از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب نبرد من

دانلود کتاب نبرد من | اثر آدولف هیتلر | ترجمه فرشته اكبرپور

نسخه الکترونیک کتاب نبرد من به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب نبرد من را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب نبرد من

کتاب نبرد من نوشته آدولف هیتلر با ترجمه فرشته اکبرپور را یکی از دوستانم برایم فرستاد. او این کار را کرد زیرا می‌دانست تا چه میزان به زندگی رهبر آلمان نازی و جنگ جهانی دوم علاقه‌مندم. ایمیل او دارای ضمیمه کتاب و حاوی متنی به این شرح بود: «فرض کن برنامه هیتلر بتواند اجرا شود. آنچه که او تصور می‌کرد، صد سال پس از آن، حالت مداوم 250 میلیون آلمانی با مرزهای بی‌شمار کشورِ بزرگ بود. یک امپراتوری بی‌نظیر و وحشتناک که اساساً هیچ‌وقت اتفاق نمی‌افتاد، اگر آموزش مردان جوان برای جنگ و پرورش بی‌پایان آنها به عنوان گوشت دمِ توپ (اصطلاحی برای سربازان پیاده که در خط مقدم جنگ فدا می‌شوند) نبود. آدولف هیتلر چگونه این توانایی را داشت که این دیدگاه هیجان‌انگیز را بیان کند؟ واقعیت این است که چیزی درباره‌ی او بسیار جذاب است؛ در امتداد سخنرانی‌های خلسه‌وارش، اگر او موشی را می‌کُشت، می‌دانست چگونه وانمود کند که موش یک اژدها بوده است.» متن او برایم پرسش‌های بسیاری ایجاد کرد و من بدون اتلاف وقت خواندن کتاب را شروع کردم.

جلد کتاب نبرد من اثر آدولف هیتلر

کتاب نبرد من - زندگی نامه هیتلر

از سال 1945 چاپ کتاب نبرد من که در واقع زندگینامه، عقاید و نظرات آدولف هیتلر بود، متوقف شد. انتشار میلیون‌ها نسخه کپی باعث شد که این ممنوعیت غیر رسمی همیشه ناقص باشد. ممنوعیت کتاب همچنین به اسطوره شدن آن نیز کمک کرد.

با این حال، کتابی که هیتلر در زمان حضورش در زندان قلعه لندبرگ در سال 1924 نوشت، سال‌ها بعد در حکومت آلمان نازی به مقدس‌ترین کتاب تبدیل شد. در زمان نوشتن بخش‌های نخست کتاب، «رودولف هس» منشی هیتلر نیز در ویرایش و رونویسی کتاب به او کمک کرده است. بخش دوم کتاب در پایان همان سال به پایان رسید.

اکنون 70 سال پس از مرگ هیتلر، کتاب باید به عنوان جریان سیاسی، فرهنگی و فکری آن روزها خوانده شود. نه هیتلر و نه اندیشه‌هایش دیگر امروزی نیستند، زیرا آنها محصول دوره خود بودند. در واقع، هیتلر فقط می‌تواند درک شود، اگر او را به عنوان یک نویسنده مانند هر نویسنده دیگر در نظر گرفت.

این کتاب در زمان بعد جنگ جهانی اول برای آلمانی‌ها به عنوان پنجره‌ای برای دمیدن هوای تازه قلمداد می‌شد. با این حال، این اثر قطعه‌ای از اسنادی است که نشان می‌دهد چگونه یک دیکتاتور می‌تواند فکر کند و شما را وادار به باور آن کند. ساختار اجتماعی در آلمان و بخش‌های جامعه به وضوح از طریق چشم‌اندازهای شخصی هیتلر در کتاب شرح داده شده است.

متن کتاب پر از عبارات و کنایه‌های رایج است، همراه با استدلال‌های بازتولید شده از طیف متنوعی از متون قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم است. آدولف هیتلر نظریات «کارل فون کلاوزویتس» نظریه پرداز نظامی را در کتابش می آورد، همچنین زبان مبارزه او از تفکر اجتماعی «داروین» در قرن نوزدهم سرچشمه می‌گیرد.

با این حال، نبرد من هنوز ترس را تحریک می‌کند. این ترس با خاطراتی که فرهنگ سیاسی آلمان را تعریف می‌کند شکل می‌گیرد (شکست در جنگ جهانی اول و معاهده ورسای) و به معنای حرکت به سوی جهان به عنوان یک آلمانی تا به امروز است. حتی شیوه‌ای که در آن پاورقی‌های متن را فرا گرفته است، به طور واضح، میل به آن را در صفحات کتاب نشان می‌دهد؛ یعنی روح تمامیت خواه نژاد آریایی.

دانلود کتاب نبردمن درباره زندگی هیتلر

هیتلر یک ناسیونالیست استوار است، زیرا برای دولت آلمان بزرگ، او راهنمای مسیر است. در رقابت برای به دست آوردن زمین و منابع بیشتر او به وضوح بیان می‌کند که یک ملت باید از خود بیرون بیاید و زمین‌های خارجی (بیرون از مرز) را به دست آورد. او همچنین اعتراف می‌کند که انتخاب غیرطبیعی، قدرت ملی را کاهش می‌دهد، زیرا در یک فرایند انتخاب طبیعی تنها قوی‌ترین در رقابت جان سالم به در می‌برد. او همچنین بحث می‌کند که چگونه نژاد آریایی قادر به رشد پیشرفت بشریت است و یهودی‌ها به طور مداوم به منظور تسلط بر نژاد بشر قومی فاسد هستند و به دست‌کاری ساختار اجتماعی در ملل مختلف می‌پردازند. او به روشنی بیان می‌کند که اگر آلمان می‌خواهد به سرنوشت نهایی خود که پیروزی است برسد، یهودی‌ها باید از ملت ریشه کن شوند.

به طور کلی، کتاب نبرد من تأکید بر فلسفه آدولف هیتلر در مورد دولت و سیاست است. برای همه شناخته شده است که کتاب از اندیشه فردی است که یکی از شدیدترین جنایات بشری را در طول تاریخ پایه‌ریزی کرده بود. اما این کتاب همانند سوختی برای آتش، این مرد را تحریک می‌کرد. اعتقادات و دیدگاه‌های او نسبت به ملت آلمان باعث شد او مسیر سیاسی مشخصی را انتخاب کند.

هیتلر می‌نویسد که اصول اساسی سیاست و جامعه شناسی در ذهن خود او شکل گرفته است، از دوران کودکی و جوانی‌اش. نارضایتی او نسبت به دموکراسی پارلمانی آشکارا نشان داده شده است و او ثابت می‌کند که چطور چنین سیستمی به تخریب جناح سیاسی ملت منجر شده است و منفعل در انجام هر کاری است. او بیان می‌کند که مسئله اساسی با دموکراسی پارلمانی پاسخگویی است، زیرا نمی‌تواند به یک فرد تکیه کند.

در قسمت دوم کتاب، هیتلر نشان می‌دهد که چگونه به حزب ناسیونال ‌سوسیالیست کارگران آلمان می‌پیوندد و رهبری جنبش جوانان را برای بیداری ملت آلمان بر عهده می‌گیرد. حزب تحت رهبریِ دائمی هیتلر به طور فزاینده‌ای محبوبیت پیدا می‌کند و با شعله‌ور شدن سخنرانی‌های عمومی او برای پیشبرد این مبارزه برای به دست آوردن موقعیت سیاسی، حزب نازی به قدرت اول کشور تبدیل می‌شود.

این کتاب همچنین ساختار سیاسی آلمان در آن زمان را نشان می‌دهد، همراه با استراتژی‌های تبلیغاتی که در طول جنگ جهانی اول توسط فرانسوی‌ها به کار گرفته می‌شدند. دست‌کاری احساسات عمومی توسط هیتلر کمک می‎کرد تا احساسات توده مردم را در اختیار بگیرد و اعمال خود را بعد از آن به خواسته مردم برای جنگ تبدیل کند.

این کتاب بدون هیچ گونه دیپلماسی به روش بسیار پرتنش نوشته شده است. همانطور که از فردی نژادپرست به مانند هیتلر انتظار می‌رود، سبک نوشتن کتاب، مستقیم، قابل درک، بسیار جذاب و در عین حال تحریک کننده است. با این حال، خواندن این کتاب تقریباً خواننده را متقاعد می‌کند که به سمت تفکر آدولف هیتلر حرکت کند.

برای دانلود کتاب نبرد من با ترجمه فرشته اکبرپور به سایت فیدیبو مراجعه کنید، همچنین اگر از گوش فرادادن به داستان بیشتر از خواندن لذت می‌برید، خرید آنلاین نسخه کامل و یا خلاصه آن را در قالب کتاب صوتی پیشنهاد می‌دهیم.

 

بهترین ترجمه کتاب نبرد من

این کتاب توسط مترجمان بسیاری ترجمه شده است، ولی ترجمه فرشته اکبرپور از انتشارات نگاه در 663 صفحه را می‌توان بهترین ترجمه موجود در بازار دانست.

 

درباره هیتلر، بنیان گذار حزب ناسیونالیسم

آدولف هیتلر در سال 1889 در اتریش، پسر یک مقام گمرکی، متولد شد و بیشتر دوران کودکی خود را در منطقه لینتس گذراند. وقتی 18 ساله بود، از ارث پدرش استفاده کرد و برای تحصیل در هنر به وین رفت. هیتلر عمیقاً ناامید شد، زیرا برنامه‌های او در دانشگاه هنر در وین رد شد. طبق نظر هیتلر در زندگینامه‌اش، در این دوره ابتدا با ایده‌های ضد یهودی آشنا شد که منجر به ایجاد دیدگاه‌های سیاسی فاشیستی‌اش شد.

وقتی که جنگ جهانی اول در سال 1914 آغاز شد، هیتلر فوراً برای پیوستن به ارتش آلمان درخواست داد. او از شکست آلمان در جنگ ترسید و احساس کرد رهبران به کشور خیانت کرده‌اند، زیرا آلمان بسیار تحقیر شده و مجبور بود تمام هزینه‌های کامل جنگ را بپردازد.

بلافاصله پس از جنگ، هیتلر با همکارانش به ایجاد حزب کارگری سوسیالیست ناسیونالیسم یا نازی کمک کرد. سخنرانی‌های عمومی و جذاب او، اغلب در تالار‌های آبجو فروشی، توسط صدها هزار نفر مردم ناراضی آلمان انجام می‌گرفت.

در سال 1923، هیتلر پس از کودتای دستگیر شد و به پنج سال زندان در لندبرگ محکوم شد که تنها یک سال از آن را گذراند. در همان مدت کوتاهی که در زندان بود، هیتلر کتاب نبرد من را نوشت. ایدئولوژی هیتلر در حال پیشروی در تمام کشور بود، او مشکلات آلمان را نه به آلمانی‌ها بلکه به قدرت‌های خارجی و یهودی‌ها نسبت می‌داد.

محبوب هیتلر باعث شد حزب ناسیونالیسم (نازی) در انتخابات بیشترین کرسی را در دولت آلمان بدست آورد. بعد از مدتی هیتلر قدرت قانونی خود را در دولت آلمان برگزار کرد. در سال 1933، آزادی احزاب دیگر به جزء حزب نازی غیرقانونی اعلام شدند و در سال 1934، هیتلر ریاست جمهوری را لغو کرد و قدرت خود به خود محدود کرد. طی چند سال آینده، هیتلر قدرت خود را تقویت کرد و از موضع خود برای پیگیری یهودی‌ها و سایر اقلیت‌ها در آلمان استفاده کرد.

در اواخر دهه 1930، آلمان هیتلری آماده گسترش بود. او ارتش آلمان را ساخت و در سال 1938 به طور یک‌جانبه اتریش را ضمیمه خاک آلمان کرد. در همان سال، رأی چندین رهبر اروپایی را برای امضای توافق‌نامه مونیخ به دست آورد که بخشی از چکسلواکی را به آلمان برای جلوگیری از جنگ اعطا کنند. سپس آلمان در سال 1939 تمام کشور چکسلواکی را اشغال کرد. حمله او به لهستان در سپتامبر 1939 باعث آغاز جنگ جهانی دوم شد.

آلمان به لحاظ استراتژی حمله برق آسا، از لحاظ نظامی موفقیت‌های بسیاری را به دست آورد. تا پایان سال 1941 بسیاری از کشورهای شرق و غرب را فتح کرد، ولی حمله به روسیه در زمستان ورق را به نفع متفقین برگرداند. از این پس مرزها باز پس گرفته شدند و قدرت نظامی آلمان ضعیف‌تر شد. هیتلر خود به تنهایی هدایت ارتش را در دست گرفت و در طی یکسری اشتباهات دنباله‌دار، به سرنگونی آلمان نازی دامن زد. او در 30 آوریل 1945 در پناهگاه زیرزمینی‌اش به همراه همسرش «اِوا براون» خودکشی کرد و اجسادشان سوزانده شد.

جلد کتاب نبرد من درباره ویژگی های نازی ها

 

وصیت نامه هیتلر

همانطور که من در نظر نگرفتم که بتوانم در طول سال‌های مبارزه ازدواج خود را به عهده بگیرم، قبل از پایان زندگی‌ام تصمیم گرفتم تا با دختری که بعد از سال‌ها دوستی وفادارانه، به منظور به اشتراک گذاشتن سرنوشت خود با من ازدواج کنم. با میل خود او را به عنوان همسر خود می‌دانم تا زمان مرگ.

آنچه که من به آن تعلق دارم - تا آنجا که ارزش دارد - متعلق به حزب است. تصمیم‌گیری بعدی من لازم نیست.

نقاشی‌های من در مجموعه‌هایی که من طی سال‌ها خریداری کرده‌ام، هرگز برای اهداف شخصی نبوده، بلکه تنها برای گسترش گالری بزرگ در شهرم یعنی لینتس بوده است. این خالص‌ترین آرزوی من است که ایجاد این گالری به‌درستی انجام شود.

من مارتین بورمن را به عنوان قیم خودم تعیین کردم. او قدرت قانونی کامل برای تصمیم‌گیری دارد. او مجاز است که هر چیزی را که دارای ارزش احساسی است و یا برای حفظ یک زندگی ساده برای برادران و خواهرانم ضروری است، نیز بالاتر از همه برای مادر همسر و همکاران وفادارم که به خوبی شناخته شده‌اند. کسانی که سال‌هاست با کار و فعالیتشان به من کمک کردند.

من و همسرم - به منظور فرار از ننگ رسوایی یا تسلیم - مرگ را انتخاب کردیم. آرزوی ما این است که بلافاصله در نقطه‌ای که من بزرگترین بخش کار روزمره خود را طی دوره خدمات دوازده ساله به مردم انجام دادم، سوزانده شویم.

 

چرا باید کتاب نبرد من را بخوانیم؟

اندیشه و جوهر وجودی آدولف هیتلر در کتابش نمایان است و مهمترین راه شناخت کسی است که بزرگ‌ترین جنگ تاریخ را شروع کرد. هنگامی که بعد از نزدیک به 70 سال از پایان جنگ جهانی دوم، تصاویر رهبر نازی را می‌بینیم، چهره مردی را مشاهده می‌کنیم که در اثر اشتباهات غیرقابل تحمل رنج می‌برد.

او قهرمانِ خودخواهی است که به تنهایی به مبارزه غیرممکن‌ها رفت. هیتلر خود را مانند ناپلئون بناپارت احساس می‌کرد که علیه سرنوشت در حال مبارزه است و نمی‌تواند علیه آن پیروز شود و اینکه به نوعی سزاوار آن است. چرا که در ذهنش بی‌قید و شرط خود را با قدرتی استثنایی در ارتباط می‎دید.

هیتلر به مردم می‌گفت: «من به شما مبارزه، خطر و مرگ پیشنهاد می‌دهم» و در نتیجه یک کشور پای اندیشه‌های او تمام می‌شود. همان‌طور که خواننده بعد از خواندن کتابش به این فکر می‌کند که او چگونه با این عقاید ضد انسانی‌اش، توانسته یک ملت را همراه خویش کند. مطالعه این کتاب با ترجمه فوق‌العاده فرشته اکبرپور می تواند تجربه‌ای بسیار لذت‌بخش باشد. هر چند این کتاب .توسط افرادی دیگری همچون فرزانه طهماسبی، عنایت الله شکیباپور و کیمیا مرادقلی نیز ترجمه شده است 

همچنین ناشرین دیگری همچون انتشارات آتیسا نیز به ترجمه و نشر این کتاب پرداخته اند.

مشخصات کتاب نبرد من

 • ناشر انتشارات نگاه
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۷۲,۵۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۱/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 5.46 مگابایت
 • تعداد صفحات ۶۶۳ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب نبرد من

دوستان مترجم بد نیست و یا بد ترجمه نشده. دلیل اینکه این کتاب ویراست نشده این هستش که خود هیتلر اجازه دخل و تصرف و حتی حروف چینی رو نداده و خواسته تماما هرچی رو که هرطوری بیان کرده در کتاب درج بشه. برای همین مترجم هم به پاس احترام، ویراست انجام نداده و هرچی بوده رو به شکلی که تو کتاب درج شده، ترجمه کرده...
در ۵ سال پیش توسط hos...ksr ( | )
سه بار این کتاب رو خونده ام ولی در هیچ مرتبه خود کتاب انقدر برام تکان دهنده نبوده که نظرات خوانندگانش و افرادی که بعضا حتی در حد همین کتاب هم شناختی از هیتلر ندارند ولی با افتخار در ستایش هیتلر مدیحه سرایی می کنند. هر وقت نظرات مرتبط با این کتاب رو می خونم باورم میشه فاشیسم از آنچه در آیینه می بینیم به ما نزدیک تر است ... و عجیب اینکه بیشتر مردم آلمان از خط مشی او ابراز انزجار می کنند، چرا که آنها هزینه های خرد کننده ی رویاهای هولناک یک بیمار خود خداپندار را پرداخت کرده اند، ناموس شان به تاراج رفته و هویتشان بعد دو جنگ جهانی برای ابد خدشه دار شده است، نه سایرینی که قصه تلخ نابودی ملتها را در خون و چرک و لجن همچون حماسه ای افسانه ای تنها شنیده اند
در ۳ سال پیش توسط سید محمد مهدی شبیری ( | )
دوستان برای اشنایی با عقیده یک فاشیست و اطلاعات خودتون حتما کتاب رو بخونید ولی حواستون باشه درگیر تعصبات نشید
در ۴ سال پیش توسط Parsa ( | )
اونایی که میگن هیتلر ادم بزرگی بود، واقعا ادم های خطرناکی ان.محض اطلاع از نظر هیتلر فقط چشم ابی ها و مو بلوند ها اریایی بودن
در ۲ سال پیش توسط میترا احمدی ( | )
به نظر من عرصه کتابخوانی رو نباید با مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و از این قبیل مسائل ترکیب کرد.ما کتاب میخونیم برای فهمیدن طرز تفکر افرادی که تغییرات بزرگی تو دنیا دادن خواه مثبت یا منفی، برای دنبال کردن راه درستی که افراد بزرگی باز کردن.منظور من فقط نویسنده این کتاب نیست از جنبه کلی دارم نظرمو میگم. شما میتونین هرکتابی رو بخونین خواه نویسندش دیکتاتور باشه مثل هیتلر یا جمهوری خواه و صلح طلب باشه مثل گاندی. این شمایی که تصمیم میگیری مثل اون ها فکر بکنی یا نه. پس نخوندن یه کتاب به دلیل مسائل سیاسی و... هیچ دلیلی جز عدم کنترل بر افکارتون و ضعف اطلاعاتتون نداره.
در ۱ سال پیش توسط Mohsen Bakh ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۳۶
 • ۳۷
 • بعدی ›
 • آخرین ››