فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک خودتو جمع‌وجور کن

میکروبوک خودتو جمع‌وجور کن
دستورالعمل بی‌خیالی

نسخه الکترونیک میکروبوک خودتو جمع‌وجور کن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک خودتو جمع‌وجور کن

«خودتو جمع‌وجور کن» دستورالعملی رک و متفاوت برای نظم‌دادن به زندگی است. در این کتاب به مسائل مختلف؛ از اضطراب و ورزش‌های لاغری گرفته تا روابط عاطفی و مسائل شغلی اشاره شده است که به شما کمک می‌کند به اهدافتان برسید و بهره‌ی بیشتری از زندگی ببرید. در این کتاب می‌خوانید: از قدرت فکر منفی استفاده کنید. بهترین استراتژی این است که در بحران‌ها هیچ کاری انجام ندهید. چگونه با رئیستان برای ترفیع کاری حرف بزنید. میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک خودتو جمع‌وجور کن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:خودتو جمع وجور کن

دستورالعمل بی خیالی

سارا نایت

گروه مترجمان


حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

خلاصه:

«خودتو جمع وجور کن» (۲۰۱۲) دستورالعملی رک و متفاوت برای نظم دادن به زندگی است. در این کتاب به مسائل مختلف؛ از اضطراب و ورزش های لاغری گرفته تا روابط عاطفی و مسائل شغلی اشاره شده است که به شما کمک می کند به اهدافتان برسید و بهره ی بیشتری از زندگی ببرید.

درباره ی نویسنده

سارا نایت ویراستار و نویسنده ای است که پانزده سال در نیویورک به عنوان ناشر فعالیت داشته و آثار نویسنده های مشهوری مانند کریس کلیو و گیلیان فلین را ویرایش کرده است. از کنفرانس تداکس «جادوی بی خیال» که نایت برگزار کرد، بیش از دو میلیون بار بازدید شد.

به زندگی خود سروسامان دهید

چند بار تا الآن تصمیم گرفته اید که کاری انجام دهید؛ ولی هیچ وقت آن را شروع نکرده اید؟ فرقی ندارد این کار تمیزکردن خانه، تلاش برای گرفتن ترفیع کاری یا خوشحال کردن یکی از عزیزانمان باشد. بسیاری از ما برای انجام ندادن کارهایی که باعث رسیدن به اهدافمان می شود، عذاب وجدان داریم. ما فقط برای رسیدن به اهداف بزرگمان نمی‎جنگیم؛ ممکن است انجام دادن کارهای روزانه هم برایمان چالش برانگیز باشد و برای انجام آن ها وقت کم بیاوریم.
خوشبختانه برای توقف روند داشتن آرزوهای بلندپروازانه، شکست و احساس حقارت راه حلی وجود دارد تا دیگر این چرخه را ادامه ندهید. این کتاب را بخوانید تا متوجه شوید چگونه قول هایی را که به خودتان داده اید، عملی کنید. فرقی ندارد این قول ها کم کردن وزن یا پیشرفت کاری باشند، با کمی استراتژی، تمرکز و تعهد می توانید به همه ی اهداف خود برسید.

در این کتاب می خوانید:

  • از قدرت فکر منفی استفاده کنید.
  • بهترین استراتژی این است که در بحران ها هیچ کاری انجام ندهید.
  • چگونه با رئیستان برای ترفیع کاری حرف بزنید.

برای رسیدن به اهداف واقع گرایانه زمان کافی صرف کنید

چه چیزی باعث می شود که به اهدافتان نرسید؟ احتمالاً جوابتان این است «نمی دانم از کجا شروع کنم.» اگر این تصور را دارید، باید خودتان را جمع وجور کنید و به این فکر کنید که اهدافتان دقیقا چه چیزهایی هستند و چه زمانی می خواهید به آن ها برسید.
خیلی مهم است که برای انتخاب اهداف، منطقی برخورد کنید. اکثر ما اهداف خود را بسیار سخت و دست بالا در نظر می گیریم. این امر دردسرساز می شود؛ زیرا اگر اهداف غیرمنطقی داشته باشیم و خودمان را موظف به رسیدن آن ها کنیم، هیچ وقت موفق نخواهیم بود. کم کردن وزن می تواند مثال بسیار خوبی باشد. اگر شما اندامی عادی دارید و تصمیم گرفته اید چند کیلو وزن کم کنید و اندام بهتری داشته باشید، این هدف بسیار منطقی است؛ اما اینکه کلاً هیچ چیز نخورید و به خودتان سختی بدهید تا شبیه یک سوپرمدل زیبا و لاغر (مثلاً کیت آپتون) شوید، کاری اشتباه و غیرمنطقی است.
شاید اندام شما مطابق با سوپرمدل ها نباشد و نتوانید دقیقاً مثل آن ها شوید؛ پس داشتن اندامی مانند این شخص غیرممکن است. درواقع این امر آن قدر مایوس کننده است که شاید باعث شود در منزل روی مبل بنشینید و به جای باشگاه رفتن، شیرینی به خودتان تزریق کنید.
با رهاکردن اهداف غیرقابل دستیابی خودتان را جمع وجور کنید. برای ادامه ی روند زندگی، شروع به تعریف اهداف منطقی کنید. مثلاً هدفتان این باشد که چند کیلو وزن کم کنید. به بیان دیگر، اهدافتان را براساس مقایسه ی اشتباه با دیگران انتخاب نکنید.
قدم بعدی برای جمع وجور کردن استفاده ی بهتر از زمان است.
اگر فکر می کنید برای رسیدن به اهداف زمان کافی ندارید، احتمالاً به خوبی از زمان استفاده نمی کنید. این مشکل را با فکرکردن و فهمیدن اینکه چگونه وقت خود را می گذرانید، حل کنید. برای شروع فکر کنید که چقدر طول می کشد کارهای روزانه ی خود را انجام دهید. مثلاً ببینید چقدر برای دوش گرفتن یا ورزش کردن در باشگاه زمان صرف می کنید. سپس از این اطلاعات برای درست کردن زمان بندی هفتگی استفاده کنید و تمام کارهایی را که می خواهید انجام دهید و برایشان وقتی ندارید، در آن قرار دهید. جمع وجورکردن خودتان واقعاً همین قدر ساده است.

با شروع رقابتی عاشقانه رابطه ی عاطفی خود را جمع وجور کنید

یکی از بخش های مهم جمع وجورکردن خودتان، محافظت از روابط باارزش است. برای داشتن روابط اجتماعی و خانوادگی خوب، باید تلاش کنید که این روابط را بهبود بخشید. یکی از مهم ترین روابط، رابطه با شریک زندگی است. بهترین راه پرورش این رابطه انعطاف پذیری و خوش برخوردی بسیار زیاد با طرف مقابلتان نیست. درواقع راه بهتر برای برقراری رابطه ی موثر با طرف مقابل، ایجاد یک رقابت بین دو طرف است.
منظور از رقابت با طرف مقابل، برگزاری یک مبارزه نیست. در عوض، باید در عشق ورزیدن و اهمیت دادن رقابت کنید. مثلاً سعی کنید که مفیدترین و مهربان ترین باشید. در دادن بهترین کادوی ولنتاین و محبت کردن رقابت کنید.
ایجاد این رقابت در رابطه بسیار مفید است؛ فرقی ندارد اوایل رابطه تان باشد یا سال ها با طرف مقابلتان ارتباط داشته باشید. هر وقت این ذهنیت را داشته باشید، تمامی کارهای کوچکی که انجام می دهید، تلاشی بزرگ محسوب می شوند برای کسی که دوستش دارید. حتی بیرون بردن آشغال ها هم می تواند در این رقابت امتیاز باشد.
اگر می خواهید در این رقابت پیروز شوید، باید به کارهای خود نظم و ترتیب بدهید.
کمی زمان بگذارید و لیستی فراهم کنید از تمام کارهایی که می تواند به شما در رابطه تان امتیاز دهد. این لیست می تواند شامل مواردی مانند یک سفر دونفره به خارج از کشور هم باشد که هزینه ی زیادی در پی دارد؛ اما مهم است که در این لیست، موارد کوچک و کم خرجی مانند پرکردن فریزر از بستنی موردعلاقه ی طرف مقابلتان هم قرار گرفته باشد.
درواقع کارهای محبت آمیز کوچکی که هرروز انجام می دهید، بسیار موثرتر از کارهای بزرگی هستند که در مناسبت های خاص انجام می دهید؛ زیرا این کارهای کوچک باعث می شوند طرف مقابلتان به این نتیجه برسد که شما همیشه او را مدنظر دارید. برعکس، شاید با گرفتن جشنی بسیار مفصل برای سالگرد آشنایی تان، شریک زندگی تان فکر کند که دارید سعی می کنید بی توجهی کل سال را یکجا جبران ‎کنید.

نظرات کاربران درباره میکروبوک خودتو جمع‌وجور کن