فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه نوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چگونه به هرکس و در هر کجا بفروشیم؟

کتاب چگونه به هرکس و در هر کجا بفروشیم؟
یادداشت‌‌های آموزشی برای فروش بیمه

نسخه الکترونیک کتاب چگونه به هرکس و در هر کجا بفروشیم؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب چگونه به هرکس و در هر کجا بفروشیم؟

وقتی این نگرانی شدت پیدا می‌کند که آمار بیمه‌شدگان کشور خودمان را با سایر کشور‌های دنیا مقایسه می‌کنم و از فردای فرزندان کشورم به وحشت می‌افتم. چه کسی باید پاسخگوی این ضعف بزرگ باشد؟ مسئولیت آگاه‌ نبودن مردم نسبت به ارزش‌های بیمه عمر بر عهده چه کسی یا کسانی است؟ از آنجا که یاد گرفتم هرگز دنبال مقصر نگردم و کسی را جز خودم مسوول ندانم، آستین‌ها را بالا زدم و قلم در دست گرفتم و تجربیاتم را روی کاغذ آوردم تا ضمن اینکه ردپایی از خودم در عالم هستی بر جای می‌گذارم، وظیفه‌ام را هم به انجام برسانم. آنچه قرار است از این کتاب در چند جمله بیاموزید این است که باید تبدیل به یک جنگجو شوید و به جنگ «نه»هایی بروید که از مشتریان می‌شنوید. همان‌هایی که حتی خودشان هم نمی‌دانند چرا به شما «نه» می‌گویند و فقط دوست دارند با شما مقابله کنند. بنابراین با استفاده از شیوه‌های ارائه شده این کتاب باید به هر «نه»ای که مشتری به شما می‌گوید، به چشم یک اسکناس ۱۰۰ دلاری نگاه کنید. بروید به استقبال «نه»‌ها. تا با هر «نه»ای که مواجه شدید مسیرتان را تغییر ندهید. مگر تمام «نه»هایی که قرار است تمام مشتریان به شما بگویند چند تاست؟۱۰تا؟ ۲۰تا؟ ۵۰تا؟ ۱۰۰تا؟

ادامه...
  • ناشر انتشارات نگاه نوین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.98 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۹۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب چگونه به هرکس و در هر کجا بفروشیم؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

از شما به خاطر انتخاب این کتاب سپاسگزارم؛ بسیار خوشحالم که توانستم به عنوان یک خدمتگزار در صنعت بیمه تجربیاتم را به جوانان مشتاق و علاقه مند به فعالیت در شبکه فروش بیمه های زندگی ارائه کنم.
سال هاست که در همایش ها، سمینارها و کارگاه های آموزش بازاریابی و فروش از من می پرسند: چه کار کنیم که فروش بیشتری داشته باشیم و بتوانیم پول بیشتری دربیاوریم؟ در طی سابقه چندین ساله تدریس در این زمینه، این سوال، بیشتر از هر سوال دیگری از من شده است.
پاسخ من به عزیزان پرسشگر این است که برای قرارگرفتن در مسیر موفقیت فروش، از آنهایی بیاموزید که قبلا این مسیر را پشت سر گذاشته اند، کسانی که با به دست آوردن تجربیاتی که از شکست های شان آموخته اند، آنها را در اختیار سایرین قرار داده اند. من، دو کتاب را که جزو پر فروش ترین کتاب های این حوزه است، یعنی «ایده های خلاقانه فروش بیمه عمر» و کتاب «نه به نه مشتریان» که حاصل شکست ها و نه های بسیاری است که از مشتریان شنیده ام، با خوانندگان عزیز به اشتراک گذاشته ام و در این کتاب تا توانسته ام تلاش کرده ام آن چه را که در کتاب های قبلی ام از قلم جا افتاده برای کامل کردن این پروسه، تقدیم شما خوانندگان عزیز کنم. بارها دوستانی به من گفته اند اگر قرار باشد تمام تجربیاتم را در یک جمله به آنها بگویم آن جمله چه خواهد بود؟ و من به آنها پاسخ می دهم: «کتاب بخوانید و بنویسید» و این یکی از بزرگ ترین راز های افراد ثروتمند است.
شما با خواندن کتاب های تخصصی در حوزه شغلی تان می توانید از تجربیات و افکار دیگران بهره ببرید؛ به گونه ای که همیشه یک سر و گردن از دیگران بالاتر خواهید بود. آن چه که جایگاه امروز من را تعیین می کند، کتاب هایی است که در طول زندگی ام خوانده ام. کتابخوانی را از ۹ سالگی شروع کرده ام و هم اکنون کتاب تبدیل شده به بخشی از زندگی من، یعنی بخش تفکیک ناپذیر آن. به پاس قدردانی و سپاسگزاری از حسن اعتماد شما به نوشته هایم، ارزشمندترین دستاورد زندگی ام، تجربیات فروش بیمه را که سرشار است از نه ها و بله هایی که از مشتری گرفته ام، در قالب این کتاب کاربردی تقدیم شما عزیزان می کنم. امیدوارم که بتواند راهگشای شما باشد و با آموزه هایش بتوانید مشتری تان را متقاعد کنید که بیمه انتخاب اول شان باشد. تا زمانی که نگاه درستی به بیمه نداشته باشید و نتوانید تغییری در دیدگاه مشتریان ایجاد کنید، از نظر فعالیت اجتماعی، پروسه ناقصی را طی می کنید. وقتی آمار بیمه شدگان مردم را می بینم، به وحشت می افتم و از اینکه بخش عمده ای از مردم کشورم بدون بیمه نامه های معتبر به امور روزمره زندگی می پردازند، نگران می شوم.
وقتی این نگرانی شدت پیدا می کند که آمار بیمه شدگان کشور خودمان را با سایر کشور های دنیا مقایسه می کنم و از فردای فرزندان کشورم به وحشت می افتم. چه کسی باید پاسخگوی این ضعف بزرگ باشد؟ مسئولیت آگاه نبودن مردم نسبت به ارزش های بیمه عمر بر عهده چه کسی یا کسانی است؟
از آنجا که یاد گرفتم هرگز دنبال مقصر نگردم و کسی را جز خودم مسوول ندانم، آستین ها را بالا زدم و قلم در دست گرفتم و تجربیاتم را روی کاغذ آوردم تا ضمن اینکه ردپایی از خودم در عالم هستی بر جای می گذارم، وظیفه ام را هم به انجام برسانم. آنچه قرار است از این کتاب در چند جمله بیاموزید این است که باید تبدیل به یک جنگجو شوید و به جنگ «نه»هایی بروید که از مشتریان می شنوید. همان هایی که حتی خودشان هم نمی دانند چرا به شما «نه» می گویند و فقط دوست دارند با شما مقابله کنند. بنابراین با استفاده از شیوه های ارائه شده این کتاب باید به هر «نه»ای که مشتری به شما می گوید، به چشم یک اسکناس ۱۰۰ دلاری نگاه کنید. بروید به استقبال «نه» ها. تا با هر «نه»ای که مواجه شدید مسیرتان را تغییر ندهید. مگر تمام «نه»هایی که قرار است تمام مشتریان به شما بگویند چند تاست؟۱۰تا؟ ۲۰تا؟ ۵۰تا؟ ۱۰۰تا؟
مطمئن باشید به ۱۰۰ تا نخواهد رسید. ولی اگر حتی این عدد به ۳۶۵ تا هم برسد کافی است شما هر روز یک «نه» جدید بشنوید. وقت بگذارید، از افراد باتجربه کمک بگیرید و راه تبدیل «نه» به «بله» را بیاموزید. بعد از یک سال، دیگر هیچ کس قادر نخواهد بود به شما «نه» بگوید. آیا یک سال وقت گذاشتن برای یادگیری، ارزش آن را دارد که تا پایان عمرتان همه به شما «بله» بگویند؟ قطعا همین الان در پاسخ به پرسش من خواهید گفت «بله»؛ من هم برای این که این «بله» را الان از شما بشنوم زحمات زیادی را متحمل شدم. کتاب های زیادی خوانده ام، از سخنان اساتید زیادی استفاده کرده ام، به سمینار ها و کارگاه های آموزشی زیادی رفته ام. با هزینه کردن وقت و پول توانستم آنها را تبدیل به سرمایه ای کنم که هم اکنون در دستان شما جای گرفته است. این کتاب و کتاب «نه به نه مشتریان در فروش بیمه عمر» حاصل «نه»هایی است که شنیده ام و کتاب «ایده های خلاقانه فروش بیمه» حاصل شکست هایی است که در طول زندگی با آنها مواجه شدم. تونل ها به ما می آموزند که در دل کوه هم می توان راهی یافت. برای یک فروشنده حرفه ای، «نه» به معنای «بله» های بیشتر در آینده است، بنابراین تا می توانید از «نه» های بیشتر استقبال کنید. دلسرد و ناامید نشوید. آقای «برایان تریسی» که بارها افتخار حضور در سمینار ها و کارگاه های تخصصی اش را چه در آمریکا و چه در ایران داشته ام، نکته ارزشمندی را در هر برنامه آموزشی که با ایشان داشتم، می گفت: «صبح ها کمی زودتر بیدار شوید و سی تا شصت دقیقه در زمینه کاری تان مطالعه کنید. زیر جملات مهم خط بکشید و یادداشت برداری کنید. فکر کنید چگونه می توانید آنچه را یاد گرفته اید، در کار روزانه خود به کار ببرید. در طول روز همواره فکر کنید که چگونه می توانید از آنها برای بهتر بودن و با کفایت تربودن خود استفاده کنید. در پایان هرروز، آن را مرور کنید و براساس دانش و مهارت های نوآموخته تان پیشرفت و نتایج کارتان را ارزیابی کنید. وقتی شما روزی سی تا شصت دقیقه در زمینه کارتان مطالعه کنید و در طول روز به این فکر کنید که چگونه می توانید آنچه را که یاد گرفته اید به کار بگیرید، به صورت خودآگاه و ناخودآگاه به سمت پیشرفت و بهتر شدن، حرکت خواهید کرد. نتایج پیشرفت شما در طول زمان روی هم انباشته می شود و بسیار چشمگیر خواهد شد و شما بدون آن که حتی متوجه شده باشید، روز به روز بهتر خواهید شد. اگر روزی سی تا شصت دقیقه کتاب بخوانید، می توانید در هفته، خواندن یک کتاب را تمام کنید و در سال، پنجاه کتاب را خواهید خواند. گرفتن مدرک دکترا از یک دانشگاه خوب تا حدی مستلزم خواندن چهل تا پنجاه کتاب و جمع بندی آن در یک پایان نامه است. اگر شما مصمم باشید و این شیوه را عملی کنید، در حقیقت در رشته کاری خودتان دکترای عملی گرفته اید.
اگر شما به همین روال ادامه دهید و در ده سال، پانصد کتاب بخوانید در دنیایی که یک فرد معمولی در سال، کمتر از یک کتاب می خواند، فکر می کنید چه جایگاهی به دست خواهید آورد؟ شما باید خودتان را طوری عادت دهید که تلویزیون تان را خاموش کنید. روزنامه را زمین بگذارید و صبح ها کمی زودتر از خواب بیدار شوید. به این ترتیب شما یک سرمایه گذاری بزرگ ذهنی کرده اید. این سرمایه گذاری از لحاظ نتیجه کاری، چنان ترفیعی برای شما خواهد داشت که لذت آن از هزارها تومان اضافه حقوق، بالاتر است. از همین حالا امتحان کنید. تجربه شخصی من، درستی این گفتار را به من اثبات کرده است. در سن ۹سالگی با داستان «جوجه اردک زشت» اثر «هانس کریستین اندرسن»، نویسنده نامدار دانمارکی، کتابخوانی را شروع کردم و در طی این سال ها هرگز از خواندن کتاب دست نکشیدم. حتی در دورانی که پول برای خرید کتاب نداشتم، باز هم ادامه دادم و امروز در مسیر تحقق رویاهایم گام برمی دارم و هرروز آهنگ موفقیت هایم سرعت بیشتری پیدا می کند. در اینجا جا دارد از کسی که نخستین کتاب غیردرسی را به دستم داد و چراغ این راه را برای من روشن کرد، سپاسگزاری کنم. سرکار خانم «نرگس بوترابی» (خاله منیژه) عزیزم؛ امیدوارم من هم با نگارش این کتاب بتوانم فانوس دریایی ذهن شما را روشن کنم تا بتوانید مسیرتان را در شب های تاریک و طوفانی دریای پرتلاطم زندگی و کسب و کار، به درستی پیدا کنید.

حمید امامی

۹ گام برای ایجاد تحول در کسب وکار

انتخاب ها و تصمیم ها و شیوه های کاری که در گذشته استفاده کرده ایم، در نهایت، ما را به این نقطه از زندگی و کسب وکار رسانده است. آن چه قرار است آینده ما را بسازد، قطعا شیوه های کاری و رفتاری گذشته نخواهد بود. دنیا به سرعت در حال تغییر است و هر لحظه بر سرعت تغییرات آن افزوده می شود. اگر می خواهید همچنان در زمین بازی باقی بمانید، باید قوانین بازی را به درستی بدانید و آنها را به خوبی اجرا کنید. رشد پرشتاب تغییرات، برای عده ای وحشتناک و غم انگیز و برای عده ای دیگر، هیجان انگیز و لذت بخش است. آنهایی که قوانین را می پذیرند و با آن همسو می شوند، از آن لذت می برند و آنهایی که به خاطر ترس از تغییر، از سوار شدن بر قطار تغییر خودداری می کنند، یا از آن پیاده می شوند، باید زندگی توام با آه و افسوس و حسرت را تجربه کنند. آنها عدم موفقیت و مشکلات شان را ناشی از ظلمی که از سوی دیگران بر آنها روا داشته شده، می دانند. چه ما دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم، خواه بپذیریم و خواه نپذیریم، این قوانین وجود دارند و آنها کار خودشان را می کنند. هر روز هزاران قطار و هواپیما و کشتی مسافربری سفر خودشان را آغاز می کنند، در حالی که شما مسافر آنها نیستید. قطار زندگی هم به همین شکل عمل می کند. خواه شما سوار بر آن باشید، خواه نباشید. در نهایت این شما هستید که انتخاب می کنید و تصمیم می گیرید. شما هواره در حال انتخاب و تصمیم گیری هستید، چه سوار بر قطار شوید، چه سوار نشوید. در هر دو صورت، شما تصمیم می گیرید و انتخاب می کنید. یا انتخاب می کنید سوار شوید و در مسیر موفقیت قرار گیرید، یا تصمیم می گیرید سوار نشوید و در جا بزنید یا عقبگرد کنید. در این حالت هم باز شما انتخاب کرده اید و تصمیم گرفته اید. اگر قرار باشد شما تصمیم گیرنده باشید، بهتر است تصمیم های مثبت بگیرید و انتخاب های بهتری داشته باشید، تا انتظار بهترین ها را برای خود و خانواده تان داشته باشید. حتما شما می توانید با تصمیمات تان در همین لحظه تاثیر عمیقی در سرنوشت نسل آینده تان داشته باشید. اگر فردای بهتری می خواهید، باید آن را بسازید. هیچ کس جز شما نمی تواند آن را بسازد. بنابراین همین الان اقدام به ساخت فردایی بهتر برای خودتان و آیندگان تان بکنید تا پس از مرگ تان هم جاودانه باشید.
۹ گام برای ایجاد تحول در کسب وکار:
گام نخست
نوشتن رویاهای تان و داشتن تصویری روشن و شفاف و دقیق از آینده باعث انتخاب های درست و تصمیم گیری های بهتر خواهد شد. 
گام دوم: برنامه ریزی برای ایجاد تغییر
۱- از نظر درآمدی در چه جایگاهی می خواهید باشید؟
۲- در پی کسب چه جایزه ای هستید؟ و چه افتخاراتی را نصیب خود خواهید کرد؟
۳- از نظر رشد فردی به چه موقعیتی می خواهید برسید؟
۴- از نظر سلامتی چه وضعیتی می خواهید داشته باشید؟
۵- چه آدم های مهمی را ملاقات خواهید کرد؟
۶- در چه سمینارهای آموزشی شرکت خواهید کرد؟
۷- چه تعداد کتاب و در چه زمینه هایی مطالعه خواهید کرد؟
۸- چه عادت هایی را ترک می کنید؟
۹- چه عادت های جدیدی را در خود ایجاد و چه عادت هایی را در خود تقویت می کنید؟
۱۰- شاهکار آینده ام... خواهد بود.
(از شکست نترسید، از این بترسید سال آینده در همین جایگاهی باشید که الان هستید.)
گام سوم: اجرایی کردن برنامه ها
یکی از بزرگ ترین موانعی که در مسیر افراد قرار می گیرد، اجرا نکردن برنامه های تنظیمی آنهاست. آنها رویا دارند، برنامه ریزی هم می کنند، ولی در مرحله اجرا مانند اسب های مسابقه، هنگامی که آماده پرش از روی مانع می شوند، دقیق در مقابل مانع می ایستند. آنها از موانع می ترسند. چرا؟ چون موانع را قوی تر از خودشان می بینند و آن را غیرقابل دستیابی تصور می کنند، در حالی که کافی است نخستین گام را بردارند و سپس گام بعدی و گام بعدی (کسی که قله را فتح می کند، کسی است که از رختخوابش به قصد قله بلند می شود).
گام چهارم: ایجاد مهارت های جدید
در مهارت های قدیمی و شیوه های انجام قدیمی، بازنگری کنید و دنبال کسب مهارت های جدید باشید و اصلاح و تقویت مهارت های قدیمی تان را هم به برنامه کاری تان اضافه کنید. پرورش مهارت های جدید، باعث بالا رفتن سطح پیشرفت شما خواهد شد و رشد فردی شما را افزایش می دهد و رشد فردی، کسب وکارتان را رونق می دهد و همین امر باعث افزایش درآمد و احساس رضایت درونی و انرژی بیشتر می شود. انرژی بیشتر، تلاش بیشتر را به دنبال خواهد داشت و این دور تسلسل ادامه خواهد یافت.
(رابطه رشد فردی و ثروتمند شدن، مانند رابطه باتری و دینام است که یکدیگر را شارژ می کنند.)
گام پنجم: ارتباط بسازید
با خلق ارتباط به ثروت خواهید رسید. اگر بیش از یک میلیون نفر در دنیا شما را بشناسند، شما جزو ثروتمندان قرار خواهید گرفت. امروزه شاهد هستیم چهره های سرشناس ورزشی وارد شبکه فروش بیمه شده اند و شهرت برای شان ارتباط می سازد. شرکت های بیمه هم با جذب یک چهره محبوب و شنا خته شده به راحتی به بازار بزرگی از مشتریان دست پیدا می کنند. کانال های ارتباطی تان را تقویت کنید و در مسیری خودتان را قرار دهید که بیشتر دیده شوید.
گام ششم: انتخاب الگو
در هر حوزه کاری که فعالیت می کنید، خواه حوزه هنر باشد، خواه ورزش، نویسندگی، نقاشی، موسیقی، بازاریابی و فروش، فرقی نمی کند، اگر شما برای خودتان الگو تعریف کنید و از الگوی تان پیروی کنید، زودتر به مقصد می رسید. چون الگوی شما قبلا این مسیر را طی کرده و از طرفی موفقیت هایش پیش روی شماست و از آنها انگیزه و انرژی می گیرید و در بین راه، دلسرد و ناامید نمی شوید.
گام هفتم: مربی داشته باشید!
هیچ قهرمان جهان و المپیکی بدون داشتن مربی به مقام قهرمانی نرسیده است؛ مربی باعث می شود شما مسیر اشتباهی را نروید. در بین راه نایستید، لحظاتی که به ادامه ندادن فکر می کنید، شما را به سمت جلو هل می دهد و مجبورتان می کند به اهداف کوتاه مدت تان پله پله برسید و تشویق تان می کند از موانع عبور کنید. داشتن یک مربی آگاه، دلسوز و مسوولیت پذیر باعث کاهش هزینه های شما خواهد شد. گرچه به ظاهر باید هزینه مربی را بپردازید. هزینه داشتن یک مربی به مراتب کمتر از نداشتن مربی است.
(اگر از تجربه دیگران استفاه نکنید، دیگران از تجربه شما استفاده می کنند.)
گام هشتم: خودتان را تکثیر کنید
هر چقدر توانایی خودتان را در تکثیرکردن افراد مشابه خودتان بالا ببرید، سریع تر به جمع میلیاردرها خواهید پیوست. تیمی بسازید و کارهایی را که سایر افراد می توانند انجام دهند به آنها واگذار کنید و دنبال کارهایی باشید که فقط از عهده خودتان برمی آید. هر چقدر شبکه فروش تان قوی تر و گسترده تر باشد شما سریع تر به قله خواهید رسید. اگر از واگذاری کارها و تفویض اختیار بترسید، دچار روزمرگی می شوید و از کارهای بزرگ تر و ارزشمندتر بازمی مانید. تفکر کارآفرینی را در خودتان رشد دهید. افراد را جذب کنید. به آنها آموزش دهید، رشد فردی شان را بالا ببرید تا تبدیل به یک رهبر کسب وکار شوید. اگر به دنبال شما در کسب وکار، کسی در حرکت نباشد، شما فقط یک رهرو هستید و اگر افرادی را مشتاق پیروی از خودتان پرورش می دهید، آن گاه تبدیل به یک رهبر کسب وکار خواهید شد.
(اگر رویایی داری، تیمی بساز، اگر رویای بزرگی داری تیم بزرگی بساز.)
هیچ کس به تنهایی قله موفقیت را فتح نکرده است.
گام نهم: به روز باشید!
اگر می خواهید در هر حوزه ای سرآمد باشید، باید از زمان جلوتر باشید، باید آینده را به خوبی بتوانید ببینید.
(هیچ کس نمی داند آینده چه شکلی است، ولی هر کسی می تواند آینده اش را آن طور که می خواهد بسازد.)
هر روزه شغل های زیادی از بین می رود. کسب وکارهای کوچک یا باید درهم ادغام شوند و تبدیل به شرکتی بزرگ تر شوند یا صحنه را به کسانی که آمادگی این کار را دارند واگذار کنند. با حضور در سمینارهای آموزشی و همنشینی با افراد موفق و آینده نگر می توانید در جمع سازندگان فردا قرار گیرید. اطراف تان را پر کنید از این گونه افراد تا از اندیشه های آنها بهره بگیرید.
(برای سفر به آینده، باید بلیت آن را تهیه کنید.)
آینده منتظر شما نخواهد ماند. عزم تان را جزم کنید و برای ساختن فردایی بهتر، حتی یک لحظه زمان را از دست ندهید.

نظرات کاربران درباره کتاب چگونه به هرکس و در هر کجا بفروشیم؟

اصلا با حمید امامی نمیتونم ارتباط برقرار کنم . آموزشهای حامد عسگری در فروش بیمه خیلی خیلی خوب و کاربردیه
در 9 ماه پیش توسط عباس 76
چرا انقد کلمه ی «بیمه» رو روی جلد ریز نوشته؟ این کلک نیست؟
در 5 ماه پیش توسط Mohammad Reza
اسم ترسناکی داره 😂😂
در 2 هفته پیش توسط تسنیم
خوب است.ولی این روشهاالان دیگرکارایی ندارد.اوینها مال زمانی بودکه مردم دررابطه با بیمه های عمرهیچ اطلاعاتی وشنیده ای نداشتند.نه حال حاضر
در 2 ماه پیش توسط نوشاد نراقی
خیلی کاربردی و راحت خوانه
در 1 سال پیش توسط rab...ess
یکی از بهترین کتابهایی که در زمینه بازاریابی و فروش در فیدیبو خریدم و خواندم ، این کتاب است : کتاب بازاریابی و فروش نرم افزار فروشگاهی
در 9 ماه پیش توسط ALI...I64
کتاب خیلی عالی است.به همه دوستان توصیه میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنید
در 1 سال پیش توسط صادق
بیمه عمر چیز بسیار خوبیه ولی نه در کشور ما که ارزش پول در ده سال یک دهم میشه
در 4 هفته پیش توسط moh....bt
بیمه عمر چیز بسیار خوبیه ولی نه در کشور ما که ارزش پول در ده سال یک دهم میشه
در 4 هفته پیش توسط moh....bt
بسیار عالی و مفید درست مثل بقیه کتابهای دکتر امامی
در 1 سال پیش توسط abk...364