دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب حقوق بانک مرکزی فیدی‌پلاس

کتاب حقوق بانک مرکزی

نسخه الکترونیک کتاب حقوق بانک مرکزی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب حقوق بانک مرکزی

جایگاه بانک مرکزی در میان بانک‌ها و نیز در ساختار حکومت و نقشی که در اقتصاد داخلی و بین‌المللی ایفا می‌کند، با قواعد حقوقی در ارتباط است. از آنجا که قانون، محدوده عملکرد،‌ ساختار سازمانی و حدود وظایف و اختیارات بانک مرکزی را مشخص می‌کند و ابزارهایی را برای نظارت این بانک تعیین می‌نماید، بانک مرکزی را با مسائل حقوقی متعددی مواجه می‌سازد که بررسی این مسائل، از اهداف کتاب حاضر می‌باشد. این کتاب که از نظر موضوعی، در ادبیات فارسی کم‌نظیر است، سعی بر آن دارد تا مسائل حقوقی بانک مرکزی را به تفصیل بررسی نماید و با چارچوبی هماهنگ، به جای تمرکز بر موضوعات تکراری، حقوق بانک مرکزی را دنبال کند. برخی از مفاهیم اساسی مطرح‌شده در این اثر عبارت‌اند از: ماهیت بانک مرکزی و استقلال آن، مصونیت بانک مرکزی، توسعه، تغییر ماهیت و انحلال و ورشکستگی بانک مرکزی، وظایف و اختیارات کلان بانک مرکزی، جایگاه بین‌المللی بانک مرکزی، نظارت بانک مرکزی بر بانکداری و موقعیت بانک مرکزی در نظام حل و فصل اختلافات. کتاب حاضر، حاصل یک طرح پژوهشی است که در پژوهشکده پولی و بانکی، توسط آقای دکتر مصطفی السان به ثمر رسیده و مباحثی همچون راهبری و نظارت بانک مرکزی و نقش بانک مرکزی در غیردولتی‌کردن بانک‌ها و ارتباط بانک مرکزی با بانک‌ها و مؤسسات مالی خارجی را نیز دربر دارد.

ادامه...

مشخصات کتاب حقوق بانک مرکزی

بخشی از کتاب حقوق بانک مرکزی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب حقوق بانک مرکزی

این کتاب ره خیلی نیاز دارم میشه معلومات مفید برم باز کنید
در ۲ ماه پیش توسط 930...540 ( | )