دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب هوش‌آزمایی نوین تهران- استانفورد- بینه فیدی‌پلاس

کتاب هوش‌آزمایی نوین تهران- استانفورد- بینه
روش اجرا، نمره‌گذاری و تفسیر

نسخه الکترونیک کتاب هوش‌آزمایی نوین تهران- استانفورد- بینه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب هوش‌آزمایی نوین تهران- استانفورد- بینه

نسخه نوین هوش‌‌آزمای تهران- استانفورد- بینه به‌‌عنوان یکی از جامع‌‌ترین و کاربردی‌‌ترین ابزارهای اندازه‌‌گیری و سنجش سازه هوش بوده که در حیطه‌‌های روان‌‌شناسی و آموزش کودکان استثنایی مطرح شده است. با توجه به نسخه پنجم مقیاس‌‌های هوش استانفورد- بینه که در سال ۲۰۰۵ منتشر گردیده است و تجارب ارزشمند به دست آمده از تحلیل‌‌های روان‌‌سنجی هوش‌‌آزمای تهران- استانفورد- بینه (افروز و هومن، ۱۳۷۴)، نسخه نوین هوش‌‌آزمای تهران- استانفورد- بینه تدوین شده است. این ابزار مطابق با اصول و فنون روان‌‌سنجی در ایران استاندارد شده و می‌‌تواند نیمرخ هوشی را برای تمامی گروه‌‌های کودکان استثنایی ارائه نماید. با استفاده از نسخه نوین هوش‌‌آزمای تهران- استانفورد- بینه، توان تشخیص و شناسایی ناتوانی یادگیری به دست آمده و به راحتی می‌‌توان در برنامه‌‌ریزی مداخلات آموزشی- بالینی از اطلاعات مرتبط با نیمرخ هوشی آزمودنی، بهره‌‌مند شد. همچنین، در تشخیص و شناسایی کودکان با اختلال بیش‌‌فعالی توأم با نقص توجه کاربردهای فزاینده‌‌ای را به نمایش گذاشته است. لازم به ذکر است از آنجایی که دامنه سنجش ابزار حاضر با تأکید بر منحنی استاندارد Z، از ۵- تا ۵+ ( ۵Z±) را در بر می‌گیرد، از این‌‌رو، می‌‌تواند هوشبهر کودکان کم‌‌توان ذهنی (در سطوح مختلف عمیق، شدید، متوسط و خفیف) تا کودکان تیزهوش را مورد اندازه‌‌گیری قرار دهد؛ زیرا سؤالات ابزار مذکور با تأکید بر شاخص دشواری، از خیلی خیلی راحت تا خیلی خیلی سخت را در بر می‌‌گیرد. از سویی دیگر می‌‌تواند نیمرخ هوشی کودکان اُتیسم و اختلالات نافذ در رشد را نیز اندازه‌‌گیری کند.

ادامه...

مشخصات کتاب هوش‌آزمایی نوین تهران- استانفورد- بینه

بخشی از کتاب هوش‌آزمایی نوین تهران- استانفورد- بینه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب هوش‌آزمایی نوین تهران- استانفورد- بینه

به نظرم حتما کتاب فیزیکی رو بخرید. جداول وسط فصل که اصلا نشون داده نمیشه. جداول آخر فصل هم اینقدر بی کیفیته که اصلا نمیشه اعداد رو خوند.
در ۱۱ ماه پیش توسط امیر حسین کریمی ( | )
کتاب خیلی بیشتر میتونست کاربردی باشه و ضعف های زیادی داره از جمله اینکه رابطه ی مشاغل و هوش بهر ها ی مختلف رو توضیح نداده.
در ۲ سال پیش توسط اسماعیل ( | )