دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب روزگار سپری شده خانم گادنی فیدی‌پلاس

کتاب روزگار سپری شده خانم گادنی

نسخه الکترونیک کتاب روزگار سپری شده خانم گادنی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب روزگار سپری شده خانم گادنی

کتاب «روزگار سپری شده خانم گادنی» نوشته پل بیلی ( -۱۹۳۷)، نویسنده انگلیسی است، که در سال ۱۹۶۷ موفق به دریافت جایزه سامرست موآم شد. او در آثارش به وقایع جنگ جهانی پرداخته و چهره‌ای ملموس از جامعه درگیر جنگ را به تصویر کشیده است. در کتاب «روزگار سپری شده خانم گادنی»، شخصیت اصلی فیث گادنی نام دارد که خود را در محیطی پر از شایعه، بد گویی، اجبار به جمع‌گرایی و رفتارهای کلیشه‌ای می‌بیند. همه از او می‌خواهند به وضع موجود عادت کند و اعتراضی نداشته باشد. بیت‌المقدس نه تنها برای او آرامش به ارمغان نمی‌آورد، بلکه محیطی است که کارکنان و سایر سالمندان آن نیز خصوصیات فردی فیث را تحقیر می‌کنند و به باد انتقاد می‌گیرند. تعصب ساکنان بیت‌المقدس به داشتن رفتارها، الگوها، عادات مشترک، و گفتگوهای کلیشه‌ای هویت جمعی ویژه‌ای از آنان ساخته که موجب شده تا تفاوت‌های فردی‌شان به حداقل تقلیل پیدا کند. این شخصیت‌ها دچار نوعی معنا باختگی و مسخ‌شدگی هستند؛ ولی گویا اعتراضی ندارند و به قیمت از دست دادن هویت و تمایزهای فردی و نادیده گرفتن تمایلاتشان، خود را به امنیتِ تأیید و حضور جمع سپرده‌اند. در بخشی از کتاب «روزگار سپری‌شده خانم گادنی» می‌خوانیم: «نور سبز و سفید شد. بعد سفید و سبز شد.رنگ‌ها از هم جدا شدند. معلوم‌تر شدند: سفید بالا بود، سبز پایین. کاشی‌ها، زن کاشی‌ها را دنبال می‌کرد. پلک زد متوجه شد توی راهرویی ایستاده. پرستار چند قدم جلوتر از او راه می‌رفت. ایستاد و گفت: خانم گادنی باید با من بیایی. خانم گادنی به سمت پرستار رفت، پرستار لبخند می‌زد. «پرستار منتظره که بهت خوشامد بگه بهت» در طول راهرو راه می‌رفتند: پرستار به خانم گادنی نگاه می‌کرد. خانم گادنی خیره بود به جلو. پنجره سمت راست خانم گادنی محوطه پشت خانه را نشان می‌داد. از دیدن گورهای محوطه متعجب شد. به سمت پنجره رفت و نگاه کرد. پشت گورها، زن‌ها روی نیمکت‌ها نشسته بودند و آفتاب می‌گرفتند».

ادامه...

مشخصات کتاب روزگار سپری شده خانم گادنی

بخشی از کتاب روزگار سپری شده خانم گادنی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب روزگار سپری شده خانم گادنی

متأسفانه جذبم نکرد، تا نصفه خوندمش، ترجمه عالی
در ۳ سال پیش توسط ker...che ( | )
کتاب خوبی بود ولی چون پی دی اف نبود بعضی فونت های ضروری که باید متفاوت بود نشان داده نشده بود.
در ۵ سال پیش توسط شلاله سلمانزاده ( | )