دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان کتاب صوتی

کتاب صوتی پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان
هفت تا سیزده سالگی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان

هفت‌سالگی سن بسیار حساسی در کودکان است. این سن جایی است که فرزند شما باید از دایره‌ی خانواده خارج شود و به‌طورجدی بخش زیادی از روز را در مکان دیگری، یعنی در مدرسه بگذراند. هفت‌ تا سیزده‌سالگی جایی است که اولین روابط خارج از خانواده‌ی فرزند شما شکل می‌گیرد و البته همین موضوع او را در معرض آسیب‌های مختلف ازجمله پذیرفته‌نشدن از سوی گروه همسالان یا افسردگی و گوشه‌گیری نیز قرار می‌دهد. از سویی این دوران زمانی است که ذهن بچه‌ها آمادگی بسیار خوبی برای یادگیری دارد و باید از آن استفاده کند. ایجاد تعادل در زندگی کودک و حفظ شادابی کودکانه‌ی او در این دوران بسیار مهم است. دکتر هولاکویی در کتاب پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان از هفت تا سیزده‌سالگی به بسیاری از مطالبی که ممکن است در این دوران با آن مواجه شوید اشاره‌کرده است و راه‌حل‌های کاربردی برای برخورد با مسائل را ارائه کرده است.

‌درباره‌ی کتاب پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت تا سیزده‌سالگی اثر فرهنگ هلاکویی

دکتر هلاکویی سال‌هاست که در زمینه‌ی تربیت کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند. ایشان تعداد زیادی سمینار و کلاس آموزشی دراین‌باره برگزار کرده است که در هرکدام از آن‌ها جمعیت زیادی مخاطب سخنانش بوده‌اند. انتشارات ما و شما این مجموعه سخنرانی‌ها را گردآوری کرده و در قالب کتاب صوتی در ایران منتشر کرده است. محتوای این کتاب صوتی 9 ساعت است و بیشتر مباحث دکتر هلاکویی درباره‌ی کودکان هفت تا سیزده سال را پوشش می‌دهد. انتشار این مطالب در قالب کتاب صوتی باعث شده است مخاطب ایرانی بتواند با صرف هزینه‌ای اندک مطالب دکتر هلاکویی را در اختیار داشته باشد و آن‌ها را به کار ببندد.

مروری بر فصل‌های کتاب پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت تا سیزده‌سالگی

  • دوران دبستان و مدرسه و لذت خواندن کتاب در فرزندمان
  • چهار مطلب مهم اساسی علم، موسیقی، نقاشی، ورزش، دوستی و صمیمیت
  • علل و عوامل افسردگی در کودکان و چگونگی برخورد و یا معالجه
  • اهمیت موضوع خواندن و نوشتن در ابتدای ورود به دبستان

‌درباره‌ی فرهنگ هلاکویی نویسنده‌ی کتاب پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت تا سیزده‌سالگی

دکتر فرهنگ هلاکویی روانشناس، جامعه‌شناس و روان‌درمانگر شیرازی متولد شهریور 1323 است. او دوران مدرسه را در شیراز گذرانده و تحصیلاتش در مقطع کارشناسی را در نیز در دانشگاه تهران انجام داده است. دکتر هلاکویی پس از پایان تحصیلات کارشناسی به آمریکا رفت و در دانشگاه یوتا تحصیلاتش را ادامه داد. او مدرک دکترای خود را در رشته‌ی جامعه‌شناسی از این دانشگاه دریافت کرده است.

دکتر هلاکویی پس از پایان تحصیلاتش به‌عنوان روانشناس در آمریکا مشغول به کار شد و در حال حاضر نیست مدیریت کلینیک روان‌درمانی بورلی هیلز را به عهده دارد. دکتر هلاکویی با وجود آنکه دو ازدواج شکست‌خورده دارد اما درزمینه‌ی ازدواج، طلاق و خانواده مطالب بسیار زیادی را ارائه کرده است. تربیت کودکان، هدف و انگیزه در زندگی و مسائلی اضطراب، ترس و اختلال افسردگی از مهم‌ترین مسائلی است که دکتر هلاکویی از آن‌ها حرف می‌زند. او سال‌هاست سمینارها، سخنرانی‌ها و کلاس‌های آموزشی متعددی را در آمریکا برگزار می‌کند و در آن‌ها تلاش می‌کند افراد را برای داشتن زندگی سالم‌تر و بهتر تشویق کند.

عمده‌ی شهرت دکتر هلاکویی به خاطر برنامه‌ی روزانه‌ی دوساعته‌ای به نام «رازها و نیازها» است. دکتر هلاکویی سال‌هاست این برنامه را اجرا می‌کند در آن تلاش می‌کند به سؤالات روان‌شناسی مخاطبانش پاسخ دهد. تاکنون بیش از دو هزار برنامه‌ی رازها و نیازها پخش‌شده است.

انتشارات ما و شما بسیاری از سمینارهای دکتر هلاکویی را به شکل کتاب صوتی منتشر کرده است. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به «ازدواج و عشق»، «شخصیت سالم»، «شخصیت ناسالم»، «اضطراب و فشار روانی اجتماعی» و «علم و شبه‌علم» اشاره کرد.

چرا باید کتاب پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت تا سیزده‌سالگی را خواند؟

بچه‌ها در سنین هفت تا سیزده‌سالگی در حال آموختن روابط اجتماعی خارج از دایره‌ی خانه و خانواده هستند. آن‌ها کم‌کم با علائق شخصی‌شان آشنا می‌شوند و سرگرمی‌ها و هنرهایی را رد می‌کنند یا می‌پذیرند. در این دوران است که آن‌ها یاد می‌گیرند چگونه در محیطی غیر از محیط امن خانه از خود محافظت کنند و درعین‌حال از زندگی لذت ببرند. بسیار مهم است که در این دوران بتوانیم ارتباط مؤثری با فرزندمان برقرار کنیم تا با ماهیت علائق شخصی او، دوستانی که انتخاب می‌کند و مشکلات و مسائلی که با آن‌ها روبه‌رو است آشنا شویم. بسیاری از بچه‌ها در این دوران با مشکلاتی مواجه می‌شوند که اگر صمیمیت و ارتباط مؤثر کافی درون خانواده وجود نداشته باشد جرئت بروز آن را نخواهند یافت و درنتیجه اثرات جبران‌ناپذیری در سلامت روان آن‌ها خواهد گذاشت. دکتر هلاکوی در کتاب پروش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت‌تا سیزده‌سالگی مطالب متنوع و راهکارهای زیادی را برای برقراری ارتباط صحیح با کودکان و همچنین مسائلی که باید در این دوران به آن توجه داشت بیان کرده است. هر پدر و مادری باید این کتاب را بخواند و توصیه‌های آن را برای داشتن فرزندی شادتر به کار ببندد.

انتشارات ما و شما کتاب پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت تا سیزده‌سالگی را عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

کتاب پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت تا سیزده‌سالگی در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی قرار دارد.

کتاب پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت تا سیزده‌سالگی مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.

خوانش کتاب صوتی پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت تا سیزده‌سالگی را فرهنگ هلاکویی به عهده داشته است.

کتاب پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت تا سیزده‌سالگی حجم اندکی دارد و برای افرادی که وقت کافی برای خواندن کتاب‌های طولانی را ندارند و قصد دارند کتابی مختصر با موضوع روانشناسی را بخوانند مفید خواهد بود.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان- هفت تا سیزده‌سالگی اثر فرهنگ هلاکویی بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها درزمینه‌ی روانشناسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

 

مشخصات کتاب صوتی پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی پرورش،تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان

واقعا مفیده . نشنویرباید رنج بکشی...
در ۱ سال پیش توسط سید محمد جواد سجاد ( | )
خیلی خوب بود . تمامی حرفها درست بود و باید به کار ببندیم. مرحله بندی کامل بود. والدین از گمراهی نجات میدهند.
در ۲ سال پیش توسط sae...baz ( | )
بسیار عالی و چون با صدای خود آقای دکتر هست بسیار تاثیرگذارتره
در ۶ ماه پیش توسط zzz...avi ( | )
بی نظیر مثل تمام کتابهای استاد هلاکویی
در ۷ ماه پیش توسط sam...our ( | )
عالی بود دست شما درد نکنه
در ۱۰ ماه پیش توسط Aiyob golzadeh ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››