Loading

چند لحظه ...
کتاب مقدمه‌ای بر تاریخ شفاهی معماری ایران

کتاب مقدمه‌ای بر تاریخ شفاهی معماری ایران

نسخه الکترونیک کتاب مقدمه‌ای بر تاریخ شفاهی معماری ایران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب مقدمه‌ای بر تاریخ شفاهی معماری ایران

یکی از شاخه‌های مغفول در مطالعات تاریخ معماری ایران، تاریخ شفاهی است. تاریخ شفاهی شاخه‌ای نسبتاً جدید از پژوهش‌های تاریخی است. سرآغاز آن را از نیمۀ دوم سدۀ بیستم و در غرب می‌دانند. هرچند قدمت این شاخه کم است، امروز به نظامی نسبتاً کامل با مبانی نظری و عملی مدون و مبین بدل شده است. بی‌گمان پیدایش تاریخ شفاهی در دانشگاه‌ها و گسترش و پیشرفت آن در همان ‌جا، مهم‌ترین علت این تکامل سریع است؛ اما در ایران داستان به گونه‌ای دیگر است. تاریخ شفاهی در ایران دست کم سه دهه قدمت دارد اما تا کنون، دانشگاه‌ها کمتر به آن اقبال داشته‌اند و بیشتر نهادهای تاریخ شفاهی فعال در ایران، مراکز اسنادند. اگر چه پژوهشگران و صاحبان این مراکز در حد توان برای تدوین اصول نظری و عملی تاریخ شفاهی کوشیده‌اند، هدف اصلی ایشان بهره‌برداری از منابع شفاهی برای پربارتر کردن بایگانی‌ها بوده است. به همین سبب، دربارۀ اصول و مبانی تاریخ شفاهی و چگونگی به‌ کارگیری آن در تاریخ ایران، پژوهش‌هایی اندک و پراکنده شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب مقدمه‌ای بر تاریخ شفاهی معماری ایران

  • ناشر انتشارات روزنه
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۰,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.78 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۹۲ صفحه

بخشی از کتاب مقدمه‌ای بر تاریخ شفاهی معماری ایران

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مقدمه‌ای بر تاریخ شفاهی معماری ایران