فیدیبو نماینده قانونی ذهن‌آویز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب تفویض اختیار،نظارت و سرپرستی

کتاب تفویض اختیار،نظارت و سرپرستی

نسخه الکترونیک کتاب تفویض اختیار،نظارت و سرپرستی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب تفویض اختیار،نظارت و سرپرستی

تفویض اختیار یکی از مهارتهای ضروری مدیریت مؤثر است. بدون توانایی تفویض اختیار مؤثر و بجا، انجام دادن وظایف مدیریت امکان‌پذیر نیست. مدیریت را انجام دادن کارها و رسیدن به نتیجه از طریق دیگران تعریف کرده‌اند. در ذات چنین تعریفی، می‌توان به وجود تفویض اختیار مؤثر کارها، وظایف و مسئولیتها به کارکنان اشاره نمود. توانایی شما در تفویض اختیار کردن برای رسیدن به موفقیت در تجارت موضوعی قطعی و تعیین‌کننده است. بسیاری از مدیران در کار تفویض اختیار با دشواری روبه‌رو هستند. اغلب مدیران یا نمی‌توانند و یا علاقه‌ای به تفویض اختیار ندارند و در نتیجه امکان موفقیت خود را تا حدود زیاد محدود می‌کنند. از آنجایی که اگر تفویض اختیار نکنید باید کار موردنظر را خودتان انجام دهید، کارها روی هم انباشت می‌شوند و در نتیجه مدیران نمی‌توانند وظایف و تعهدات خود را نسبت به سازمانشان برآورده سازند.

ادامه...
  • ناشر ذهن‌آویز
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.46 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب تفویض اختیار،نظارت و سرپرستی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

این کتاب ترجمه ای است از :
Delegation & Supervision
by
Brian Tracy
Published by American Management Association in USA, 2013

مقدمه

تفویض اختیار یکی از مهارتهای ضروری مدیریت موثر است. بدون توانایی تفویض اختیار موثر و بجا، انجام دادن وظایف مدیریت امکان پذیر نیست.
مدیریت را انجام دادن کارها و رسیدن به نتیجه از طریق دیگران تعریف کرده اند. در ذات چنین تعریفی، می توان به وجود تفویض اختیار موثر کارها، وظایف و مسئولیتها به کارکنان اشاره نمود. توانایی شما در تفویض اختیار کردن برای رسیدن به موفقیت در تجارت موضوعی قطعی و تعیین کننده است.
بسیاری از مدیران در کار تفویض اختیار با دشواری روبه رو هستند. اغلب مدیران یا نمی توانند و یا علاقه ای به تفویض اختیار ندارند و در نتیجه امکان موفقیت خود را تا حدود زیاد محدود می کنند. از آنجایی که اگر تفویض اختیار نکنید باید کار موردنظر را خودتان انجام دهید، کارها روی هم انباشت می شوند و در نتیجه مدیران نمی توانند وظایف و تعهدات خود را نسبت به سازمانشان برآورده سازند.

مزایای تفویض اختیار

تفویض اختیار مزایای فراوان دارد. تفویض اختیار به شما امکان می دهد تا دامنه کاری خود را وسیع کنید. هر چه بیشتر بتوانید تفویض اختیار کنید و بر دامنه کنترل خود بیفزایید، موفق تر می شوید. معنایش این است که وقتی تفویض اختیار می کنید چند کار محدود برایتان باقی می ماند و اینها کارهایی هستند که تنها شما می توانید آنها را برای شرکت خود انجام دهید.
تفویض اختیار کردن به شما امکان می دهد که بر کمیت و کیفیت نتایج خود بیفزایید و نتیجه ای که شما می گیرید بیش از هر عاملی درآمد شما را مشخص می کند، روی مقام و سمت شما تاثیر می گذارد و رضایت خاطر شغلی شما را رقم می زند.
تفویض اختیار کردن در ضمن به شما امکان می دهد که بر صلاحیتها و کیفیات کارکنانی که تحت نظر شما کار می کنند بیفزایید. با تفویض اختیار کردن می توانید بر توانمندیهای بالقوه افرادی که برای شما کار می کنند بیفزایید.
مدیران امروزی با حداکثر توانمندی خود کار می کنند. آنها در مقایسه با زمانی که در اختیار دارند، کارهای بسیار بیشتری برای انجام دادن دارند. در این شرایط مدیر باید هر کاری را که کارکنان او می توانند انجام دهند به آنها واگذار نماید. این یکی از واقعیات زندگی تجاری امروز است.

تفویض اختیار کردن آموختنی است

خوشبختانه تفویض اختیار کردن مهارتی است که می توان آن را ایجاد کرد. برای اینکه مهارتی را در خود ایجاد کنید، ابتدا باید راه انجام دادن آن را بیاموزید و بعد باید آن را مرتب تکرار کنید تا از آن یک عادت بسازید. به رانندگی اتومبیل شباهت دارد.
اغلب مدیران آموزشی تفویض اختیار کردن را نیاموخته اند. هرگاه بخواهید برای اولین بار کاری را بکنید، برایتان دشوار است. اما هر چه بیشتر تفویض اختیار کنید، این کار برایتان ساده تر می شود.
این کتاب به شما کمک می کند تا در تفویض اختیار کردن عالی شوید تا به شرکتی که در آن کار می کنید سود عالی برسانید. در این کتاب با نقطه نظرهایی کلیدی آشنا می شوید که کار تفویض اختیار کردن را برای شما راحت تر می کند. هر یک از این روشها و راهکارها اثربخشی شان به اثبات رسیده است و فایده تضمین شده دارد.
اگر این روشها و راهکارها را به تکرار تمرین کنید، به زودی به جایی می رسید که دیگران شما را به عنوان یک تفویض اختیار کننده عالی به رسمیت می شناسند.

فصل یک:ارزشمندترین منبع خود را بسط و گسترش دهید

ارزشمندترین منابع در هر تجارتی نیروی انسانی است. آنها در اختیار شما هستند تا کارتان را انجام دهید. نیروی انسانی به مراتب از کامپیوتر یا فضا و مکان اداری مهم تر است. مدیران عالی کسانی هستند که از کسانی که برایشان کار می کنند بالاترین عملکرد را استخراج کنند.
وظیفه شما به عنوان یک مدیر این است که بیشترین بازدهی را از سرمایه گذاری شرکت روی منابع انسانی به دست آورید. تا ۸۵ درصد بودجه عملیاتی هر سازمان به خصوص واحدهای تجاری خدماتی خرج حقوق و مزایای کارکنان می شود. سوال این جاست: «آیا حداکثر بازدهی را از این هزینه کردن به دست می آورید؟» تفویض اختیار کردن راهی برای رسیدن به این مقصود است.
انسانها به طور متوسط در سطح ۵۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت خود کار می کنند. معنای این حرف این است که در یک سازمان به طور متوسط نیمی از ظرفیت و توانمندی کارکنان مورد استفاده قرار نمی گیرد. یک سازمان عالی از گونه ای است که کارکنان از ظرفیت بیشتر و باز هم بیشتر خود برای دسترسی به هدفهای سازمان استفاده کنند.

در بهسازی نیروی انسانی خود بکوشید

به عنوان یک مدیر وظیفه دارید در پرورش نیروی انسانی تحت نظر خود بکوشید. شما مسئولیت دارید که از کارکنان خود مراقبت کنید و برای رشد و اعتلای آنها تلاش کنید. تنها نیروی انسانی است که می توان بر ارزش او افزود. کامپیوترها و سایر تجهیزات مستهلک می شوند و پس از مدتی فایده ای از آنها متصور نیست. اما منابع انسانی می توانند با گذشت زمان ارزشمندتر شوند و این بستگی به این دارد که چگونه مدیریت شوند و چگونه از آنها بهره برداری به عمل آید. تفویض اختیار ابزاری شگفت انگیز است تا کارکنان خود را به چالش بکشید و سبب رشد آنها را فراهم سازید. دستیابی به نتایج بیشتر و فراهم کردن رشد و اعتلای آنها با تفویض اختیار بیشتر فراهم می آید. از همه اینها مهمتر تفویض اختیار به شما کمک می کند تا بر توانمندیهای بالقوه خود بیفزایید. کشف بزرگ ما این است که توانمندی بالقوه شما به عنوان یک مدیر یا یک مقام ارشد اجرایی عملاً نامحدود است. به شرط آنکه بتوانید از استعدادها و توانمندیهای دیگران از طریق تفویض اختیار کردن به آنها بهره بگیرید.
در دنیای کار با دو گزینه روبه رو هستید. وقتی کاری به شما محول شده است و شما در برابر رئیستان به آن پاسخگو هستید یا می توانید آن کار را خودتان انجام دهید و یا از کارکنانتان بخواهید که آن را برای شما انجام بدهند. توانایی شما برای اینکه از شخصی دیگر بخواهید، آن کار را انجام دهد سبب می شود که شما فرصتی پیدا کنید که روی کار خودتان متمرکز گردید. بیش از هر چیز دیگر این توانایی تفویض اختیار کردن راه و رسم کاری شما را مشخص می سازد و میزان ارتقاء درجه شما را افزایش می دهد. بر حقوق دریافتی شما می افزاید و به شما به عنوان یک مدیر حیثیت و اعتبار بیشتری می بخشد.

نظرات کاربران درباره کتاب تفویض اختیار،نظارت و سرپرستی

نکته مهم در کتاب زبان خیلی ساده و روان و کوتاه بودن مطالبه بیشتر به صورت توصیه و انگیزشی هست تا مطالب علمی و طبقه بندی شده اما در هر صورت یک بار مطالعش حتما مفیده
در 1 ماه پیش توسط محمد اعتمادی