فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب اتحادیه‌ی ابلهان

کتاب اتحادیه‌ی ابلهان

نسخه الکترونیک کتاب اتحادیه‌ی ابلهان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱۳,۶۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب اتحادیه‌ی ابلهان

داستان انتشار «اتحادیه‌ی ابلهان» نوشته‌ی جان‌کندی ‌تول، داستان غریبی است. جان‌کندی کتاب را در سی سالگی نوشت و بعد از این‌که هیچ ناشری زیر بار چاپ آن نرفت به زندگی خود پایان داد. به گفته‌ی منتقد نیویورک تایمز، اتحادیه‌ی ابلهان در حقیقت ناشرانی بودند که با نپذیرفتن کتاب ما را از مجموعه آثار یکی از بزرگ‌ترین نوابغ ادبیات محروم کردند. مادرش یازده سال در پی انتشار این اثر بمود تا سرانجام دانشگاه لوییزیانا کتاب را منتشر کرد. کتاب به محض انتشار غوغایی به پا کرد و همان سال -۱۹۸۱- جایزه‌ی پولیتزر را ربود و پس از آن تبدیل به یک کالت شد. شخصیت اصلی کتاب، ایگنیشس متخصص قرون وسطا است که تمام دنیا را از دریچه‌ی کتاب تسلای فلسفه‌ی بوئتیوس، فیلسوف قرون وسطایی، می‌بیند. تمام زندگی‌اش فلسفه‌بافی است و انزجار از جامعه‌ی امریکا. ایگنیشس ناظر غیرمنفعلی است بر تمام حماقت‌ها و بی‌شعوری‌های محیط پیرامونش. امریکای او همان است که نویسنده‌ی کتاب هم ماندن در آن را نپذیرفت و مرگ خودخواسته را انتخاب کرد. «تو اصلاً تو خیابون سن ژوزف چی‌کار داشتی؟ اون‌جا که فقط انباره و اسکله. اصلاً آدم از اون‌جا رد نمی‌شه. اون‌جا جزء مسیرای ما نیست.» «راستش این رو نمی‌دونستم. از سر ناتوانی اون‌جا توقف کردم تا خستگی درکنم. گاه‌گداری هم رهگذری عبور می‌کرد که متأسفانه میلی به هات‌داگ نداشت.» «پس اون‌جا بودی. واسه همینه که هیچی نمی‌فروشی. شک ندارم که داشتی با اون گربه‌ی لعنتی بازی می‌کردی.» «حالا که اشاره کردید یاد یک و یا شاید دو حیوان اهلی افتادم که اون حوالی پرسه می‌زدن.» «پس داشتی با گربه بازی می‌کردی.» «نه. من با گربه بازی نمی‌کردم. من فقط گربه رو برداشتم تا کمی نازونوازشش کنم. گربه‌ی گل‌باقالی بسیار ملوسی بود. بهش یک هات‌داگ تعارف کردم ولی از خوردنش امتناع کرد. حیوانی بود باسلیقه و نجیب.»

ادامه...
  • ناشر نشر چشمه
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.07 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۶۷ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب اتحادیه‌ی ابلهان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه ی مترجم

«دابلین بعد از اولیس جیمز جویس تبدیل به جای دیگری شد. نیواورلینز هم بعد از شاهکار کُمدی تول دیگر آن مکان سابق نیست.»

آنتونی بِرجِس

«حرف آخر، یک کمدی حماسی، کتاب نیست، بهمنی غُرّان است.»

واشنگتن پست

«یکی از خنده دارترین کتاب هایی که تابه حال نوشته شده... این قدر می خندید که دل تان درد می آید و اشک از چشمان تان سرازیر می شود.»

نیو ریپابلیک

«اتحادیه ی ابلهان تقریباً همه جا نقد شده و تمام منتقدین هم عاشقش شده اند. استثنائاً این بار همه حق دارند.»

رولینگ استون

«اگر قیمت یک کتاب بر این اساس سنجیده شود که چه قدر می خنداند، اتحادیه ی ابلهان شیرین ترین معامله ی سال است.»

تایم

I

تمام آرایی که در بالا خواندید حکایت از این دارند که با یکی از بامزه ترین کتاب های تاریخ ادبیات طرف اید، اما در پسِ این رمـانِ حقیقتاً کمیک ــ که تنها کتـابی است کـه بعـد از مرگ نویسنده اش جایـزه ی پولیتزر گـرفته ــ داستان غم انگیزی نهفته.
جان کندی تول، نویسنده ی رمان اتحادیه ی ابلهان، در سال ۱۹۳۷ در نیواورلینز لوییزیانا به دنیا آمد. مادرش معلم موسیقی بود و پدرش ماشین فروش. جان کندی در سن شانزده سالگی تحت تاثیر نویسنده ی موردعلاقه اش، فلنری اوکانر، رمانی نوشت به نام انجیل نئون. در هفده سالگی بورسیه ی کامل دانشگاه تولن شد. در بیست و دوسالگی به سِمَت استادی کالج هانتر نیویورک رسید، جوان ترین استادی که تا به آن زمان در آن کالج ادبیات انگلیسی تدریس کرده بود. حین تحصیل در مقطع دکترا در سال ۱۹۵۹ به خدمت سربازی رفت و به پورتوریکو اعزام شد. آن جا ماشین تحریر دوستش را قرض گرفت و نوشتن اتحادیه را شروع کرد اما محتوای آن را از همقطارانش مخفی نگه داشت. بعد از بازگشت به امریکا رمان را برای بسیاری از ناشران ارسال کرد ولی هیچ کدام راضی به چاپش نشدند. همه ایرادی به آن گرفتند و ردش کردند. تول که به شدت افسرده شده بود و دیگر هیچ امیدی به چاپ کتابش نداشت پس از دعوایی با مادرش، ماشینش را برداشت و به ایالت جورجیا رفت و از خانه ی فلنری اوکانر بازدید کرد. بعد در حومه ی شهر بیلاکسی شلنگی به اگزوز وصل کرد و داخل ماشین آورد و به زندگی اش پایان داد. سی و دو سالش بود.
مادرش بعد از دو سال دست وپنجه نرم کردن با افسردگی ناشی از مرگ پسر، کارِ او را ادامه داد. ۹ سال رمان را برای ناشران دیگر فرستاد و باز جوابِ نه شنید. تا این که بالاخره سراغ واکِر پِرسی رفت که استاد دانشگاه لوییزیانا بود و از مهم ترین نویسندگان جنوب امریکا. پرسی که از مراجعات مکرر پیرزنی که ادعا می کرد شاهکار پسر مرده اش را در دست دارد جانش به لب آمده بود با اکراه رمان را گرفت، به این امید که قطعاً بد است و بعد از چند صفحه آن را به کناری پرتاب خواهد کرد. به قول خودش در پیش گفتار کتاب «معمولاً پاراگراف اول کتاب برایم کفایت می کند. تنها ترسم این بود که کتاب به اندازه ی کافی بد نباشد، این جوری وجدانم اجازه نمی داد که تا آخر نخوانم. ولی در این مورد ادامه دادم. باز هم ادامه دادم. اول با این احساس ناخوشایند که این قدرها هم بد نیست که بشود راحت رهایش کرد، بعد کم کم توجهم را جلب کرد، بعد این توجه بدل به هیجانی شد که هر لحظه شدت می گرفت و بالاخره تمام این ها تبدیل شدند به ناباوری: امکان ندارد که این کتاب تا این اندازه خوب باشد. باید در برابر وسوسه ی گفتنِ این که کجای کتاب دهانم از تعجب باز شد، کجا لبخند زدم، کجا قهقهه و بالاخره کجا سرم را از حیرت تکان دادم مقاومت کنم. بهتر است که خودِ خواننده تمام این احساسات را تجربه کند... برای اطلاق واژه ی کمدی به این رمان دودلم ــ هر چند که هست ــ چون حق مطلب ادا نمی شود. این رمان فقط کمدی نیست. ورای این حرف هاست.»
پِرسی پیش گفتاری برای کتاب نوشت (بخشی از آن را در بالا خواندید. به این دلیل که زیاد راجع به شخصیت اصلی کتاب صحبت کرده و بخشی از داستان را هم لو داده کامل ترجمه اش نکردم.) و با توصیه ی او دانشگاه لوییزیانا کتاب را در ۲۵۰۰ نسخه منتشر کرد. کتاب غوغایی به پا کرد و سال بعد جایزه ی پولیتزر را گرفت. در نظرسنجی مشهوری که مجله ی تایم در سال ۲۰۰۵ انجام داد و از بزرگ ترین منتقدان و نویسندگان امریکایی خواست تا بهترین کتاب امریکایی ۲۵ سال گذشته را انتخاب کنند، اتحادیه ی ابلهان جایگاه ششم را به خود اختصاص داد. بعد از آثاری از تونی موریسون، دان دِلیلو، جان آپدایک، کورمک مک کارتی و فیلیپ راث. آنتونی برجس نویسنده و منتقد سخت گیر انگلیسی زبان (نویسنده ی رمان پرتقال کوکی) کتابی دارد به نام ۹۹ رمان که در آن ۹۹ کتاب برتر ادبیات انگلیسی را از سال ۱۹۳۹ تا ۱۹۸۴ برگزیده و برای هر کدام یادداشتی نوشته. در بین این ۹۹ کتاب، هفت تا را شاهکار خوانده. یکی از آن ها اتحادیه ی ابلهان است. مجسمه ی برنزی ایگنیشس جی. رایلی، شخصیت اول رمان، به اندازه ی طبیعی جلوِ فروشگاه دی. اچ. هولمز نیواورلینز نصب شده است.

ایگنیشس متخصص قرون وسطا است که تمام دنیا را از دریچه ی کتاب تسلای فلسفه ی بوئتیوس، فیلسوف قرون وسطایی، می بیند. تمام زندگی اش فلسفه بافی است و انزجار از جامعه ی امریکا. از فرهنگ مصرف گرایی، هالیوود، دموکراسی، و هر چیز امریکایی دیگر بیزار است. هیچ کتابی مثل اتحادیه ی ابلهان جامعه ی مادی و پر از بی عدالتی و دورویی امریکا را به این قدرت به تصویر نکشیده. ایگنیشس ناظر غیرمنفعلی است بر تمام حماقت ها و بی شعوری های محیط پیرامونش. امریکای او همان است که نویسنده ی کتاب هم ماندن در آن را نپذیرفت و مرگ خودخواسته را انتخاب کرد.

II

می دانم کار درستی نیست که مترجم در مقدمه از کتابی که ترجمه کرده تعریف وتمجید کند، ولی متاسفانه اصلاً توان مقابله با این وسوسه را ندارم. اتحادیه ی ابلهان بهترین کتابی است که در زندگی ام خوانده ام. بسیار خوشحالم که این کتاب در این سی سالی که از چاپش می گذرد توجه هیچ مترجم ایرانی را به خود جلب نکرد. بسیار خوشحالم و خوش اقبال که افتخار ترجمه ی این کتاب نصیب من شد. در تمام مدتی که مشغول ترجمه ی این کتاب بودم با ایگنیشس زندگی کردم. به کارهایش خندیدم. نگرانش شدم. از او متنفر شدم و بالاخره نتیجه ی این تجربه ی غریب این شد که او را چون برادرم دوست بدارم. جداً این حس را ندارم که شخصیت ایگنیشس جی. رایلی محدود است به ورق های کتابی که در دست دارم. احساس می کنم هست، وجود دارد، نفس می کشد. صدایش گاهی در گوشم طنین می اندازد. حتا در بخشی از کتاب بویش را حس کردم. البته این شیفتگی محدود به من نیست. در سایت آمازون چند نفر نوشته بودند که نمی شود این کتاب را راحت در مکان های عمومی مثل مترو یا پارک خواند. چون محال است که یک نفر به سمت آدم نیاید و نگوید که عجب کتاب محشری می خوانی یا این که به فلان جایش رسیده ای یا نه. باز هم به قول یکی از شیفتگان کتاب، اگر کسی این کتاب را نخوانده باشد نمی تواند ادعای کتاب خوان بودن کند.
بیشتر از این چیزی نمی نویسم که زودتر کتاب را شروع کنید.
فقط این که به گفته ی منتقد نیویورک تایمز، اتحادیه ی ابلهان در حقیقت ناشرانی بودند که با نپذیرفتن کتاب ما را از مجموعه آثار یکی از بزرگ ترین نوابغ ادبیات محروم کردند.نظرات کاربران درباره کتاب اتحادیه‌ی ابلهان

‎اتحادیه ابلهان داستان زندگی جوانی سی و چندساله به نام ایگنشس جی رایلی است که متخصص فلسفه قرون وسطا است و با جامعه و افراد آن سر ناسازگاری دارد .با مادرش زندگی میکند، اما حتی با او هم رابطه خوبی ندارد. ایگنشس که فردی آرمانگرا،تنبل و خودخواه است ترجیح میدهد تمام عمرش را در رخنخواب و جلوی تلویزیون بگذراند. کار نمیکند و هزینه تحصیلاتش را هم مادرش میپردازد اما کوچکترین تقدیری از پسرش نمیبیند.اما مادر ایگنشس با یک تصادف دنیای پسرش را خراب میکند چون باید خسارت زیادی را بپردازد و این اتفاق ایگنشس را مجبور میکند که کار کند و این آغازی است بر ورود او به اتفاقات جالب زندگی و جامعه ی آمریکایی و اتحادیه ابلهان. ‎ابتدا در یک شرکت استخدام میشود و سیاهان کارخانه ای در حال ورشکستگی را به شورش تشویق میکند و در فرصتی دیگر نقش یک رئیس حزب ترقی خواه را بازی میکند اما در نهایت، هم جامعه و هم مادرش اورا طرد میکنند و از خود میرانند. ‎جاناتان سویفت میگوید:(( وقتی نابغه ای حقیقی در دنیا پیدا میشود، میتوانید او را از این نشانه بشناسید: تمام ابلهان علیه او متحد میشوند )). ‎جالب اینجاست که قهرمان رمان ما هم نابغه است و هم عضوی از اتحادیه ابلهان. ‎در این رمان ما با شخصیتی متفاوت با بسیاری از کتاب ها مواجهیم، یک انسان تحصیل کرده که به شدت اعصاب خردکن است ، خیلی سخت میشه همچین انسانی رو تحمل و یا درک کرد اما با تمام اینها ایگنشس هم قهرمان است و هم ضدقهرمان(از خودخواهی متنفر است اما به شدت خودخواه است). ‎اتحادیه ابلهان طنزتلخی را دارد و نویسنده در قالب این داستان حماقت و جهالت یک جامعه را به تصویر میکشد و تنها کسی که به مخالفت و مقابله با این جامعه میپردازد ایگنشس است. ‎به نظرم کتابی است که ارزش فقط یکبار خواندن را دارد و اگر بتوانید خواندن این رمان را تمام و قهرمان ضدقهرمان داستان را تحمل کنید میتوانید با بسیاری از ابلهان اطرافتان راحت تر کنار بیایید. ‎🖋یادگار محمودیان ۹۶/۶/۲۳
در 2 سال پیش توسط yadgar mahmudyan
سلام لطفا کتاب جز از کل استیو تولتز رو هم به اشتراک بذارین با تشکر
در 2 سال پیش توسط مژگان افقهی
شخصیت پردازی های کتاب طوری بود که کاراکتر ها رو، بخصوص شخصیت محوری داستانی رو، به عینه حلو چشمت می دیدی! بسیار عالی بود
در 3 سال پیش توسط rah...ail
یه شاهکار ادبی حتما توصیه به خواندنش میکنم
در 3 سال پیش توسط پیمان مجتهد جابری
کتاب سنگینیه، از اون دسته داستان‌ها که چند صفحه پشت سر هم به یه صحنه می‌پردازه. اگه مثل من با توصیف‌های بیش از حد حال نمی‌کنید، یا بهتر بگم، طرفدار ماجراها هستین تا توصیف‌ها، اصلا سراغ این کتاب نرید.
در 3 سال پیش توسط همایون
قیمت ها چرا با قیمت کتاب های کاغذی یکیه!!
در 2 سال پیش توسط a plus
نسخه چاپی آنرا خواندم. کتاب خوب و سرگرم کننده ای هست از جنس رمان های آمریکایی. داستان و سرگذشت جوانی بدشانس اما نویسنده و فیلسوفی کوچک در دنیای کاملا مادی امروزه. شاید به نوعی میتوان گفت که شبحی از زندگی خود نویسنده (جان کندی تول) است ؟! با شاهکار مخالفم ولی از خواندنش لذت بردم و به نوعی همذات پنداری. و اما در مورد قیمت باید عرض کنم آخرین قیمت چاپی ان ۳۵۰۰۰ تومان اینجاست که به نظرم اصلا مناسب نسخه الکترونیکی نیست. پس از چند سال کتابخوانی الکترونیکی برگشتم به نسخه چاپی
در 2 سال پیش توسط Sali Azizian
یعنی چی نمی شد ی نمونه طولانی تر میزاشتین حداقل چند صفحه از کتاب رو آدم بخونه. اینکه فقط پیشگفتار بود😡😠
در 2 سال پیش توسط sara ir
من نسخه چاپی این کتاب رو علیرغم مشغله که دارم کمتر از یک هفته تموم کردم...شخصیت ایگنیشس واقعا درگیرم کرده ... شخصیت پردازی و داستان پردازی بینظیر بود...من واقعا لذت بردم
در 2 سال پیش توسط mo....ari
ترجمه خوبی نداره
در 3 سال پیش توسط m.s...ani