دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب جامعه‌‌شناسی نهاد آموزشی

کتاب جامعه‌‌شناسی نهاد آموزشی
مدرسه

نسخه الکترونیک کتاب جامعه‌‌شناسی نهاد آموزشی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب جامعه‌‌شناسی نهاد آموزشی

موضوع جامعه‌شناسی به بررسی انسان کنشگر با همۀ الگوهای رفتاری در جامعه می‌پردازد. پس، جامعه‌شناسی علمی است که پدیده‌های انسانی در جامعه را توصیف و تجزیه و تحلیل می‌کند و در این فرآیند تلاش دارد تا اشکال، سرچشمه‌ها، آثار و اثرات و گرایش‌ها و رفتارهای اجتماعی و معانی ذهنی و شکل‌گیری وجدان جمعی را تبیین کند. جامعه‌شناسی تخصصی از یک طرف سعی در تبیین چگونگی شکل‌گیری فرهنگ انسانی در عرصه‌های مختلف و از طرف دیگر، تبیین اثراتی دارد که این عرصه‌ها در دگرگونی‌های رفتار و کنش اجتماعی می‌گذارند. از این‌رو، جامعه‌شناسی آموزش و پرورش، به‌مثابۀ یک رشتۀ تخصصی به مطالعۀ کنش‌وری انسان در عرصه‌های آموزشی و پرورشی می‌پردازد. پس، جامعه‌شناسی آموزش و پرورش تلاش می‌کند تا پدیدارهای انسانی را از بدو ورود به نهاد آموزشی مورد توجه و مداقه قرار دهند. یکی از دانش‌هایی که به جنبۀ اجتماعی- فرهنگی نهاد آموزشی (مدرسه) می‌پردازد، جامعه‌شناسی نهاد آموزشی (مدرسه) است. مطالعه و تبیین عملکرد اجتماعی این نهاد مهم به ما کمک خواهد کرد تا نقاط ضعف و قوت و وجوه مختلف آن را دریابیم. پس در کتابی که در دست دارید این مهم در حد وسیع مطرح شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب جامعه‌‌شناسی نهاد آموزشی

بخشی از کتاب جامعه‌‌شناسی نهاد آموزشی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جامعه‌‌شناسی نهاد آموزشی