کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن با صدای عادل فردوسی‌پور
Loading

چند لحظه ...
کتاب فرهنگ و روابط بین‌الملل

کتاب فرهنگ و روابط بین‌الملل
روايت‌ها، بومیان و توريست‌ها

نسخه الکترونیک کتاب فرهنگ و روابط بین‌الملل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۶۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب فرهنگ و روابط بین‌الملل

فرهنگ از حوزهای مهم علوم اجتماعی محسوب می‌شود. وسعت، پویایی و پیچیدگی موضوعات مورد مطالعه آن این حوزه از علوم اجتماعی را پیچیده و گسترده کرده است. به علاوه، همین ویژگی‌ها باعث شده که این حوزه مطالعاتی جنبه بین رشته‌ای (interdisciplinary) پیدا کند. با این که فرهنگ و تأثیرات آن در زندگی انسان موضوعاتی پیچیده و مورد اختلاف بوده‌اند، امّا به ندرت می‌توان کسی را یافت که تأثیر فرهنگ، یا دقیق‌تر تصوّر فرهنگی، را بر زندگی انسان انکار کند. فرهنگ و روابط بین‌الملل: روایت‌ها، بومیان و توریست‌ها، اثر جولی ریوز از معدود کتاب‌های رشته روابط بین‌الملل است که نویسنده در آن فرهنگ را موضوع اصلی قرار داده است. ریوز از اساتید مطرح جهانی در رشته روابط بین‌الملل است. وی رشته روابط بین‌الملل را در دانشگاه کنت و دانشگاه سوثهمپتون خوانده است. تا چند سال اخیر عضو هیأت علمی دانشکده روابط بین‌الملل در دانشگاه دولتی بلاروس بود، امّا هم اکنون در دانشگاه منچستر انگلیس و در دانشکده علوم انسانی به تدریس رشته روابط بین‌الملل مشغول است. این کتاب بررسی تاریخی تحول معنای فرهنگ از دیدگاه رشته روابط بین‌الملل است. نویسنده دو تصوّر فرهنگی را ازهم مجزا می‌کند؛ تصوّر انسان دوستانه و تصوّر انسان شناسانه. در واقع این کتاب بررسی چگونگی تغییر و تحول از تصوّر انسان دوستانه به تصوّر انسان شناسانه در رشته روابط بین‌الملل است. روش نویسنده برای انجام این بررسی، روش مبتنی بر بافت است. نویسنده این روش را با فرض این که شرایط و اوضاع احوالی (از لحاظ این که چه ایده‌ها و تصوّراتی در آن شرایط غالب باشند و چه موضوعاتی، مهّم تلقی می‌شوند) که نویسندگان در آن اقدام به نوشتن می‌کنند در متن تاثیر گذار هستند، به کار گرفته است. در واقع این روش مبتنی بر بافت، بررسی متون برای فهم و درک ایده‌ها، تصوّرات، موضوعات و... غالب در زمان نوشته شدن متن است. به عقیده ریوز تصوّر انسان دوستانه در طول قرن بیستم به تدریج جای خود را به تصوّر انسان شناسانه داده است. نویسنده سعی دارد با بررسی متون مختلف در دوره‌های متفاوت این تغییر را نشان دهد. در این کتاب دیدگاه فرهنگی در مقاله‌ها و کتابهای نویسندگان مهمی در رشته روابط بین‌الملل مورد بررسی قرار گرفته است. آثار نویسندگانی همچون متیو آرنولد، نورمن آنگل، آلفرد زیمرن، جورج استوکینگ، ‌هانس مورگنتا، هانتینگتون بررسی شده‌اند. هدف در این بررسی دستیابی و بیرون کشیدن تصوّر نویسندگان از فرهنگ است. نویسنده دیدگاه انتقادی به تصوّر جاری و مرسوم از فرهنگ، تصوّر جوهرگرایانه که نوعی برداشت انسان‌شناسانه است، دارد و از لحاظ مفهومی و همچنین مفروضه، این تصوّر را به چالش می‌کشد.

ادامه...

مشخصات کتاب فرهنگ و روابط بین‌الملل

بخشی از کتاب فرهنگ و روابط بین‌الملل

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب فرهنگ و روابط بین‌الملل