Loading

چند لحظه ...
کتاب اقتصاد مدیریتی

کتاب اقتصاد مدیریتی
دامیز - نسخه PDF

نسخه الکترونیک کتاب اقتصاد مدیریتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب اقتصاد مدیریتی را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۲,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب اقتصاد مدیریتی

اقتصاد به طور کلی به این موضوع می‌پردازد که انسان چگونه می‌تواند از منابع کمیاب برای تحقق و برآورده ساختن بیشترین خواسته‌های خود استفاده کند. در حقیقت کسب و کارها هم از طریق تلاش برای کسب سود، این منابع کمیاب را به اجناس تبدیل می‌کنند تا از طریق آن بتوانند سود زیادی داشته باشند. اقتصاد مدیریتی هم شاخه‌ای از علم اقتصاد است که نظریه‌ی اقتصاد را در تصمیم‌گیری تجاری به کار می‌گیرد. کتاب اقتصاد مدیریتی نوشته‌ی رابرت گراهام کمک ﻣﯽﮐﻨﺪ ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ پیچیده‌ی ﮐﺴﺐوﮐﺎر را درک ﮐﻨﯿﺪ و ﺑﻪ زﺑﺎﻧﯽ ﺳﺎده ﺗﻮﺿﯿﺢ می‌دهد ﭼﮕﻮﻧﻪ اﻗﺘﺼﺎد ﻣﺪﯾﺮﯾﺘﯽ ﮐﯿﻔﯿﺖ مهارت‌های ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ را ﺑﺎﻻ می‌برد و در حل کردن ﻣﺴﺌﻠﻪ و تصمیم‌گیری ﻣﻨﻄﻘﯽ یاری‌تان می‌دهد.

درباره کتاب اقتصاد مدیریتی

کتاب اقتصاد مدیریتی نوشته‌ی رابرت گراهام است که اولین بار در سال 2014 در مجموعه کتاب‌های دامیز منتشر شد. نویسنده کتاب حاضر را به زبان ساده و قابل فهم نوشته است تا به واسطه‌ی آن اقتصاد مدیریتی را به مخاطبان خود توضیح دهد و به آن‌ها بگوید که چطور می‌توانند با روش‌ها و تکنیک‌های اقتصادی در کسب و کار خود به سود فراوانی برسند. همچنین در این کتاب برای درک بهتر مفاهیم از نمودار و محاسبات ریاضی نیز استفاده شده است. مباحث هر بخش کتاب به طور مستقل بیان شده است و شما به عنوان صاحب کسب و کار می‌توانید به راحتی سراغ تکنیک‌های مشخص بروید و ببینید چگونه می‌شود از آن تکنیک‌ها برای کسب پول بیشتر استفاده کرد.

کتاب اقتصاد مدیریتی کتابی تخصصی نیست بلکه این کتاب برای افرادی است که علاقه‌مند به کشف این هستند که از اقتصاد برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده کنند و کسب و کار خود را رونق ببخشند.

انتشارات آوند دانش کتاب اقتصاد مدیریتی را با ترجمه‌ی راوید خانلری منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است. مباحث کتاب در 5 بخش تقسیم شده است و گروه بندی منظم آن به شما این امکان را می‌دهد تا ایده‌های مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید.

مروری بر فصل‌های کتاب اقتصاد مدیریتی

بخش ۱: ماهیت اقتصاد مدیریتی

فصل 1: اقتصاد مدیریتی: مراقبت از کسب و کار

فصل ۲: عرضه و تقاضا: داشتن آنچه مصرف‌کنندگان می‌خواهند

فصل ۳: ریاضیات، بهینه‌سازی و شما

بخش ۲: توجه به نقش خود در فرایند تصمیم‌گیری

فصل ۴: به کار بردن قاعده‌ی کشش

فصل ۵: رفتار مصرف‌کننده: بازاری برای هر چیزی؟

فصل ۶: معجزه‌ی تولید بیرون آوردن خرگوش از کلاه

فصل ۷: نوآوری و تغییر فناورانه: آینده همین اکنون است

فصل ۸: هزینه‌های تولید، جایی که کم نیز زیاد محسوب می‌شود

بخش ۳: شناخت رقیبان: ساختارهای بازار و فضای تصمیم‌گیری

فصل ۹: تصمیم‌گیری مقیدانه در فضای رقابت کامل

فصل 10: انحصار: تصمیم‌گیری در نبود رقیبان

فصل ۱۱: انحصار چندقطبی: به تو نیازمندم

فصل ۱۲: نظریه‌ی بازی: مایهی خوشی، گر به برد کوشی

فصل ۱۳: رقابت انحصارگرایانه: حضور رقبا در همه جا

فصل ۱۴: افزایش درآمد با استفاده از استراتژی‌های پیشرفته در قیمت‌گذاری

بخش ۴: به انتظار شگفتی‌ها: ریسک و عدم قطعیت

فصل ۱۵: تحليل ريسک: قدم زنی میان مه

فصل ۱۶: بودجه‌ریزی دارایی‌های ثابت به قصد آماده شدن برای آینده

فصل ۱۷: مسائل کارفرما نماینده و انتخاب ناسازگار: آیا همگان موافق‌اند؟

فصل ۱۸: اجرای قواعد، در همه جات دولت و تصمیم‌گیری مدیریتی

بخش ۵: بخش ده‌تایی‌ها

فصل 19: ده مفهوم اساسی

فصل ۲۰: ده اشتباه مدیریتی و چگونگی اجتناب از آن‌ها

درباره رابرت گراهام نویسنده‌ی کتاب مدیریت اقتصادی

رابرت گراهام استاد دانشگاه در رشته‌ی اقتصاد مدیریتی، اقتصاد خرد و آمار است. او مدرک دکتری خود را از دانشگاه ایلینویز اخذ کرده است و چندین مقاله درباره‌ی مباحث گسترده و متنوعی مثل مکانیزه سازی امور کشاورزی و سودمندی نظریه‌ی اقتصادی، منتشر کرده است.

در بخشی از کتاب اقتصاد مدیریتی می‌خوانیم

حفظ شغل: اولین چیزها مقدم‌اند در مقام مدیر کسب و کار، اهدافش ما ممکن است متفاوت با اهداف صاحبان کار باشد، معمولا اولین هدف شما حفظ شغل است، تشخیص این موضوع مهم است، چراکه این هدف ممکن است منجر به تصمیم‌گیری‌های محافظه‌کارانه شود. مدیران معمولا استراتژی‌های پر ریسک و پرمنفعت را به علت ترس از شکست دنبال نمی‌کنند شکستی که ممکن است منجر به اخراج مدیر شود. این مسئله منجر به مسئله‌ی کارفرما نماینده می‌شود که در فصل ۱۷ به آن می‌پردازم

بیشینه ساختن سود از طریق شناسایی تمامی هزینه ها برای بیشینه ساختن سود باید تمامی هزینه‌ها را شناسایی کرد. شناسایی این هزینه‌ها به مفهوم هزینه‌ی فرصت برمی‌گردد؛ اما باید مراقب بود؛ در هزینه فرصت باید تمامی جنبه‌های بهترین جایگزین را به حساب آورد. در مبحث قبلی اشاره کردم که مدیران ممکن است به علت حفظ شغلشان حاضر به ریسک کردن نشوند. در نتیجه از محصولات و نوآوری‌های جدید به سرعتی که باید

استقبال نمی‌شود؛ اما نوآوری برای بقای کسب و کار حیاتی است. فناوری‌های موفق جدید محصولات، تکنیک‌های تولید فعلی را منسوخ می‌کنند؛ بنابراین، مدیری که از ریسک کردن اجتناب می‌کند محافظ کسب و کار نیست و آن را در مقابل رقیبان آسیب پذیر می‌کند. چشم انداز کسب و کار با شرکت‌هایی که در به کارگیری فناوری‌های جدید شکست خورده‌اند، آشفته شده است. دوربین‌های پولاروید و ظهور آنی عکس با انقلاب دیجیتال منسوخ شده‌اند، همان‌طور که کوداک و دوربین‌هایش شدند. توسعه‌ی حمل و نقل هوایی و اتوبان‌های میان ایالتی دست به دست هم داده‌اند و مسافرت‌های ریلی را محدود کرده‌اند. بسیاری از خرده‌فروشان - کتاب‌فروشی‌های بوردرز را در نظر بگیرید - ظهور بازاریابی آنلاین را بر نمی‌تابند. اصرار بر چیزهای آزموده شده و قدیمی هزینه‌های خود را دارد و حتی ممکن است بقای کسب‌وکار را تهدید کند.

دچار شدن به تنگناها در محدودیت‌ها در جایگاه مدیر، هنگام تصمیم‌گیری با محدودیت‌های بسیاری مواجه خواهید شد. این محدودیت‌ها در توانایی‌تان برای دستیابی به اهداف سازمانی تأثیرگذار است. از منظر کلان، محدودیت‌ها به سه گروه زیر طبقه‌بندی می‌شوند

محدودیت‌های از نوع منابع اغلب ناشی از تنگناها در دسترسی به نهاده‌هایی معین‌اند. این تنگناها ممکن است در کمبود مواد خام ضروری، در ناتوانی در دستیابی به نیروی کار با مهارت‌های لازم، در محدودیت‌های ناشی از امکانات موجود برای تولید، در نهاده‌های واسط که شرکت‌های دیگر تهیه می‌کنند یا در قراردادهایی باشند که توانایی‌مان را در باز خرید کردن کارگران محدود می‌کنند.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب اقتصاد مدیریتی بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی اقتصاد می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب اقتصاد مدیریتی

نظرات کاربران درباره کتاب اقتصاد مدیریتی