طرز زندگی؛ به این دلیل است که زنان و شوهران غالبا در آخر کار دقیقا مثل هم می‌شوند.»

ادامه...
  • ناشر نشر نیلوفر
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.55 مگابایت
  • تعداد صفحات ۵۹۹ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب قهرمانان و گورها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

پیش درآمد

تحقیقات اولیه نشان داد که میرادور(۱) قدیمی که آله خاندرا به عنوان اتاق خواب از آن استفاده می کرد توسط خود آله خاندرا از درون قفل شده بود. سپس (گرچه با استنتاج منطقی نمی شد تعیین کرد که چه مدتی سپری گشته بود) پدرش را با چهار گلوله یک هفت تیر کالیبر «۸» کشت. و در پایان به همه جا بنزین پاشید و میرادور را به آتش کشید.
این واقعه غم انگیز که بوئنوس آیرس را تکان داد ــ آخر این خاندان قدیمی خاندانی بسیار سرشناس بود ــ در ابتدا معلول یک حمله ناگهانی جنون به نظر رسید. ولی اکنون عنصر تازه ای وارد تصویر شده است که بازسازی اولیه حوادث را تغییر می دهد. گزارش عجیب و غریب موسوم به «گزارش درباره نابینایان» که فرناندو بیدال پیش نویس آن را در همان شب مرگش به پایان رساند، در آپارتمان بیا ده بوتو(۲) که با نام مستعار در آن به سر می برد کشف شد. اشخاصی که آن را بررسی کردند تایید می کنند که دست نوشته متعلق به یک آدم پارانویاک است. با اینهمه به نظر می رسید این دست نوشته به حال تفسیرهایی مفید است که انگیزه های جنایت را اندکی روشن می کنند و از اعتبار این فرضیه که این عمل ناشی از جنون بوده است به نفع توجیه بدخواهانه تر و ابهام آمیزتری می کاهند. اگر این نحوه استدلال درست باشد، توجیه می کند که چرا آله خاندرا با یکی از دو گلوله ای که در هفت تیر مانده بود خودکشی نکرد و در عوض زنده سوزاندن خود را انتخاب کرد.
[ انتخاب شده از گزارش پلیس که در شماره ۲۸ ژوئن ۱۹۵۵ در لاراثون، بوئنوس آیرس، انتشار یافت. ]

نظرات کاربران درباره کتاب قهرمانان و گورها

انتخاب ده صفحه از رمانی چند صد صفحه‌ای، کار پسندیده‌ای نیست
در 1 سال پیش توسط hed...yat
این جمله ای که ازش زدید خیلی معروف و البته جمله غلطی ست
در 2 سال پیش توسط mas...gan