پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
جنبش برای اقتصاد مشارکتی و اقتصاد و منفعت عمومی

جنبش برای اقتصاد مشارکتی و اقتصاد و منفعت عمومی

نسخه الکترونیک جنبش برای اقتصاد مشارکتی و اقتصاد و منفعت عمومی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره جنبش برای اقتصاد مشارکتی و اقتصاد و منفعت عمومی

مایکل آلبرت و رابین هانل، اقتصاددانان آمریکایی، نظریه‌ی برنامه‌ریزی مشارکتی در اقتصاد را طرح و به این ترتیب در برابر نظریه‌های بازار محور از یک سو و نظریه‌های مبتنی بر برنامه‌ریزی متمرکز از سوی دیگر آن را مطرح کردند. همچنین نظریه‌ی برنامه‌ریزی مشارکتی تفاوت‌های جدی و بنیادین با نظریه‌ی سوسیالیسم بازار دارد و هم‌اکنون آنها دو آلترناتیو رقیب برای سرمایه‌داری و سوسیالیسم موجود به شمار می‌روند. مایکل‌آلبرت اقتصاددانی است که تنها برای خواص قلم نمی‌زند و سعی می‌کند نظراتش را تا جای ممکن ساده، به زبان سلیس و قابل فهم برای توده‌های مردم عرضه کند. مایکل‌آلبرت به‌خاطر ارائه‌ی نظریه‌ی برنامه‌ریزی مشارکتی در اقتصاد، در سال ۲۰۰۴ برنده‌ی جایزه‌ی کمیته‌ی علمی بین‌المللی مرکز پیومانزو (در ایتالیا) شد. یک اقتصاد به فرایندهایی برای هماهنگی فعالیت‌های گوناگون کارگران با یکدیگر از یک سو و با خواست مصرف‌کنندگان از سوی دیگر نیاز دارد. این فرایند که تخصیص و توزیع اقتصادی نامیده می‌شود تعیین می‌کند میزان ورودی مصرف شده چقدر است یا میزان خروجی تولید شده چه اندازه است و در کجا این روند شکل می‌گیرد. اجماع بر این است که بازار نهاد تخصیص‌دهنده‌ی اقتصادی ارزشمندی است. برخی مخالفان، هنوز از برنامه‌ریزی متمرکز حمایت می‌کنند. به نظر ما، هم بازار و هم برنامه‌ریزی متمرکز هر دو ناکارآمد و نامطلوب‌اند و ما به مثابه‌ی یک آلترناتیو به برنامه‌ریزی مشارکتی نیاز داریم.

ادامه...

مشخصات جنبش برای اقتصاد مشارکتی و اقتصاد و منفعت عمومی

  • ناشر نشر اختران
  • تاریخ نشر ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.78 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
  • شابک

بخشی از جنبش برای اقتصاد مشارکتی و اقتصاد و منفعت عمومی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره جنبش برای اقتصاد مشارکتی و اقتصاد و منفعت عمومی