فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب خون‌خورده

کتاب خون‌خورده

نسخه الکترونیک کتاب خون‌خورده به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱۲,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب خون‌خورده

خون خورده چهارمین رمانِ مهدی یزدانی‌‌خُرّم است. این رمان که به نوعی ادامه دو رمان «به گزارش هواشناسی فردا این خورشید لعنتی» و «سرخ سفید» تلقی می‌شود، راوی قصه‌‌ی پنج برادر در سال‌‌های دهه‌‌ی شصتِ ایران است. این قصه از تهران تا اصفهان، از بیروت تا آبادان و از مشهد تا کلیسایی کوچک در محله‌‌ی نارمَک که دو روح روی صلیبِ لق‌‌شده‌اش نشسته‌‌اند را روایت می‌کند. قصه‌‌ی برادرانِ «سوخته». برادرانی که گم شده‌‌اند...» رمان در یک بازه زمانی بین سالِ ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۷ در زمانِ گذشته و بخشی از آن در یکی دو سالِ اخیر رخ می‌دهد. خون‌خورده را می‌توان رمانی گوتیک دانست. گوتیک نه به معنای ترس که به معنای نوعی تعلیق. روایتی از دل سردابه‌ها، سفر به دل تاریخ بعضا جعلی ساخته ذهن نویسنده، خواننده آشنا را وارد فضایی می‌کند گوتیک گونه. گوتیک به معنای هجوم تاریخ بر روان بشر. آنچه از آن گریزی ندارد و دوست دارد بخزد به سردابه‌ها و تیرگی‌ها برای رهایی. رهایی از تاریخ؟ از دل تاریخ؟ هرگز امکان ندارد. سرنوشت یعنی همین، ماندن بین جبر و اختیار و از بعد معرفت‌شناختی بین عین و ذهن. آیا واقعیت در ذهن ماست یا عینیت دارد؟ ایا نمادین است و تفسیری یا عینی‌ و قابل اثبات؟ سرگردانی بین این مفاهیم را می‌شود گوتیک خواند. سرگردانی بین آنچه می‌شود و آنچه تفسیر می‌شود. سرگردانی بین وجود و عدم. این مفاهیم را با قصه‌ای جذاب یزدانی‌خرم کنار هم گذاشته است و کتابی شده است جذاب و خواندنی که تا مدتها بعد از خواندنش هم ذهنتان را رها نمی‌کند.

ادامه...
  • ناشر نشر چشمه
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.86 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۷۱ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب خون‌خورده

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب خون‌خورده

یکی از بهترین رمان‌هایی که در چند سال اخیر خوندم. اثری با قصه‌پردازی ماهرانه و درخشان که با نقبی در تاریخ هفت ساله و روایت پنج برادر به تمامی یادآور جنگ‌های صلیبی است که انگار هیچگاه پایانی ندارند.
در 2 هفته پیش توسط mah parin
کتاب جالبی است.خواندنش روپیشنهاد میدم
در 2 هفته پیش توسط n. arabi
مدتها ذهنم رو درگیر کرد، کتابی تا اینحد مدتها روم اثر نذاشته بود
در 2 هفته پیش توسط k_k...i62
رمان جسورانه، عمیق و چندلایه ای است که می توان از زوایای مختلف به تحلیل محتوایی آن پرداخت
در 1 هفته پیش توسط فرشید فرهمندنیا
کتاب روان و خوب و تاثیر گذار و درگیر کننده
در 1 هفته پیش توسط گلناز ذهابی
رمان خیلى پر کششى هست با یک تم داستانى بدیع و حیرت انگیز…پر از توصیفات دقیق، یه جورى که کتاب بیشتر میشه تصویر تا کلمه…انگار یه جورى دارى اون صحنه ها رو میبینى!
در 5 روز پیش توسط hodiiii sf
زبان کتاب روان و داستان بسیار جذاب هست. نوع روایت داستان و اینکه چندین داستان توش گنجونده شده برای من شدیدا جالب بود. لذت بردم
در 6 روز پیش توسط yegane ghiasi
چند لایه بودن داستان رفت و برگشت سکانسا بی اندازه ماهرانه و جذاب من هنوز گیج و درگیرم
در 6 روز پیش توسط