فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب جوانمردانه بازی کن و خوشحال باش

کتاب جوانمردانه بازی کن و خوشحال باش
راهنمای کودک برای بازی و ورزش

نسخه الکترونیک کتاب جوانمردانه بازی کن و خوشحال باش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۶۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب جوانمردانه بازی کن و خوشحال باش

جوانمردانه بازی کن گاهی بچه‌های تیم مقابل با بدجنسی و غیرمنصفانه بازی می‌کنند. آن‌ها ممکن است زمانی که داور حواسش نیست تو را هل بدهند یا موقعی که داری گل می‌زنی برایت پشت پا بگیرند. حتی ممکن است حرف‌های بدی بزنند و تو را با نام زشتی صدا کنند. فقط به این دلیل که بچه‌های دیگر غیرمنصفانه بازی کرده و تقلب می‌کنند، تو نباید مثل آن‌ها باشی. به خودت باور داشته باش. حتی زمانی که هیچ‌کس نگاه نمی‌کند طبق قوانین بازی کن. این شکلی تو همیشه نسبت به خودت احساس خوبی داری؛ و این بهترین احساس دنیاست.

ادامه...

بخشی از کتاب جوانمردانه بازی کن و خوشحال باش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

از اینکه خرابکاری کنی نگرانی؟

گاهی انجام فعالیت های ورزشی تو را عصبی می کند. همه دارند تماشا می کنند و تو نمی خواهی خرابکاری کنی. با خودت فکر می کنی: «اگر توپ را از دست بدهم چه؟ اگر نتوانم گل بزنم؟ اگر نفر آخر بشوم؟»
همه ما گاهی خرابکاری می کنیم. بازیکن های حرفه ای هم تمام شوت هایشان گل نمی شود. یعنی، حتی آن ها هم خیلی وقت ها خراب می کنند!
بعضی حرکات ورزشی واقعاً مشکل است. اما همین طور که تلاش و تمرین می کنی، شاهد پیشرفت خودت خواهی بود. از خرابکاری نترس ـ به میدان مبارزه برو و از بازی لذت ببر!

مشکلات با مربی

شاید مربی ورزش زیاد فریاد می کشد یا نمی گذارد تو به آن اندازه ای که دوست داری بازی کنی. اگر حس می کنی مربی دارد بدجنسی و بی انصافی می کند، سعی کن با او صحبت کنی. از او بپرس برای بهتر شدن اوضاع چه کاری می توانی بکنی. اگر شرایط بهتر نشد، برای پیدا کردن راه حل با مادر و پدرت حرف بزن.
گاهی ممکن است مربی، پدر یا مادر خودت باشد. اگر حس می کنی او دارد به تو نسبت به بقیه سخت تر یا آسان تر می گیرد، بعد از بازی، یا در خانه درباره این موضوع با او صحبت کن.

مشکلات با مادر و پدر

بعضی والدین موقع تماشای مسابقات ازخود بی خود می شوند. شاید پدرت از جایگاه تماشاچی ها سر تو فریاد بکشد یا مادرت از اینکه خوب بازی نکرده ای عصبانی بشود. این موضوع تو را ناراحت می کند، چون دوست داری پدر و مادرت به تو افتخار بکنند.
بگذار آن ها بفهمند تو چه احساسی داری. زمانی که متوجه شوند رفتارشان باعث ناراحتی تو می شود، احتمالاً برای تغییر تلاش می کنند.
حتماً از پدر و مادرت بابت کارهایی که برای تو و تیم تو انجام می دهند تشکر کن. از مادرت تشکر کن که برای رساندن تو به تمرین از سرکار زودتر به خانه برمی گردد. از پدرت ممنون باش که برای تو و هم تیمی هایت خوراکی و نوشیدنی می گیرد.

سخنی با والدین و مربیان

شاید شما هم مثل من زمانی را به یاد بیاورید که زندگی ساده تر بود؛ همان وقت ها که بعد از مدرسه و در راه برگشت با دوستانمان تفریح می کردیم و بازی های تازه درست می کردیم. با وجود اینکه ما هم تقریباً همان بازی ها و ورزش های بچه های امروز را داشتیم، اما بعضی چیزها میان نسل های مختلف تغییر کرده است.
بچه های امروزی درمورد ورزش های تیمی تحت فشار شدیدی قرار دارند. برنامه ها خشک و سخت هستند، توقع ها بالاست و رقابت ها ممکن است بسیار بی رحمانه باشند. توجه و موقعیت مالی که نصیب ورزشکاران حرفه ای می شود، جایگاه واقعی ورزش در زندگی و جامعه را برای کودکان (و بزرگسالان) دچار تحریف کرده است.
گاهی ما بزرگ ترها فقط اوضاع را بدتر می کنیم. شماری از والدین و مربی ها فشار سنگینی را برای ورزش به کودکان وارد می کنند. بعضی والدین گویا زندگی خود را بر پایه موفقیت های فرزند ورزشکار خود پایه گذاری می کنند و برخی دیگر از والدین متاسفانه الگوی ضعیفی از ورزشکار بودن را به کودک ارائه می دهند.
ازطرف دیگر کودکان امروزی با نظارت کمتری ازسوی والدین رشد می کنند و وجود انواع و اقسام بازی های رایانه ای آن ها را در معرض خطرات و وسوسه های بیشتری قرار می دهد. زمانه ما حقیقتاً جهان تازه ای از سرگرمی و تفریح است.
کودکان امروزی بیش از هر زمان دیگری برای فعالیت های تفریحی خود به راهنمایی احتیاج دارند. این کتاب با این هدف طراحی شده است که کودک به کمک آن دید تازه ای نسبت به بازی و ورزش پیدا کند و درنتیجه بتواند درحالی که اصول و ضوابط را رعایت می کند، از فعالیت های خود لذت ببرد.
بازی روش ناخودآگاه بشر برای سهم داشتن در آفرینش و بازآفرینی است که خدا ترتیب می دهد. بازی و ورزش به کودک کمک می کند روح و جسم خود را قوی کند. این فعالیت ها درس های بسیاری هم به کودک می دهند؛ مانند اخلاق ورزشی، کار گروهی، همکاری، پیروز شدن، کنار آمدن با شکست، رعایت انصاف، صداقت و وظایف شخصی.
همگی ما چه کودک باشیم و چه بزرگسال باید به طور پیوسته دیدگاه های خود را درباره ورزش و بازی بیازماییم و مطمئن شویم آن ها سالم، اصلاح شده و نیرو بخش هستند.

ـ دنیل گریپوبازی کردن خیلی خوب است!

موقع بازی خیلی خوش می گذرد و این کار برای تو مفید هم هست. زمانی که بازی می کنی احساس سرزندگی و شادی داری. می دوی و می پری و جیغ می کشی، می خندی و هیجان زده می شوی.
وقتی بازی می کنی قوی تر و سالم تر می شوی و چیزهای جدیدی هم یاد می گیری؛ مثل اینکه چطور بازی های مختلف را انجام بدهی یا با دیگران به خوبی بازی کنی.
البته تو نمی توانی تمام مدت بازی کنی، چون کارهای دیگری هم مثل خوابیدن، مرتب کردن اتاق یا مدرسه رفتن داری. اگر برای کارهایی که پدر و مادر و معلم هایت می خواهند وقت می گذاری و آن ها را انجام می دهی، می توانی تا هرزمان که دلت می خواهد بازی کنی.

از جهانی که خدا آفریده است لذت ببر!

خدا می خواهد تو خوشحال باشی. وقتی می خندی و با دیگران خوش می گذرانی، خدا هم خوشحال است.
زمانی که بازی می کنی، بانشاط و خلاق می شوی و در آن هنگام می توانی در ذهنت دنیاهایی را خلق کنی؛ مثل دنیایی که خدا خلق کرده است و تو در آن زندگی می کنی.
از جهانی که خدا آفریده است و تمام چیزهای شگفت انگیزی که در آن هست لذت ببر. الآن وقت بازی است! عجله کن!

تو متفاوتی ـ تو خودت هستی!

شاید یکی از دوستانت از تو بزرگ تر و قوی تر است و اول از همه برای تیم های بازی انتخاب می شود. شاید یکی دیگر از دوستانت از همه سریع تر می دود و مسابقه ها را می برد. این طبیعی است. بعضی بچه ها در ورزش عالی هستند و بعضی بچه ها کارهای دیگر را خوب انجام می دهند.
هرکدام از ما به نوعی خاص هستیم. به آن کسی که هستی افتخار کن. آن کار خاصی که دوست داری انجام بدهی، بخشی از چیزی است که از تو خودت را می سازد!
شاید دلت بخواهد در ورزش های گروهی شرکت کنی، یا ترجیح بدهی به پیاده روی یا دوچرخه سواری بروی. راه های زیادی برای بازی کردن وجود دارد. برای اینکه خوش بگذرانی لازم نیست از همه قوی تر یا سریع تر باشی.

روش های زیادی برای بازی کردن هست

تو برای اینکه اوقات خوشی داشته باشی، نیاز به اسباب بازی های زیاد و فوق العاده نداری. می توانی از همان وسایلی که گوشه وکنار خانه هست استفاده کنی و یک دنیای بازی ِ مخصوص به خودت درست کنی!
می توانی به تنهایی، یا با دوستت یا در یک گروه بازی کنی. می توانی با خواهر و برادر یا پدر و مادرت هم بازی کنی و خوش بگذارنی، شاید هم با یک پرنده خوش رنگ یا با یک بچه گربه ملوس.
به همه کارهایی که به نظرت جالب هستند فکر کن. شاید آواز خواندن، نقاشی کردن یا نوشتن داستان را دوست داشته باشی. با کارهایی که دوست داری برای خودت یک بازی درست کن و بعداً آن را به دوستانت هم یاد بده.

اصول ایمنی را در بازی رعایت کن

چه در حیاط خودتان بازی کنی یا در زمین فوتبال باشی، باید از وسایل ایمنی مثل زانوبند یا کلاه مخصوص استفاده کنی. از این وسایل به خوبی نگهداری کن و آن ها را در یک جای مخصوص بگذار که همیشه بتوانی سریع و بی دردسر پیدایشان کنی.
هر بازی برای محافظت از بازیکنان قوانینی دارد. این قوانین برای آن است که استخوان کسی موقع بازی نشکند یا اتفاق بدتری نیفتد. برای اینکه کسی صدمه نبیند، این قوانین را رعایت کن.
آیا تابه حال در تلویزیون برنامه ورزش های سخت را دیده ای؟ مثلاً کسانی که اسکی می کنند یا با تخته های مخصوص، روی برف سُر می خورند. شاید به نظر خیلی آرام و راحت بیایند، اما تلویزیون اغلب تصویر آن هایی که زمین می خورند و صدمه می بینند را پخش نمی کند. انجام چنین ورزش های دشواری با خطر زیادی همراه است. بگذار ورزشکارهای حرفه ای آن ها را انجام بدهند!

نظرات کاربران درباره کتاب جوانمردانه بازی کن و خوشحال باش