فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتاب نیستان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ماه به روایت آه

کتاب ماه به روایت آه

نسخه الکترونیک کتاب ماه به روایت آه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ماه به روایت آه

“ماه به روایت آه” عنوان تازه ترین اثر منتشر شده ی ابوالفضل زرویی نصرآباد و روایت او از زندگانی و شخصیت حضرت ابوالفضل العباس(ع) – ماه بنی هاشم – است. نویسنده در این کتاب کوشیده تا از زبان دوازده راوی ، ناگفته هایی از قبل و بعد از شهادت پرچمدار کربلا را با امانتداری ، پایبندی به مستندات تاریخی و روایی و پرهیز از اغراق ، روایت کند.

ادامه...

بخشی از کتاب ماه به روایت آه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مسلم بن عقیل

یک دست به چوبدستی که عصایش بود و دست دیگر بر شانه نحیفِ من که پسرش بودم. چشمانِ پدر هر سال کم سوتر می شد و من هر روز، گاه تا دو یا سه بار، با پاره نمدی لوله شده در زیر بغل، پدر را از خانه تا مسجد پیامبر و از مسجد تا خانه همراهی می کردم.
پسر بچه ای بودم ده ـ یازده ساله، پابرهنه، بر کوچه های خاکی و تفته مدینه، با شانه ای عرق سوز شده در زیر دست پدر؛ پدری که افزایش سن جسم و کاهش سوی چشم، هر سال از فاصله گامهایش می کاست و بر سنگینی فشار دستش بر شانه ام می افزود.
مسجد پیامبر با حصیرهایی از لیف خرما فرش شده بود. تا پدر به سلام و حال پرسی از اهل مسجد مشغول بود، پاره نمد را، جای همیشگی، کنار دیوار پهن می کردم. پدر که عصا را به دیوار تکیه می داد و بر نمد می نشست، معمولاً چند نفری بر گِردِ او می نشستند. این یکی برای شنیدن حدیث آمده بود، آن یک برای دیدار خویشان و یاران پیامبر، این دیگری برای شنیدن و ثبت سیره و روش رسول خدا در مواجهه با امری خاص. بیشتر سوالاتی که از پدرم می شد، مربوط به علم الانَساب و تبارشناسی افراد و اقوام و قبایل عرب بود. پدرم حافظه ای حیرت انگیز داشت و شجره و ریشه و پیوندهای فامیلی افراد و قبایل را از خود آنان نیکوتر می دانست.
روزی، یکی از تجار یمن که از گستره دانش پدرم در بُهت و حیرت فرو رفته بود، از او پرسید: «ای پسرعموی پیامبر، آیا در تمام عالم، پس از خدا و رسول او، کسی هست که به اندازه تو بداند؟» پدرم به حسرت آهی کشید و سر تکان داد و با لبخندی تلخ گفت: «به خدا قسم، دانشِ من و تمام جهانیان، در برابر آنچه برادرم علی ـ که سلام خدا بر او ـ می داند، چون قطره ای است در برابر دریا. بسیار می شنیدیم از فرستاده خدا ـ که درود خدا بر او ـ که: من شهر دانشم و علی دروازه ورود به این شهر است. علی در ابلاغ پیام خدا شریک و مددکارِ پیامبر بود و پیامبر بارها او را در نسبت با خویش، به منزله هارون در نسبت با موسی می دانست...»
یکی از نزدیکان خلیفه وقت، با برافروختگی پرسید: «می خواهی بگویی برادرت حتی از خلیفه و جانشین پیامبر هم بیشتر می داند؟» پدرم با زیرکی و هوشمندی مخصوص به خود، با لبخند پاسخ داد: «نه، هرگز. برادرم علی، تنها به اندازه خلیفه و جانشین به حق پیامبر می داند!»

نظرات کاربران درباره کتاب ماه به روایت آه

فوق العاده اس این کتاب ماه به روایت آه روایتی است از عباس از زبان افراد دور و نزدیک قمر بنی هاشم نثر ساده و روانی داره محوریت کتاب در مورد آقا اباالفضل هست ولی نام افراد دیگری هم در کتاب برده میشه و ما رو با قسمتی از زندگی اون ها آشنا میکنه از زیباترین صحنه های کتاب خواب عبیدالله بن عباس بود حیف که کتاب شناخته شده ای نیست کاملا به صورت اتفاقی باهاش آشنا شدم
در 1 سال پیش توسط m.s...999
عالی.... مخصوصا فصل آخر
در 12 ماه پیش توسط رضا ح/م
از جمله کتابهای زیبا و لذت بخش درباره زندگانی حضرت عباس( ع) که با متنی ادبی و داستانگونه از زبان راویانی نزدیک واشنا با حضرت روایت میشود.اگر چه درباره خصوصیات وکرامات ایشان نکات کمی در کتاب اورده شده بود اما با ذکر موارد کمتر شنیده شده وزیبا درباره مادرحضرت، ولادت،ازدواج،فرزندان ، برادران ، حیطه ی دانش و معرفت و جایگاه ایشان در میان اهل بیت و مسلمانان آن روزگار باعث شیرینی وجذابیت زیاد این کتاب خواندنی شده بود.
در 3 ماه پیش توسط پرنیان
به غایت زیبا ... دومین بار می خوانم ... و توسلی به قمر بی هاشم به امید عنایتی ...
در 2 سال پیش توسط مهدی طالقانی
کتابی که خنده و گریه را با هم تجربه می کنید... از دست ندید
در 2 سال پیش توسط hes...rsi
بهترین کتابی که تا الان خوندم
در 2 سال پیش توسط zma...d
قبلا کتاب سقای آب و ادب از سید مهدی شجاعی رو خونده بودم و فکر نمی کردم کتاب بهتری درباره حضرت عباس پیدا بشه تا اینکه با این کتاب آشنا شدم فقط می تونم بگم فوق العاده بود عالی...
در 5 ماه پیش توسط شقایق خیری
چقدر خوب بود!
در 10 ماه پیش توسط ابوالفضل
فوق‌العاده بود. حتما بخونیدش
در 6 ماه پیش توسط غزاله
فقط دعا می‌کنم: یا قمرالعشیره 💔💘، از نویسنده کتاب، ارادتش را بپذیر
در 5 ماه پیش توسط سارا زمانی