فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آریانا قلم و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کانون ارزیابی و توسعه مدیران

کتاب کانون ارزیابی و توسعه مدیران

نسخه الکترونیک کتاب کانون ارزیابی و توسعه مدیران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب کانون ارزیابی و توسعه مدیران

در این کتاب طراحی وپیاده‌سازی کانون‌های ارزیابی به تفصیل بررسی شده است. مدیران سازمان‌ها به ویژه مدیران منابع انسانی می‌توانند به کمک مسایلی که در این کتاب مطرح شده است، فرایندهای استخدام، ارتقا، برنامه‌ریزی نیروی انسانی ونیازسنجی آموزشی خود را متحول کنند. لازم به ذکر است که این کتاب با مشارکت مادی و معنوی موسسۀ عالی پژوهش تامین اجتماعی وابسته به سازمان تامین اجتماعی منتشر می‌شود. امید است این اثر ارزشمند برای کلیۀ مدیران و کارشناسان محترم سازمان تامین اجتماعی نیز ثمربخش باشد.

ادامه...

بخشی از کتاب کانون ارزیابی و توسعه مدیران

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیش گفتار نویسندگان

جرقه نوشتن این کتاب در سفری کاری در سال ۱۹۹۲ زده شد. در آن زمان می خواستیم برنامه آموزش ارزیاب ها را برای یکی از مشتریان خود اجرا کنیم. با خودمان فکر کردیم که در طی سال های گذشته، محتوای این کتاب را بارها به مخاطبان مختلف ارایه کرده ایم. به عنوان کسانی که کار عملی کرده بودند، از عطش دانستن در این حوزه مطلع بودیم.
چیزهایی که ما درباره کانون های ارزیابی آموخته بودیم، منشا آکادمیک داشتند. ما دو مسیر شغلی متفاوت را طی کرده بودیم. نیگل پوا دانش عملی خود را از کار در DDI و ICL به دست آورده بود. یان بالانتاین از همکاران خود - که متاثر از بویاتزیس بودند - آموخته بود. هر دوی ما بر این عقیده بودیم که کتاب باید نیازهای خواننده را به راحتی برآورده سازد.
این کتاب برای مدیران منابع انسانی که می خواهند درباره کانون های ارزیابی بیشتر بدانند و قصد دارند که کانون های ارزیابی و توسعه ای را در سازمان خود پیاده سازند، نوشته شده است. از این رو، مخاطبان خود را کسانی می دانیم که با مشاور درخواست جلسه کرده اند. با توجه به این امر، اهداف ما از نوشتن این کتاب در چهار مورد زیر خلاصه شده است:
  • ارایه برداشتی مناسب از مفاهیم و معیارهای تجارب برتر.
  • فراهم ساختن دانش کافی از مسایل عملی تا فرد بتواند با کمک آنها دست کم بخشی از کار را انجام بدهد.
  • ارایه دانش کافی به خواننده تا متوجه فقدان مهارت های لازم بشود و در صورت نیاز به متخصص، به ایشان مراجعه کند.
  • کمک به خواننده در جذب مشاوری زبده با طرح پرسش های مناسب و شناخت نسبی از موضوع کانون های ارزیابی.
برخی مشاوران دانش اندکی در این حوزه دارند. یکی از انگیزه های ما این است که سازمان ها را به دانشی تجهیز کنیم که با کمک آن مشاورانی با حداکثر استاندارد حرفه ای انتخاب کنند.
این کتاب برای افرادی که کیفیت حرفه مدیریت منابع انسانی را مطالعه می کنند، نیز مفید خواهد بود و می تواند در دوره های MBA یا کارشناسی ارشد سایر رشته های مرتبط تدریس شود. در نهایت، امیدواریم که این کتاب علاقه مدیران عملیاتی را به حضور در تحلیل شغل و آموزش ارزیاب ها برانگیزد.
هر چند مخاطب اصلی ما مدیران و کارشناسان منابع انسانی هستند، امیدواریم که متخصصان نیز بتوانند از آن استفاده کنند. سعی کرده ایم مباحث موجود در این زمینه را بدون پیش داوری مطرح کنیم و منابع خود را به دقت ذکر کنیم.
از زمان انتشار ویرایش اول این کتاب در سال ۱۹۹۵، تغییرات فراوانی در حوزه کانون های ارزیابی رخ داده است که بازنگری کامل کتاب را ضروری ساخته است. بی تردید، یکی از مهم ترین تغییرات دهه گذشته استفاده از فن آوری های رایانه ای است. مثل سایر جنبه های زندگی، احساس ما در مورد کانون ارزیابی نیز این است که باید رایانه ای باشد. در توسعه دیگری، شاهد این امر بوده ایم که برخی سازمان های پیشرو از تمرین های مجزا دور شده اند و به استفاده از شبیه سازی یک روز کامل کاری تمایل بیشتری پیدا کرده اند. با توجه به این موارد، فصل هایی را که به طراحی تمرین ها، اجرای کانون ارزیابی و توسعه کانون های ارزیابی می پردازند، بازنگری کرده ایم.
علاوه بر این تغییرات فنی، دو توسعه دیگر نیز در تحقیقات دانشگاهی اخیر رخ داده است که از علاقه روزافزون به کانون های ارزیابی در سال های اخیر ناشی می شود. موضوع اول، توانایی ارزیاب ها در تمیز دادن معیارها در یک تمرین است. این موضوع بیشتر به اعتبار سازه بازمی گردد. دومین موضوع، استفاده از استراتژی های آموزشی متفاوت و بررسی چگونگی نقش ارزیاب ها در میزان دقت ارزیابی است که در فصل ششم بازنگری شده است.
ساختار کتاب نیز از شکل مرسوم طرح موضوع با سازمان تا پایان کار – سنجش اعتبار کار – پیروی می کند.
در فصل اول، مفاهیم اساسی و تاریخچه کانون های ارزیابی معرفی شده است و جایگاه رویکرد مبتنی بر شایستگی در استراتژی منابع انسانی روشن شده است. فصل دوم به خواننده کمک می کند که مفهوم را به دیگران عرضه کرده و جایگاه آن را در خط مشی منابع انسانی تعیین کند. در فصل سوم، منطق و برخی تکنیک های تحلیل شغل آمده است که پیش درآمد طراحی تمرین های مناسب است و با شرح آموزش ارزیاب ها در فصل ششم تکمیل می شود. فصل هفتم نیز تجهیزات و امکانات اجرای کانون ارزیابی را بررسی می کند. فصل های ۸ و ۹ نیز به مسایل پس از اجرا می پردازند. مهم ترین این مسایل نوشتن گزارش های فردی و ارایه بازخورد به شرکت کنندگان است. مسئله دیگر توجه به اعتبار نتایج کانون است که از هنگام طرح موضوع باید به آن دقت داشت.
در ضمن، علاقه و استفاده از کانون های توسعه ای از زمان انتشار ویرایش اول این کتاب، رشد روزافزونی داشته است که در فصل جدیدی – فصل دهم – مورد بحث قرار گرفته است. فصل یازدهم نیز به مسایل نوظهور و اثر آنها بر آینده کانون های ارزیابی و توسعه ای می پردازد.
لازم است از کسانی که ما را با راهنمایی های خود در تدوین این کتاب یاری کردند و مشتری هایمان که دانسته های خود را مدیون ایشان هستیم، تشکر کنیم. فهرست کردن نام تمامی آنها کاری دشوار است. مایک وان اودشورن و راسل ویکز راهنمایی های ارزنده ای کردند که از ایشان سپاس گزاریم. از مشتریان خود بیانکا کوبلر از ICL، نیک دالتون و ریپا رید از Birds Eye Walls، جان جنتری از کرودا اینترنشنال، تری هاجت از AT&T، ویل کلارک و رجینا جکسون از بانک Clydesdale، جین جنتری و دنیسه کورفیلد و اریکا تاون از نستله متشکریم. لازم است که از سارا کوک برای همکاری در تدوین سه فصل آخر کتاب که افزوده ویرایش جدید است، تشکر کنیم. ایشان به واقع دستیار تحقیق ما بودند. این کتاب بدون همراهی های بی دریغ مسئول دفترمان، دلا مک گاوین، هیچ گاه به سرانجام نمی رسید.

مقدمه ناشر

رشد و بالندگی هر جامعه ای در گرو دانایی و خرد اعضای آن می باشد. به تعبیری دیگر یکی از خواسته های درونی هر فرد و جامعه ای تعالی و تقویت توان و ظرفیت فکری و ذهنی می باشد. تحقق این مهم به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آنها وجود کتب و نشریات تخصصی است. بدون در اختیار داشتن منابع مکتوب، نسل های متمادی بدون آگاهی از تجارب قبلی، همواره در دایره تنگ تجارب اولیه زندگی محصور می مانند.
امروزه با ابداع و گسترش شبکه های جهانی اینترنت، ظرفیت ذهنی انسان ها و در نتیجه شتاب تغییرات و توسعه فزونی یافته است، اما کماکان کتاب و نشریات جایگاه ویژه خود را حفظ نموده اند. سرانه پایین نشر و مطالعه به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی، گویای ریشه و علت دشواری های فراروی توسعه در کشور ما می باشد.
آنچه ما به عنوان اصول کاری بر آن تاکید داریم، انتخاب کتاب هایی است که مناسب مدیران و اداره کنندگان سازمان ها بوده و در عین حال از ساده انگاری و عمیق نشدن در مطالب نیز دور باشد.
نخستین و مهم ترین گام در مدیریت منابع انسانی و توسعه عملکرد سازمان، ارزیابی افرادی است که در سازمان به فعالیت مشغول هستند. به عبارت دیگر، باید شایستگی های افراد و مسیر توسعه ای آنان مشخص شود تا در انجام وظایف محوله، پذیرش مسئولیت ها و تحقق برنامه های سازمان مثمر ثمر واقع شوند.
مهم ترین ابزار موثر در شناخت شایستگی های افراد که در عین حال رویکرد توسعه ای دارد، کانون ارزیابی است که شایستگی های فرد را در شرایطی شبیه محیط کار ارزیابی می کند. علاوه بر این، ارزیابی شایستگی ها در مدلی از شایستگی ها صورت می گیرد که به سازمان در اثربخش نمودن فعالیت هایش کمک می کند.
استفاده از رویکرد کانون ارزیابی در ایران سابقه ای کوتاه داشته و به همین دلیل منابع اندکی به زبان فارسی برای آشنایی با این روش وجود دارد. نظر به اهمیتی که توسعه منابع انسانی برای توفیق سازمان در تحقق برنامه ها و اهداف آن دارد، آشنایی مدیران با شیوه های نوین مدیریت و توسعه منابع انسانی ضروری می نماید.

در این کتاب طراحی وپیاده سازی کانون های ارزیابی به تفصیل بررسی شده است. مدیران سازمان ها به ویژه مدیران منابع انسانی می توانند به کمک مسایلی که در این کتاب مطرح شده است، فرایندهای استخدام، ارتقا، برنامه ریزی نیروی انسانی ونیازسنجی آموزشی خود را متحول کنند.
لازم به ذکر است که این کتاب با مشارکت مادی و معنوی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی وابسته به سازمان تامین اجتماعی منتشر می شود. امید است این اثر ارزشمند برای کلیه مدیران و کارشناسان محترم سازمان تامین اجتماعی نیز ثمربخش باشد.
می دانیم که در ابتدای مسیر دشواری قرار داریم و به همراهی و هم فکری صاحب نظران و مدیران برجسته کشور نیازمندیم.

نظرات کاربران درباره کتاب کانون ارزیابی و توسعه مدیران

بخونم نظرم رو میگم
در 2 سال پیش توسط سیاوش
بسیار مفید و عملیاتی. اگر تمایل دارید بدونید کانون ارزیابی چیه کاملا توضیح داده شده.
در 1 ماه پیش توسط اشکان
خوب
در 1 سال پیش توسط ham...bas
چرا کتاب دانلود نمی شه پول و هم دادم
در 1 سال پیش توسط ham...bas
چکار کنم کتاب دانلود نمی شه
در 1 سال پیش توسط ham...bas
مبلغ کسر شد وتاب هم دانلود نشد راهنمایی کنید
در 3 سال پیش توسط jal...azi
وقتی با شماره موبایل وارد سایت می شویم و کتاب را دانلود میکنیم، در نسخه ویندوز نرم افزار چگونه باید وارد شد؟ چون در نسخه ویندوز فقط ایمیل را برای ورود میگیرد.
در 3 ماه پیش توسط حامد رحمانیان
پنج ستاره طلایی،نمره بیست،وضعیت عالی
در 1 سال پیش توسط has...396
خوب بیمه جو: مشاور آنلاین بیمه تامین اجتماعی
در 1 سال پیش توسط ad....tke