فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتاب‌سرا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
Loading

چند لحظه ...
کتاب یادداشت‌های علم

کتاب یادداشت‌های علم
جلد هفتم

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۹۲۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب یادداشت‌های علم

یادداشتهای علم از هنگامی آغاز می‌شود که شاه به اوج قدرت خود رسیده و پس از اجرای برنامه‌هایی که «انقلاب شاه و ملت» خوانده می‌شد، محبوبیت زیادی میان توده مردم پیدا کرده بود. شاه پس از فراز و نشیب‌هایی که در دوران ۲۶ سال پادشاهی خود دیده بود، احساس می‌کرد که اکنون بر همه کسانی که مانع راه او برای رسیدن به قدرت مطلقه بودند فائق آمده و می‌تواند آن گونه که دلخواه اوست عمل کند. شاه توانسته بود در طیّ همه این سالیان در برابر تندبادهای سیاسی و اجتماعی، به هر صورتی که شده، تاج و تخت خود را نگهدارد و اکنون یکه تاز صحنه سیاسی ایران شود. آغاز سلطنت او در ۲۵ شهریور ۱۳۲۰ در ۲۲ سالگی در هنگامی بود که ارتش‌های انگلستان و شوروی، در دوران جنگ دوم جهانی، خاک کشور را اشغال کرده و هنوز وضع سیاسی ایران روشن نبود. انگلیسیها مردّد بودند که آیا با ادامه سلطنت خاندان پهلوی موافقت کنند یا کسی را از خاندان قاجار بر تخت نشانند. هنگامی که محمدعلی فروغی سرانجام موفّق شد به آنان بفهماند که تغییر رژیم به سود هیچ طرفی نیست، فرض بر این بود که نقش شاه سلطنت است، نه حکومت، که باید در اختیار مجلس شورای ملّی و دولت باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب یادداشت‌های علم

بخشی از کتاب یادداشت‌های علم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره

این کتاب عالیه تمام کسانی که میخواهند تاریخ پهلوی را به صورت روز به روز مطالعه کنند این اثر مفید و جرات است.
در ۱ سال پیش توسط زیتا ( | )
یادداشتهای علم را دوست دارم
در ۲ سال پیش توسط ابراهیم مدرس ( | )
در این اثر نوشتن روزانه خاطرات از طرف فردی که مدت ها بیشترین نزدیکی را با شخص اول مملکت داشته است بسیار جالب است.
در ۶ ماه پیش توسط امیر حسین ( | )
کتاب خوبیه چون عَلَم از نزدیک ترین افراد به حکومت شاهنشاهى بوده. و به نظرم کتاب مفیدیه براى همه ى ایرانیان به این دلیل بزرگ که با خواندش خیلى از واقعیات رو درباره ى حکومت پهلوى درمیابیم. و همچنین براى کسانى که این سوال رو دارن که مردم چه چیزى کم داشتند که انقلاب کردند،خیلى کتاب خوبیه. و نکته ى مهم،خیلى مهمه اونهایى که دچار توهم توطئه هستند این کتاب رو بخوانند.
در ۶ ماه پیش توسط mehdi ashari ( | )
با اینکه بعضی جاها تابلو پاچه خواری کرده تا اگه دست نوشته هاش لو رفت گیر نیفته ولی بازم عالیه و یه شناخت نسبتا خوب از خلق و خوی شاه و روابط ایران با کشورهای بزرگ و کلا اون زمان به ما میده که البته با چیزایی که شنیدیم تا حدی فرق داره. منکه خیلی خوشم اومد
در ۱ سال پیش توسط m.n...t86 ( | )
فوق العاده است. باید چند بار خواند
در ۳ ماه پیش توسط gh5...355 ( | )
دوستانی که این کتاب رو مطالعه کردن، لطفا بهم بگید این کتاب نسخه اصلی هستش یا اینکه دست برده شده توش که اصلا سمتش نرم؟ با تشکر
در ۶ ماه پیش توسط علی دشتی ( | )
کتاب یادداشتهای علم روایت دست اولی از سطوح بالای تصمیم گیری کشور در زمان پادشاه فقید است و بی گمان مطالعه و رجوع مکرر به آن برای هر دوستدار تاریخ ایران و پژوهشگر تاریخ معاصر کشور ضروری است و بعلاوه نشان دهنده ساختار سیاستگزاری و نحوه بازیگری در عرصه سیاست جهانی است من کل مجموعه این هفت جلد را خوانده و بارها به آن مکررا رجوع کرده ام به جرات میتوانم آن را برترین منبع تاریخ معاصر کشور و همسنگ آثاری چون تاریخ بیهقی بنامم .
در ۱ سال پیش توسط پیمان جنتی ( | )