پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی‌

کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی‌
جلد یازدهم

نسخه الکترونیک کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی‌

استادِ طوس خطبه داستان را چنانکه رسم اوست با نام و یادِ خداوندِ دانا و توانا آغاز کرده است. خداوندی که همه‌چیز از آسمان و ستارگان و زمان و مکان آفریده اوست و اینهمه بر هستی ذاتِ اقدسش گواهی صادقند. معتقد است که آدمی که خود مخلوقی است ناچیز، وصف او را چنانکه باید نتواند کرد، باید که به درگاه آن بینیاز روی نیاز بر خاک نهد و جز او را کردگار جهان نداند و آگاه باشد که روشِ سپهر گردان که خود مخلوق باری‌تعالی است این است که گاه آدمی را شادمان می‌سازد و زمانی غمگین. با گردشِ او آشنا باید بود. پس از این مقدّمه از رستم، جهان‌پهلوان و داستانهای پهلوانی که ازو بر سر زبانهاست یاد می‌کند، از رستمی که خردمند و بیداردل و مردِ جنگ است و دلاوری و جنگاوری ازو مایه می‌گیرد، همانگونه که منشأ متانت و استقامت و خردمندی و دانش نیز هست. آنگاه می‌گوید از داستانهای او نوبتِ آن است که رزم کاموس را از شاهنامه نثر، چنانگه دهقان جهاندیده روایت کرده است به نظم بیاورد.

ادامه...

مشخصات کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی‌

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر ۱۳۸۱/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.72 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۳۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب داستان‌های نامورنامۀ باستان، شاهنامه فردوسی‌