فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب موفقیت در مذاکره

کتاب موفقیت در مذاکره
۲۴ مرحله جهت کسب توافق

نسخه الکترونیک کتاب موفقیت در مذاکره به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب موفقیت در مذاکره

کتاب حاضر سه هدف را دنبال می‌کند: کمک به ارتقاء مهارت در مذاکره، افزایش اعتمادبه‌نفس و افزایش منافع حاصل از مذاکره‌ای موثر. دروس ۲۴ گانه این کتاب معطوف به مذاکره در کسب و کار است؛ مذاکره موثر می‌تواند از جهات متعددی برای شغل و حرفه شما سودآور باشد. همچنین به شما کمک کند تا در هر عرصۀ دیگر زندگی نیز به نحو موثری مذاکره کنید.

ادامه...

بخشی از کتاب موفقیت در مذاکره

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

بهترین معیار یک مذاکره موفق، رضایت تمام طرفین از توافق به دست آمده است.موفقیت در مذاکره

کتاب حاضر سه هدف را دنبال می کند: کمک به ارتقاء مهارت در مذاکره، افزایش اعتمادبه نفس و افزایش منافع حاصل از مذاکره ای موثر.
دروس ۲۴ گانه این کتاب معطوف به مذاکره در کسب و کار است؛ مذاکره موثر می تواند از جهات متعددی برای شغل و حرفه شما سودآور باشد. همچنین به شما کمک کند تا در هر عرصه دیگر زندگی نیز به نحو موثری مذاکره کنید.
مذاکره یک فعالیت بشری جهانی است: ما بیش از آنچه تصور کنیم، اغلب به طور روزمره در حال چانه زنی و معامله با افراد پیرامون خود هستیم. همه ما در فعالیت های کاری خود به مهارت های مذاکره ایِ خوب احتیاج داریم و در عین حال به ارزش این مهارت ها در زندگی شخصی خود نیز واقفیم.
چندین سال قبل، پس از تدریس در رشته مذاکره پیشرفته، برای شرکت کنندگان در این رشته فرمی جهت پیگیری تحولات درازمدت فرستادم. یکی از شرکت کنندگان پاسخ داد که او از فن مذاکره در زندگی حرفه ای خود استفاده نکرده، اما آن را برای نجات زندگی زناشویی اش بکار برده است.
امیدوارم این کتاب به شما کمک کند تا مهارت خود در زمینه مذاکره را ارتقا دهید. فکر می کنم به همین دلیل هم هست که مشغول خواندن آن هستید. اما یقین دارم که می توانید آموخته های خود از این کتاب را برای مذاکره در مسائل شخصی خود نیز بکار بندید و مزایای دیگر آن نیز می تواند برای شخص شما بسیار مهم باشد.
این دروس حاوی نمونه هایی از مذاکره و الگوهایی فلسفی است که به کمک آنها می توانید درک بهتری از هدف ابزار و فنون خاصی که در کتاب حاضر بیان می شود داشته باشید. این کتاب به معنا و شرح واژه ها و مفاهیمی همچون ”منافع“ و ”مواضع“ می پردازد که قبلاً به آنها اشراف داشتید، اما لازم است با دیدگاهی متفاوت به آنها بنگرید تا بتوانید مذاکره بهتری انجام دهید. در پنج درس آخر کتاب، ۱۹ درس پیش از آن با تمرکز روی فرآیند مذاکره و خلاصه کردن آنچه که من هفت محور اساسی خرد مذاکره می نامم گردآوری شده است.
به تدریج درمی یابید که این دروس به شرح دقیق و سریع درست ها و غلط ها نمی پردازند. مذاکره کنندگان تاثیرگذار می دانند که هر مذاکره ویژگی منحصربه فرد خود را دارد و انعطاف پذیری می تواند تفاوتی بین رسیدن به نتایج مثبت و اتلاف وقت ایجاد نماید. کتاب حاضر روی این نکته تاکید دارد که نباید مذاکره را یک ورزش رقابتی تلقی کنید و اینکه بهترین راه برای هدایت یک مذاکره موفق این است که همه طرفین از توافق به دست آمده راضی باشند.
***
”وقتی به پدرم گفتم که تصمیم دارم نحوه مذاکره را به مردم آموزش دهم و اشاره کردم که بسیاری از افراد احساس می کنند که باید اعتمادبه نفس بیشتری داشته باشند، با بهت زدگی گفت: «مگر مردم نمی دانند که مذاکره نوعی سرگرمی است؟“
***

* صرفاً ببینید چه چیزی می توانید به دست آورید

• مذاکره را درک کنید

گاهی اوقات مردم خود را در موقعیت هایی می بینند که می خواهند یا نیاز دارند تصمیمی اتخاذ کنند یا با دیگران وارد معامله شوند. بدین منظور، باید فرآیندی را طی کنند که برای طرفین قابل قبول باشد، مگر اینکه همه آنها بلافاصله روی یک نکته توافق کنند. مذاکره نامی است که بر روی انواع فرآیندهای تصمیم گیری مشترک نهاده شده است.
مذاکره وقتی توام با موفقیت خواهد بود که طرفین به توافقی دست یابند که احساس کنند متعهد به انجام آن هستند. رعایت انصاف در یک مذاکره تاثیرگذار امری حیاتی است. وقتی یکی از طرفین احساس کند که با وی به طرز غیرعادلانه ای رفتار شده، ممکن است رغبتی به پایبندی به توافق به دست آمده نداشته باشد. معمولاً کسانی دست به ریسک می زنند که درصدد سودجویی از دیگران هستند. مذاکره مستلزم مشارکت تمام طرفین است به گونه ای که همه آنها در توافق به دست آمده سهیم و به آن پایبند باشند.
اینکه رئیس شما دستوری بدهد که ناگزیر از اجرایش باشید، مذاکره نامیده نمی شود. اینکه فردی خارج از جمع شما در خصوص یک اختلاف داوری کند و طرفین موضوع به طور قانونی ملزم به اجرای تصمیم او باشند نیز مذاکره نامیده نمی شود. همچنین، وقتی طرفین مذاکره برای رسیدن به یک توافق جمعی تلاشی نکنند نیز، در واقع مذاکره ای در کار نیست.
مذاکره می تواند مبتنی بر مقابله جویی و یا همکاری باشد.
کسانی که روش مقابله جویانه دارند، می خواهند تا جایی که ممکن است برنده شوند. روشی که کوته نظرانه است؛ زیرا شاید آنها برنده شوند اما سایرین دیگر تمایلی به معامله با آنها نخواهند داشت.
کسانی که روش همکاری را در پیش می گیرند، می دانند که مذاکره راهی برای منتفع شدن تمام اعضای گروه است. آنها مترصد ایجاد روابطی مبتنی بر سودآوری دوجانبه و بلندمدت هستند.
مذاکره مبتنی بر همکاری و سودآوری ـ به خصوص با کسانی که به لحاظ فرهنگی، اخلاقی یا اقتصادی با هم متفاوتند ـ موثر است. لازم است روی منافع تمرکز شود، نه روی تفاوت هایی که می تواند بر سر راه توافق موانعی ایجاد نماید.
مذاکره یک ورزش رقابتی نیست. گرچه هر یک از طرفین باید منافع خویش را دنبال کند، اما هدف از بین بردن سایر طرفین نیست. هدف این است که همه طرفین به بهترین نحو در جهت رسیدن به منافع خود تلاش کنند.
مذاکره موثر فرآیندی است که طی آن طرفین مذاکره منافع خود را دنبال می کنند تا به یک توافق برسند، توافقی که حتی الامکان بیشترین منافع آنها را تامین می کند. اگر طرفین مذاکره از فرآیند مذاکره و همچنین نتایج آن رضایت نداشته باشند، تمایل کمتری به اجرای تعهدات ذکر شده در توافق خواهند داشت.
درک مفاهیم ابتدایی زیر در مذاکره حائز اهمیت است:

بدانید که مذاکره یک فرآیند تصمیم گیری مشترک است:

یک مذاکره وقتی موفقیت آمیز است که تمام طرفین در نهایت متعهد به اجرای توافق حاصل شده باشند. رعایت انصاف امری حیاتی است.

بدانید که مذاکره این نیست:

یک دستور صادر شده توسط فردی که در مسند قدرت است. تصمیمی نیست که به واسطه یک داور اتخاذ شده باشد. رقابتی مبتنی بر شکست دادن و حتی از بین بردن طرف مقابل هم نیست.

بدانید که مذاکره می تواند مقابله جویانه یا مبتنی بر همکاری باشد:

اینکه بخواهیم در هر موضوعی برنده شویم، روشی مقابله جویانه است. مذاکره وقتی مبتنی بر همکاری است که همه کسانی که در آن سهیم هستند برنده شوند. این مذاکره ای مبتنی بر منافع است.
***
”مذاکره یک ورزش رقابتی نیست.“
***

* مواضع خود را حفظ کنید

• بر منافع تمرکز کنید

تشخیص بین منافع و مواضع امری مهم و اساسی برای درک مذاکره است. موضع در واقع همان خواسته ماست. منفعت، دلیل ما برای پافشاری روی خواسته خود است. بنابراین سوالاتی بپرسید از قبیل: «این روش چگونه شما را به خواسته خود خواهد رساند؟» و «اگر با آن موافقت کنیم، شما به چه هدفی دست خواهید یافت؟»
معمولاً حفظ یک موضع خاص قدرت چانه زنی شما را کاهش می دهد زیرا گزینه های کمتری پیش رو خواهید داشت. راه هوشمندانه تر شناختن منافع خود و دنبال کردن آنهاست. اگر روی منافعی که از مذاکره انتظار دارید تمرکز کنید تا روی یک نتیجه خاص و اگر ذهن خود را باز بگذارید، احتمال دارد بتوانید سایر نتایجی که می توانند برایتان موثر واقع شوند را نیز کشف کنید. اگر تمام طرفین مذاکره نه روی مواضع بلکه روی منافع خود تمرکز کنند انعطاف پذیری بیشتری خواهند داشت و می توانند به توافقی کارساز دست یابند.
وقتی منافع خود را تشخیص دادید، آنها را اولویت بندی کنید. آن گاه می توانید مشخص کنید که چقدر باید به هر یک از آنها متعهد باشید.
معمولاً بخشی از منافع شما اصلی یا اولیه هستند که به هر حال وجود دارند و بخش دیگر منافع فرعی یا ثانویه هستندکه به شما امکان می دهند منافع اولیه خود را دنبال کنید. گاهی اوقات باید ابتدا با منافع ثانویه خود کنار بیاییم تا بتوانیم منافع اصلی خود را به دست آوریم. منافع خود را اولویت بندی کنید تا تصمیم بگیرید که چه قدم هایی و در چه راستایی بردارید و در عین حال استراتژی های خود را ارتقا دهید.
هنگام مذاکره، ابتدا روی منافع خود تمرکز کنید. منافع شرکایتان را نیز درنظر بگیرید: منافع شرکت، اعضای گروه، خانواده. کدام یک ارجح ترند؟ کدام یک در درجه دوم اهمیت قرار دارند؟ این منافع به چه شکل باید روی مذاکره شما تاثیر بگذارند؟
منافع سایر طرفین را نیز در نظر بگیرید. هرقدر بیشتر منافع آنها را تشخیص دهید، به نحو موثرتری قادر به مذاکره خواهید بود. به همین شکل، سعی کنید منافع شرکای آنها را نیز تشخیص دهید زیرا ممکن است روی مذاکره آنها تاثیر بگذارد.

نظرات کاربران درباره کتاب موفقیت در مذاکره

خوبه
در 7 ماه پیش توسط law...ebi
۸۸ صفحه ؟ ۱۲ صفحه هم در نمونه گذاشتین ، پس ۷۶ صفحه می مونه . مسخره کردین؟
در 2 هفته پیش توسط fag...ali