دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب نگاشت نهادی دستگاه‌های فرهنگی حوزه تبلیغ دین

کتاب نگاشت نهادی دستگاه‌های فرهنگی حوزه تبلیغ دین

نسخه الکترونیک کتاب نگاشت نهادی دستگاه‌های فرهنگی حوزه تبلیغ دین به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب نگاشت نهادی دستگاه‌های فرهنگی حوزه تبلیغ دین

نگاشت نهادی یک نظام با نگاهی کلان بیان می‌دارد که چه عناصری برای انجام کارکردهای مورد انتظار از آن نظام پیش‌بینی شده‌اند، هر یک از این اجزاء چه نقشی در نظام به عهده دارند و چگونه روابطی بین آنها پیش‌بینی شده است. بنابراین نگاشت نهادی یک نظام علاوه بر آشکارسازی کارکردهای مورد انتظار از آن نظام، قابلیت‌های ساختاری و کارکردی آن نظام برای انجام ماموریت‌های مورد انتظار را نیز ترسیم می‌نماید. ترسیم نگاشت نهادی نظام بهینه تبلیغ دین در قدم اول می‌تواند کارکردهای مورد انتظار از این نظام را احصاء و در گام بعدی پیشنهاداتی برای تعیین اجزاء، نقش هر یک از آنها و روابط فی مابین ارائه دهد. نظر به اینکه شکل گیری اکثر نهادهای دینی با توجه به مقتضیات زمانی و بعضاً ضرورتهای مقطعی با هدف تسهیل فرآیند گذار از فضای حاکم قبل از انقلاب به فضای دینی مطلوب صورت گرفته‌اند. تهیه نگاشت نهادی نظام بهینه تبلغ دین در کشور می‌تواند ضروری تلقی شود و پیشاپیش می‌توان تصور کرد که طیفی از پیشنهادات برای اصلاح وضعیت موجود توسط اینکار ارائه گردد. به عنوان مثال یکی از چالشهای نظام حاکمیت در مدیریت فرآیند تبلیغ دین اینجاست که در مواقعی که حتی ضعف بخشی از این فرآیند نیز آشکار شده، حاکمیت در این که اصلاح موضوع را از کدام عنصر نظام تبلیغ طلب نماید ابهام دارد چرا که مرزبندی دقیق و صریحی بین دستگاه‌ها و نقشهایی که از آنها انتظار می‌رود وجود ندارد. نگاشت نهادی دستگاه‌های اصلی نظام تبلیغ دین می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب نگاشت نهادی دستگاه‌های فرهنگی حوزه تبلیغ دین

  • ناشر انتشارات آثار فکر
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۲,۵۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.66 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۷۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب نگاشت نهادی دستگاه‌های فرهنگی حوزه تبلیغ دین

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نگاشت نهادی دستگاه‌های فرهنگی حوزه تبلیغ دین