Loading

چند لحظه ...
کتاب مدیران آموزشی و بهبود آموزش

کتاب مدیران آموزشی و بهبود آموزش
نظارت، ارزشيابی و توسعه حرفه‌ای

نسخه الکترونیک کتاب مدیران آموزشی و بهبود آموزش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۶,۷۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب مدیران آموزشی و بهبود آموزش

شغل مدیر مدرسه به شیوه‌های مختلفی شرح داده شده است. به طور سنتی این نقش با وظایفی از قبیل تعیین اهداف روشن، تخصیص منابع برای آموزش، مدیریت برنامه درسی، نظارت بر طرح درس‌ها و ارزشیابی معلمان سروکار دارد. امروزه این نقش نیازمند دخیل شدن بسیار عمیق‌تر در «تکنولوژی اصلی» یاددهی و یادگیری و اتخاذ دیدگاه‌های پیچیده‌تر توسعه حرفه‌ای است و بر استفاده از اطلاعات برای تصمیم‌گیری تأکید می‌کند (King,۲۰۰۲). باتامس و اُنین (۲۰۰۱) مدیران مدرسه را به عنوان «مسئولان اصلی یادگیری»، مسئول نهایی موفقیت یا شکست یک مدرسه می‌دانند. بیش از سی سال است در ادبیات مربوطه، مدیران مدرسه به عنوان رهبران آموزشی مدرسه معرفی شده‌اند. به نظر هانی (۱۹۸۷) «از مدیران اثربخش انتظار می‌رود که رهبران آموزشی اثربخشی باشند... مدیر مدرسه باید درباره تهیه برنامه درسی، اثربخشی معلم و آموزش، نظارت بالینی، توسعه کارکنان و ارزشیابی معلمان آگاهی داشته باشد (ص. ۲۰۹). فالن(۱۹۹۱) این تعریف رهبری مدیر مدرسه را بسط می‌دهد و یک شکل مشارکتی فعال به آن می‌دهد که در آن مدیران مدرسه «با معلمان برای شکل دادن به مدرسه به عنوان یک محل کار دارای اهداف مشترک، همکاری معلم، فرصت‌های یادگیری برای معلم، اطمینان معلم، تعهد معلم و یادگیری دانش‌آموز کار می‌کنند» . یک فراخوان جهانی برای رهبری آموزشی توسط مدیران مدرسه وجود دارد. انجمن ملی مدیران مدارس ابتدایی (۲۰۰۱)، در تعریف استانداردها برای مدیران مدرسه، نقش رهبری آموزشی را مورد تأکید قرار می‌دهد. همچنین قانونگذاران نیز از مدیران مدرسه انتظار دارند رهبرانی برای یادگیری باشند. برای مثال، در تعیین استانداردهای اعتبارسنجی مدارس، استانداردهای اعتبارسنجی ویرجینیا نقش مدیر مدرسه را به عنوان یک رهبر آموزشی تعریف کرد که مراقب زمان آموزش تحصیلی است، بر کیفیت آموزش نظارت می‌کند و در ایجاد راهبردهایی برای مداخله و اقدام وقتی دانش‌آموزان یاد نمی‌گیرند همکاری می‌کند (VSOA, ۲۰۰۰). همه بخش‌های آموزشی در شرح وظایف مدیران مدرسه، رهبری آموزشی را جای داده‌اند. تحقیق درباره‌مدارس اثربخش این استدلال قانع کننده را فراهم می‌آورد که برای یکپارچگی و حفظ انسجام عناصر ناهمخوان اداره مناسب مدرسه یک رهبر اجرایی قوی لازم است (Lezotte, ۱۹۹۷). اخیراً طرفداران آموزش مبتنی بر نتایج و ارزش افزوده تعریف جدیدی را برای رهبری آموزشی ارائه داده‌اند. در این تعریف، رهبری یک اجتماع حرفه‌ای با تمرکز بر یاددهی به رهبری یک اجتماع حرفه‌ای با تمرکز بر یادگیری تبدیل شده است. یکی از استانداردهای اصلی انجمن ملی مدیران مدارس ابتدایی (NAESP) بر این مسأله تأکید دارد که مدیران مدرسه یادگیری دانش‌آموزان و بزرگسالان را در مرکز رهبری خود قرار دهند و در یادگیری پیش‌قدم باشند (۲۰۰۱).

ادامه...

مشخصات کتاب مدیران آموزشی و بهبود آموزش

بخشی از کتاب مدیران آموزشی و بهبود آموزش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مدیران آموزشی و بهبود آموزش