0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
یک انقلاب ذهنی

معرفی، خرید و دانلود کتاب یک انقلاب ذهنی

روشنگری رادیکال و خاستگاه‌های فکری دموکراسی مدرن

درباره یک انقلاب ذهنی

دموکراسی، آزادی اندیشه و بیان، رواداری مذهبی، آزادی فردی، خودمختاری سیاسی ملت‌ها، برابری قومی و جنسیتی؛ با گذشت چندین دهه از تجلی این ارزش‌ها در اعلامیۀ جهانی حقوق بشر (۱۹۴۸) امروزه دیگر این مقولات در جریان‌های غالب اجتماعی و سیاسی جایگاهی تثبیت‌شده یافته‌اند. «یک انقلاب ذهنی» خاستگاه فلسفی این اندیشه‌ها را در جریانی بازمی‌شناسد که آن زمان نامعتبرترین شاخۀ تفکر روشنگری محسوب می‌شد: روشنگری رادیکال. جاناتان ایزرائیل، از اندیشمندان پیشگام در حوزۀ تاریخ روشنگری نشان می‌دهد که مخالفت با روشنگری رادیکال عمدتاً برآمده از تمایلات شدید جامعه به دفاع از اصولی بود که با تداوم سانسور، اقتدار کلیسا، نابرابری اجتماعی، تبعیض نژادی و مذهبی و امتیازات گستردۀ طبقۀ حاکم داشتند. «یک انقلاب ذهنی»، در بازگویی این روایت جذاب، خاستگاه‌های حیرت‌انگیز گران‌مایه‌ترین ارزش‌های ما را آشکار می‌کند و نشان می‌دهد که چرا حتی امروزه نیز این ارزش‌ها در برخی محافل به‌کرات مذموم شمرده شده و آماج حمله قرار می‌گیرند.

جاناتان ایزرائیل پژوهشگر حوزه‌های تاریخ آلمان، تاریخ اروپا و استعمار اروپایی است. او در «مؤسسۀ مطالعات پیشرفته» در پرینستون تاریخ مدرن درس می‌دهد. «روشنگری رادیکال» و «روشنگری در بوتۀ آزمایش» از دیگر آثار او هستند.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۷۵ کیلوبایت
تعداد صفحات
229 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۷:۳۸:۰۰
نویسندهجاناتان ایزرائیل
مترجممزدا موحد
ناشرنشر بیدگل
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
A Revolution of the Mind: Radical Enlightenment and the Intellectual Origins of Modern Democracy
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۱۱
قیمت ارزی
3 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۷۵ کیلوبایت
۲۲۹ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
5
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
5
ستاره
100 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
1 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

در متن کتاب آمده : «نمی‌توان بدونِ درنظر گرفتنِ اینکه فلسفه‌یِ «انقلاب ذهنی» گسترده‌ای را مهندسی کرده است، موقعیت انقلابی را در سال ١٧٨٩ به‌درستی فهمید.» این کتاب در واقع می‌خواهد به سراغ روشنفکران(رادیکال/میانه‌رو) دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ منتهی به انقلاب کبیر فرانسه برود و با بررسی آراء و عقاید آنها در باب موضوعات مختلف اجتماعی مانند: حکومت، اشرافیت، مذهب، کلیسا،... به این نتیجه برسد که انقلاب فرانسه تا چه اندازه تحت تاثیر این اندیشه‌ها بوده و در وقوع آن نقش مهمی داشته‌‌اند. نام افراد کمتر شناخته شده‌ی زیادی در این کتاب آمده و شاید این برای خواننده‌‌ ناملموس و کسل‌آور باشد. البته این اسامی هیچ خللی در جریان اصلی کتاب به‌وجود نمی‌آورند و می‌توان کاملا از آنها رد شد و نادیده گرفت. کتاب درکل اطلاعات بسیار خوبی در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهد، به‌خصوص اشارات متعدد به جبهه‌بندی‌های موافقان و مخالفان می‌تواند به چند پاره بودن همیشگی افکار بشر دربرخورد با مسائل، برای خواننده جالب و خواندنی باشد.

5
(1)
80,150
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
یک انقلاب ذهنی
یک انقلاب ذهنی
روشنگری رادیکال و خاستگاه‌های فکری دموکراسی مدرن
نشر بیدگل
5
(1)
80,150
تومان

از همین نویسنده مطالعه کنید

مشاهده بیشتر