فیدیبو نماینده قانونی دانشگاه امام صادق (ع) و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مبانی کلامی اصول فقه اماميه؛ مکتب شيخ مفيد

کتاب مبانی کلامی اصول فقه اماميه؛ مکتب شيخ مفيد

نسخه الکترونیک کتاب مبانی کلامی اصول فقه اماميه؛ مکتب شيخ مفيد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۴۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب مبانی کلامی اصول فقه اماميه؛ مکتب شيخ مفيد

مباحث کلام و اصول فقه به‌عنوان دو علم مجزا که هر کدام در تاریخ فرهنگ اسلامی مسیر تطوّر خویش را به تفکیک پیموده‌اند، آنگاه که به‌صورت مضاف و مضاف‌الیه با نام مذهب «امامیه» همراه گشته، دو ترکیب «کلام امامیه» و «اصول فقه امامیه» را به‌وجود می‌آورند، ویژگی‌های خاصی را شامل می‌شوند که تا حد زیادی این دو دانش اسلامی را در بیشترین حد ممکن به هم مرتبط می‌دارد. بر همین اساس در نگاهی کلی به اصول فقه امامیه و کلام در معنای عام آن، میزان تأثیر و تأثر و همگرایی این دو علم چنان آشکارا روی می‌نماید که بررسی یکی بدون توجه به دیگری، چندان بر سبیل دقت علمی نیست. واقعیت آن است که در پژوهشی در مبانی اصول فقه امامیه، جایگاه پرقدر کلام هرگز قابل چشم‌پوشی نبوده و توجهی مضاعف را می‌طلبد. بر این اساس نگاهی بر روابط متقابل دو علم کلام و اصول، از موضوعات شایان توجه در این پژوهش خواهد بود. تبیین جایگاه متکلمان امامی در تدوین علم کلام، در کنار بررسی مکتب متکلمان و نیز مروری بر تاریخ اصول فقه امامیه، نه‌تنها امکان توجهی توأمان را در چگونگی مسیر هم‌گرایی این دو مبحث فراهم می‌آورد، بلکه جایگاه شاخص برخی کسان و مکاتب منسوب بدیشان را نیز مورد دقت قرار می‌دهد. طبیعی است در این میدان به برخی اصطلاحات و کلیدواژگان اصلی به‌طور خاص توجه خواهد شد، به‌ویژه آنچه در عنوان کتاب جای گرفته است.

ادامه...

بخشی از کتاب مبانی کلامی اصول فقه اماميه؛ مکتب شيخ مفيد

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مبانی کلامی اصول فقه اماميه؛ مکتب شيخ مفيد