فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کانت و فلسفه معاصر

کتاب کانت و فلسفه معاصر

نسخه الکترونیک کتاب کانت و فلسفه معاصر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۷۲۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب کانت و فلسفه معاصر

كانت و فلسفه معاصر

بخشی از کتاب کانت و فلسفه معاصر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

درباره مولف و آثار وی

لوسین گلدمن به سال ۱۹۱۳ در بخارست پایتخت رومانی متولد شد. او حقوق را در دانشگاه بخارست و فلسفه را در وین پیش از عزیمت به پاریس در ۱۹۳۴ گذراند. وی که در زادگاه خود با اندیشه مارکسیستی آشنا شده بود در وین با شرکت در کلاس های درس ماکس آدلر مارکسیست اتریشی، و مطالعه آثار مارکس و لوکاچ پیوند خود را با این اندیشه عمیق تر ساخت. گلدمن تحصیلات فلسفی خود را در سوربن ادامه داد. در ۱۹۴۲، جنگ وی را ناگزیر به ترک پاریس و عزیمت به سویس کرد. در سویس برای دومین بار در یکی از اردوگاه های پناهندگان زندانی شد و با وساطت دانشمند مشهور ژان پیاژه آزاد شد. وی دو سال با ژان پیاژه در ژنو همکاری داشت و در این دوران کتاب حاضر را که تز دکترای او در فلسفه بود نخست به زبان آلمانی با عنوان انسان، اجتماع و جهان در فلسفه امانوئل کانت نوشت(۱). سپس به پاریس بازگشت و در ۱۹۵۸ به سمت مدیریت گروه پژوهشی در اکول پراتیک (دانشسرای عالی پاریس) منصوب شد. بجز کانت و فلسفه معاصر، آثار عمده وی بدین قرارند: علوم انسانی و فلسفه، پژوهش های دیالکتیکی ( ۱۹۵۹ ). لوسین گلدمن در اکتبر ۱۹۷۰ در پاریس درگذشت.
کتاب حاضر یکی از معدود پژوهش هایی است که فلسفه کانت را به طور کلی مورد بررسی قرار می دهد. لوسین گلدمن رابطه میان ادوار انتقادی و پیش انتقادی را در تحول اندیشه کانت مطالعه می کند و بر این باور است که غفلت گسترده دوره پیش انتقادی، فهم شایسته دوره انتقادی را زایل نموده است.
گلدمن ایده های کانت را در بافت اجتماعی و تاریخی شان قرار می دهد. در این اثر بود که گلدمن پایه کاربرد مضمون «نگرش تراژیک» را گذاشت که به پژوهش درخشان وی درباره پاسکال و راسین، یعنی خدای پنهان گسترش یافت.
گلدمن هفت سال کار پیوسته را به تالیف این اثر اختصاص داد. این کتاب در واقع ادامه بررسی پیشین او درباره کانت و تحلیلی مارکسیستی از ادبیات و فلسفه در فرانسه است. نتیجه کار او به عنوان نمونه کاربست مارکسیسم اصیل زبانزد همگان گشت و کسانی چون ژان پل سارتر در نقد عقل دیالکتیکی به ستایشِ آن برخاستند. گلدمن اصرار دارد که فلسفه دینِ کانت، فلسفه تاریخِ نقابداری بود که توانست به آسانی از تزیینات کلامی اش رها گردد. گلدمن نگرش کلیت کانت را با جهان نگری اساسا متفاوت تجربه گرایی و خردگرایی فرانسوی مقایسه می کند و سرشت کمک ویژه و قطعی کانت را در گسترش فلسفه اروپایی به اثبات می رساند. با انجام این کار، او نشان می دهد که چرا هگل، مارکس و لوکاچ به تفکر کانت چونان مکملِ فلسفیِ انقلاب فرانسه می نگریستند. به باور مارکوزه این کانت بود که گلدمن را به سوی مارکسیسم کشاند و نه هگل.

نظرات کاربران درباره کتاب کانت و فلسفه معاصر

👍👌
در 8 ماه پیش توسط seyedezeinab abdoli