از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب اصول جبر ۲  (نسخه PDF)

کتاب اصول جبر ۲ (نسخه PDF)
دامیز

نسخه الکترونیک کتاب اصول جبر ۲ (نسخه PDF) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب اصول جبر ۲ (نسخه PDF) را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب اصول جبر ۲ (نسخه PDF)

ریاضیات دنیای وسیع و چالش‌برانگیزی دارد. به همین دلیل می‌توان آن را نوعی سفری ماجراجویانه شناخت که اندیشه و فکر ما را هر بار با افقی تازه رو به رو می‌کند. کتاب اصول جبر 2 از مجموعه کتاب‌های دامیز است که مهم‌ترین اصول و مفاهیمی که در درس جبر ارائه می‌شود را به زبانی ساده و قابل‌فهم برای علاقه‌مندان به ریاضی و دانش آموزان این رشته بیان می‌کند. در این کتاب شما مسائلی مهمی از جمله دستورالعمل حل معادلات خطی فرمول درجه ۲، چگونگی نوشتار تابع، روش‌های رسم نمودار، فرمول‌های جبری مهم و ... را می‌آموزید.

درباره کتاب اصول جبر 2

کتاب اصول جبر 2 نوشته‌ی  مری جین استرلینگ است که در ادامه‌ی کتاب جبر 1 نوشته شده است و در سال 2010 در مجموعه کتاب‌های دامیز منتشر شده است. در حقیقت افرادی که شروع به خواندن این کتاب می‌کنند بهتر است پیش از شروع این کتاب کمی دانش در استفاده از قوانین ترتیب و حل معادلات و عبارت‌های جبری داشته باشند. کتاب اصول جبر 2 با پیش‌فرض اینکه خواننده حل معادلات خطی و درجه 2 ابتدایی را یاد گرفته است و ترسیم نمودارهای ابتدایی را با سرعت می‌تواند انجام دهد نوشته شده است.

در این کتاب ملزومات جبر 2 با مثال‌ها و تمرین‌های کاربردی ارائه شده است و نویسنده بدون پرداختن به حواشی و ریزه‌کاری‌های اضافی اطلاعات موردنیازتان را به شما ارائه می‌کند. کتاب حاضر در 13 فصل نوشته ‌شده است. معادلات و نامساوی‌های خطی در فصل 2، معادلات در جه 2 و بالاتر در فصول 3 و 4، تابع و ویژگی‌های آن در فصل 5، توابع ویژه در فصل 6، چند جمله‌ای‌ها در فصل 7، توابع گویا در فصل 8، توابع نمایی و لگاریتمی در فصل 9، توابع مخروطی در فصل 10، دستگاه معادلات در فصل 11 و توابع موهومی در فصل 12 ارائه شده‌اند. این ترتیب به شما کمک می‌کند تا برای یافتن موضوع موردعلاقه‌ی خود این کتاب را باانگیزه و اشتیاق بیشتری بخوانید.

انتشارات آوند دانش کتاب اصول جبر 2 را با ترجمه‌ی شیرین غفوری در سال 1395 منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

نگاهی به فصل‌های کتاب اصول جبر 2

فهرست مطالب کتاب اصول جبر 2 به شکلی است که شما می‌توانید موضوع موردعلاقه‌ی خود را در فصل‌های مختلف کتاب پیدا کنید و طبق آن شروع به یادگیری کنید. در ادامه مروری کوتاه بر فصل‌های کتاب حاضر آورده شده است.

فصل 1: پیشرفت در جبر

فصل ۲: مبادلات خطی در یک خط

فصل 3: حل سریع معادلات درجه ۲

فصل ۴: همراهی با معادلات رادیکالی و گویا

فصل 5: چکش‌کاری ویژگی‌های تابع

فصل 6: رسم نمودار توابع خطی و درجه ۲

فصل ۷: بررسی چند جمله‌ای‌ها

فصل ۸: به توابع گویا احترام بگذارید!

فصل 9: بررسی توابع نمایی و لگاریتمی

فصل 10: خلاقیت با مخروط‌ها

فصل 11: حل دستگاه معادلات

فصل ۱۲: رفع پیچیدگی اعداد مختلط

فصل ۱۳: ده فرمول ویژه

کتاب اصول جبر 2 مناسب چه کسانی است؟

کتاب جبر 2 برای علاقه‌مندان ریاضی که کتاب جبر 1 را تمام کرده‌اند و مشتاق یادگیری بیشتر و پرباری‌تری هستند، مناسب است. همچنین اگر جزو افرادی هستید که ریاضیاتتان قوی بوده است اما مدتی است از مباحث ریاضی دور بوده‌اید و اکنون نیاز به مرور و مطالعه‌ی مفاهیم اولیه دارید، کتاب جبر 2 به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از مفاهیم جبری، دانش و مهارت خود را افزایش دهید. در این کتاب اطلاعات ضروری که در جبر به دنبال آن هستید بدون حواشی آموزش داده می‌شود.

درباره مری جین استرلینگ نویسنده‌ی کتاب اصول جبر 2

مری جین استرلینگ نویسنده، مدرس و استاد دانشگاه در رشته‌ی ریاضیات است او در مقاطع مختلف راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه تدریس کرده است و چندین کتاب در حوزه‌ی ریاضی نیز از او منتشر شده است. کتاب اصول جبر 1 و اصول جبر 2 از این نویسنده در سایت و اپلیکیشن فیدیبو قابل خرید و دانلود است.

در بخشی از کتاب اصول جبر 2 می‌خوانیم

طول از مبدأهای چند جمله‌ای را ریشه‌ها، صفرها یا جواب‌های معادله نیز می‌نامند. طول از مبداها معمولا در جایی قرار دارند که نمودار از مقادیر مثبت (بالای محور X) به منفی پا از مقادیر منفی (پایین محور X) به مثبت حرکت می‌کند، اما بعضی وقت‌ها علامت مقادیر نمودار، در نقطه‌ی طول از مبدأ عوض نمی‌شود، این نمودارها کمی مشکوک به نظر می‌رسند. این منحنی‌ها به محور X نزدیک شده، گویی نظرشان درباره‌ی عبور از محور تغییر می‌کند، با نقاط تقاطع برخورد کرده و به همان سمت محور باز می‌گردند.

 نقطه‌ی چرخش چندجمله‌ای جایی است که نمودار منحنی از حالت رو به بالا، به حالت رو به پایین یا بالعکس تغییر جهت می‌دهد. نقطه‌ی چرخش، جایی است که مقدار حداکثر یا حداقل چند جمله‌ای را نشان می‌دهد.

تفسیر مقدار نسبی و قدر مطلق

سهمی‌ای که رو به پایین باشد، دارای حداکثر است؛ هیچ نقطه‌ای بالاتر از این حداکثر روی منحنی دیده نمی‌شود؛ به عبارت دیگر، هیچ مقداری از تابع بیشتر از مقدار آن نقطه نیست؛ اما برخی توابع دارای مقادیر حداکثر یا حداقل نسبی هستند:

حداکثر نسبی: مقداری از تابع که بزرگ‌تر از مقادیر دیگر در اطراف خود است؛ یعنی به طور نسبی بزرگ است. این مقدار تابع از هر مقدار دیگری در اطراف خود بزرگ‌تر است، اما ممکن است در جای دیگری از تابع، مقداری بزرگ‌تر از این بیابید.

حداقل نسبی: مقداری از تابع که کوچک‌تر از مقادیر دیگر در اطراف خود است؛ یعنی مقدار تابع از هر مقدار دیگری در نزدیک خود کوچک‌تر است، اما ممکن است در جای دیگری از تابع، مقداری کوچک‌تر از این بیایید.

در شکل ۱-۷، پنج نقطه‌ی چرخش وجود دارد که دوتای آن‌ها مقادیر حداکثر نسبی هستند، یعنی از تمام نقاط اطرافشان بالاترند. سه‌نقطه نیز حداقل نسبی‌اند، یعنی از تمام نقاط اطرافشان پایین‌ترند. دو تا از نقاط، حداقل نسبی هستند و یکی هم مقدار حداقل مطلق كل تابع است، این تابع هیچ نقطه‌ی حداکثر مطلقی ندارد، چراکه بی‌نهایت به سمت بالا و بالاتر امتداد می‌یابد.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب اصول جبر 2 اثر مری جین استرلینگ بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی ریاضیات می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب اصول جبر ۲ (نسخه PDF)

نظرات کاربران درباره کتاب اصول جبر ۲ (نسخه PDF)

بگید به درد دبیرستان و کنکور میخوره بخریم؟
در ۶ ماه پیش توسط 914...539 ( | )
خیلی عالی
در ۱۱ ماه پیش توسط sah...dii ( | )
بهترین کتاب جبری که خوانده بودم
در ۱ سال پیش توسط kia...aiu ( | )
خیلی خوبه
در ۲ سال پیش توسط حسام ( | )