0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
صبح جادویی

معرفی، خرید و دانلود کتاب صبح جادویی

نویسنده:
هال الرود
درباره صبح جادویی

تجربه‌ی نزدیک به مرگ، اتفاقی است که هر فرد به شکل متفاوتی با آن مواجه می‌شود. اما نقطه اشتراک این افراد تحولی است که در ذهن، روان و روند زندگی‌شان ایجاد می‌شود. گاهی این تحول به تغییرات فردی محدود می‌شود و گاه در حدی ‌است که توجه جهانی را به خود جلب می‌کند. هال الرود یکی از کسانی‌ست که این تجربه به نقطه عطف زندگی‌اش تبدیل شد و فعالیت‌های او در زمینه‌ی موفقیت را با افراد دیگر متمایز کرد. کتاب صبح جادویی اهمیت سحرخیزی و راه‌کارهایی برای شروع روز با تمام قدرت ذهنی و جسمی را برای مخاطب شرح می‌دهد.

about book image

معرفی هال الرود؛ تجربه‌ مرگ و نویسندگی

هال الرود در سال 1979 در کالیفرنیا به دنیا آمد. او نویسنده، کارآفرین و سخنران انگیزشی - خودشناسیِ مطرحی است که نوشته‌ها و سخنرانی‌هایش را براساس تجربیات شخصی خود بیان می‌کند. الرود در نوشته‌هایش سعی می‌کند مخاطب را به رویاهایش نزدیک کند و در نتیجه‌ی متحول شدن خواننده، توانایی‌های درونی انسان را به او یادآوری کند.

الرود در سن بیست سالگی با راننده‌ای مست تصادف کرد و به مدت شش دقیقه قلبش از حرکت ایستاد. در این حادثه یازده استخوانش شکست و پس از به‌دست آوردن هوشیاری‌اش متوجه شد هرگز نمی‌تواند راه برود. او این اتفاق را پله‌ای برای رشد شخصی‌ تلقی کرد و با روحیه‌ی جنگنده و تلاش‌گر خود، نه تنها توانست روی پایش بایستد و راه رود، بلکه در مسابقات دوی ماراتن به طول 52 مایل شرکت کرد و تا قبل از سی سالگی به یکی از کارآفرین‌های مطرح تبدیل شد.

الرود در دسامبر 2016 تجربه‌ی نزدیک به مرگ را برای دومین بار از سر گذراند. کلیه‌، شش و قلب او به مدت چند دقیقه از کار افتادند. بعد از این اتفاق مشخص شد او نوع نادری از سرطان خون دارد و این شروع سال سخت هال الرود بود. او درمان خود را کامل کرد و به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد.

فعالیت‌ها و آثار هال الرود

هال الرود بعد تجربه‌ی نزدیک به مرگی که پشت سر گذاشت، فعالیت خود را در زمینه‌ی کسب موفقیت و بازیابی توانمندی‌های درونی انسان‌ها آغاز کرد. او علاوه بر سخنرانی‌های انگیزشی در دانشگاه‌‍‌ها، سمینارهای علمی-پژوهشی و مراکز خیریه، کتاب‌هایی در زمینه‌ی موفقیت و کسب و کار نوشت. او ده کتاب با عنوان صبح جادویی منتشر کرده است که در هر کدام راه‌حل‌هایی برای موفق شدن در حوزه‌‌های مختلف ارائه می‌دهد. از میان آن‌ها می‌توان به کتاب‌های «صبح جادویی، برای فروشندگان حرفه‌ای»، «صبح جادویی، برای کارآفرینان» و «صبح جادویی، برای بازاریابان شبکه‌ای» اشاره کرد. یکی از موفق‌ترین کتاب‌های این مجموعه صبح جادویی، شش عادتی که با انجام آن‌ها قبل از ساعت 8 صبح، زندگی‌تان متحول خواهد شد نام دارد. این کتاب که در سال 2012 منتشر شد، مخاطبین بسیاری را با نام الرود آشنا کرد.

نویسنده ی کتاب در یکی از مصاحبه‌هایش درباره‌ی این اثر بیان کرده است: «کار من این است که به افراد بیاموزم که چگونه پتانسیل نامحدود درونی خود را شکوفا کنند. زندگی خودم را وقف عرصه‌ی توسعه‌ی فردی و پتانسیل انسانی کرده‌ام، با اطمینان می‌توانم بگویم که کتاب صبح جادویی کاربردی‌ترین، نتیجه‌گراترین و متحول‌کننده‌ترین متد مورد استفاده برای بهبود ابعاد مختلف زندگی است که تابه‌حال با آن مواجه شده‌ام.

برای افرادی با تیپ شخصیتی موفقیت‌طلب، کتاب معجزه سحرخیزی (صبح جادویی) می‌تواند تغییرات عظیمی ایجاد کند و آن‌ها را به مراحل جلوتری از زندگی‌شان برساند که بسیار فراتر از دستاوردهای آن‌ها در گذشته است. اگرچه افزایش درآمد، رشد کسب و کار، فروش یا سودآوری می‌توانند از این قبیل دستاوردها باشند، این متد بیش‌تر مربوط به کشف راه‌های جدید برای تجربه‌ی حس تحقق و تعادل در زمینه‌هایی است که معمولاً نادیده گرفته می‌شوند. این موضوعات می‌تواند پیشرفت‌های عظیم در سلامت، شادی، روابط انسانی، مسائل مالی، روحی و سایر زمینه‌های مورد نظر شما باشد.»

یکی دیگر از آثار مهم او، کتاب «با زندگی‌ات سرشاخ شو» است که به پرفروش‌ترین کتاب آمازون در سال 2012 تبدیل شد. هال الرود کتاب منتشر نشده‌ای به نام «فراتر از پرفروش» Beyond The Bestseller نوشته است که در آن به سوال‌هایی درباره‌ی چگونگی نگارش یک کتاب که هم پرفروش باشد و هم بتواند انسان‌ و دنیا را تغییر دهد، پاسخ داده است.

درباره‌ کتاب صبح جادویی

الرود در کتاب The Miracle Morning, The 6 Habits That Will Transform Your Life Before 8AM  که با نام صبح جادویی، شش عادتی که با انجام آن‌ها قبل از ساعت 8 صبح، زندگیتان متحول خواهد شد، «معجزه‌ی سحرخیزی» و «صبح جادویی، شش عادتی که قبل از ساعت 8 زندگی‌تان را متحول خواهد کرد» ترجمه شده است، با بیان راه‌کارهای مفید در ده فصل به اهمیت سحرخیزی اشاره می‌کند و تاثیرات این عادت را در زندگی ترسیم می‌کند. کتاب از زبان مولف به شکل اول شخص، روایت می‌شود.

محتوای کتاب صبح جادویی چیست؟

هال الرود (Hal Elrod) در مقدمه‌ی کتاب زندگی، شرایط و سیر تحول خود از سال 1999 تا 2008 را بیان می‌کند. او در این بخش روند روبرو شدن با مشکلات فیزیکی، پذیرش شرایط و محدودیت‌های جدید، مواجهه با آسیب‌های روانی، ورود به دوران جدید و چگونگی تبدیل کردن شکست به فرصت و پله‌های رشد را شرح می‌دهد.

در فصل اول با عنوان «زمان بیدار شدن با تمام قواست» به کم بودن زمان و کوتاه بودن زندگی اشاره می‌کند. همچنین تاکید دارد انسان‌ها نباید به کمتر از ایده‌آل خود قانع شوند؛ چرا که هر فرد می‌تواند جزء معدود انسان‌هایی باشد که به وضعیت دلخواهی که شایستگی‌اش را دارند، برسد.  

فصل دوم با نام «صبح جادویی؛ زاده‌ی اوج ناامیدی» درباره‌ی امید و البته ناامیدی در انسان و تاثیر آن بر زندگی و جامعه است. او تجربه‌ی شخصی‌اش در مواجهه با مرگ و بحران مالی را بیان می‌کند تا اهمیت زمین خوردن و پیشرفت شخصی را به شکلی روشن شرح دهد. در بخشی از این فصل نوشته است: «بنابراین یک تکه کاغذ سفید برداشتم و متحول‌کننده‌ترین تمرینات پیشرف شخصی را که در طی سال‌های گذشته یاد گرفته بودم اما هرگز انجام نداده بودم (حداقل نه به صورت مداوم)، بر روی آن نوشتم. فعالیت‌هایی مانند: درون کاوی (مدیتیشن)، تلقین به خود (جملات تاکیدی مثبت)، ثبت وقایع روزانه، تجسم و هم‌چنین مطالعه کردن و ورزش کردن.»

در فصل سوم، «بررسی حقیقی جامعه‌‌ی 95 درصدی» بزرگترین چالش در تاریخ بشر را به این شکل بیان می‌کند: «این‌که بهانه‌ها را پشت سر بگذاریم، کار درست را انجام دهیم، بهترینِ خودمان باشیم و زندگی رویایی‌مان را خلق کنیم؛ همان نوع زندگی که هیچ محدودیتی ندارد و افراد بسیار کمی تا به امروز به آن دست یافته‌اند.» او معتقد است تنها 5 درصد از انسان‌ها برای تحقق رویاهای‌شان تلاش می‌کنند.

فصل چهارم با نام «امروز چرا بیدار شدید؟» به اهمیت بیدار شدن و شروع روزانه‌ی انسان اختصاص دارد. الرود توضیح می‌دهد که اکثریت مردم از بیدار شدن در صبح ناراضی هستند و سپس با بیان دلایل این نارضایتی و عادت صبحگاهی نسبتا همگانی، ذهن انسان را برای حل این مشکل آماده می‌کند.

در پنجمین بخش کتاب، «خط مشی پنج مرحله‌ای بیدار شدن» راه‌کارهایی برای افزایش انگیزه هنگام بیدار شدن در صبح را در اختیار مخاط می‌گذارد و در فصل بعدی با نام «منجی‌های زندگی، شش راهکار حیاتی برای زندگی کردن با تمام قوا» به شکاف میان توانایی درونی انسان و شناخت هر فرد از خودش اشاره می‌کند.

پس از شناخت و پذیرش ضعف‌ها و شکست‌ها، در فصل هفتم تا دهم چگونگی توانمند شدن در سحرخیزی، شناخت راه‌هایی که کمک می‌کنند انسان روز خود را به درستی شروع کند و در ادامه روزهای مفیدی را پشت‌سر بگذارد تا به رویاها و ایده‌آل خود نزدیک‌تر شود، را بررسی می‌کند.

ترجمه و نشر کتاب صبح جادویی در ایران

انتشارات «نوآوران سینا» کتاب صبح جادویی را در سال 1395 با ترجمه‌ی «لطیف احمدپور» منتشر کرد. سال 1397 دو ترجمه از کتاب هال الرود منتشر شد؛ «سپیده فخارزاده» این اثر خودشناسی را به فارسی ترجمه کرد و نشر «معیار علم» انتشار آن را برعهده گرفت. نشر «الماس پارسیان» نیز نسخه‌ی فارسی دیگری از این اثر را با ترجمه‌ی «مهران زهره‌بخش» روانه‌ی بازار نشر کرد. «مریم اصغرپور» نیز ترجمه‌ی دیگری از کتاب را در نشر «بهار سبز» منتشر کرد که در سال 1398 به چاپ چهارم رسید.

علاقه‌مندان به کتاب‌های روان‌شناسی و آثار هال الرود مي‌توانند برای خرید و دانلود کتاب الکترونیک این اثر با ترجمه‌‌های «لطیف احمدپور» و «سپیده فخارزاده» و همچنین نسخه‌ی صوتی آن به سايت فيديبو مراجعه کنند.

about book image

در بخشی از کتاب صبح جادویی می‌خوانیم

شش روزدر کما بودم و با شنیدن این خبر از کما بیرون آمدم که دیگر هرگز نمی‌توانم راه بروم. بعد از هفت هفته‌ی چالش‌ انگیز توان‌بخشی در بیمارستان و تلاش برای یادگیری دوباره‌ی راه رفتن، به آغوش مراقبت والدینم ترخیص شدم و به دنیای واقعی بازگشتم. با وجود یازده استخوان شکسته، آسیب مغزی جدی و نامزدی که در بیمارستان نامزدی‌اش را با من به‌هم زده بود، زندگی‌ای که من می‌شناختم دیگر هرگز مثل قبل نمی‌شد. باور کنید یا نه، همه‌ی این‌ها به اتفاقات خوب و غیرقابل باوری منجر می‌شدند...

در نتیجه‌ی انتخاب قدردانی برای داشته‌ها، پذیرش بی‌قید و شرط نداشته‌ها و پذیرش مسئولیت کامل برای خلق چیزهای که می‌خواستم، سرانجام آن تصادف ویرانگر تبدیل به یکی از بهترین اتفاق‌های زندگی‌ام شد. با پذیرش این اعتقاد که هر اتفاقی به دلیلی رخ می‌دهد (اما وظیفه‌ی ماست که توانمندسازترین دلایل را برای چالش‌ها، رویدادها و پیشامدهای زندگی انتخاب کنیم)، از تصادفم استفاده کردم تا بازگشتی فاتحانه داشته باشم.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
2.۰۰ مگابایت
تعداد صفحات
216 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۷:۱۲:۰۰
نویسندههال الرود
مترجملطیف احمدپور
ناشرنوآوران سینا
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The Miracle Morning: The 6 Habits That Will Transform Your Life Before 8 AM
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۱۲/۱۲
قیمت ارزی
3 دلار
قیمت چاپی
30,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۲.۰۰ مگابایت
۲۱۶ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.4
از 5
براساس رأی 647 مخاطب
5
ستاره
71 ٪
4
ستاره
12 ٪
3
ستاره
6 ٪
2
ستاره
2 ٪
1
ستاره
6 ٪
362 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

کاش میشد در بیدیبو،اعضای فیدیبو به هم دیگه هدیه بدن. مثلا لیست آرزو داشته باشیم و ماهی یکبار بتونیم آرزوی خرید یک کتاب رو برای دوست فیدیبویی فراهم کنیم

5

لطفا نمونه را از متن کتاب انتخاب کنید پیشگفتار یا سخن دیگران راجع به کتاب خیلی برای تصمیم گیری جالب نیست به نظرم

5

خلاصه کتاب یوگا(ورزش)۲۰min،سکوت۵min،تلقین۵min،تجسم۵min،مطالعه ۲۵minدر صبح زود مثلا ۵صبح(همین)

5

به همه اونایی که از خوندن کتاب «صبح جادویی» لذت بردن، پیشنهاد میکنم کتاب «برتری خفیف: تبدیل اقدامات منظم ساده، به موفقیت و خوشبختی نامحدود» از همین مترجم رو مطالعه کنن.

5

میشه گفت صبح جادویی جز کتاب های مورد علاقه ام هست کتابی که از جمله جمله اون درس گرفتم و لذت بردم و مجدد شروع به خوندن اون این بار به زبان انگلیسی کردم. من ترجمه لطیف احمد پور رو بصورت الکترونیکی با فیدیبو خوندم و لذت بردم. کتاب سعی داره با راهکارهای عملی که نتیجه تجربه شخصی نویسنده در برون رفت از بحرانی که در زندگی باهش روبرو بوده خواننده رو کمک کنه تا بهره گیری بهتر از زمانش خودش رو ارتقا بده و زندگی بهتری رو برای خودش رقم بزنه. خب بریم سراغ بخش هایی از کتاب که حسابی من رو به وجد میاورد: کتاب با جمله هیجان انگیز زمان بیدار شدن با تمام قواست در جهت توصیف لذت سحرخیزی شروع میشه. به نقل از نویسنده: می دونی به نظرم باید از خودمون بپرسیم که کجای مسیر زندگی این بینش رو از دست دادیم که زندگی یک معجزه است؟!! اگر دنبال یک تغییر حسابی هستی یادت باشه اولین ساعات هر روزمون کلید قفل توانایی های بالقوه ماست و سطح موفقیت مورد نظرمون رو خلق می کنه شاید از خودت بپرسی خب حالا باید چه کار کنم؟!! باید پیشرفت شخصی رو به یک اولویت زندگی روزانه مون تبدیل کنیم. هر روز یک درصد بهتر از روز قبل باشیم. تصور کن آخر سال چه اتفاقی میوفته؟! این کتاب یک دعوت و فرصته تا به شخصی تبدیل بشی که می تونه زندگی دلخواهش رو خلق کنه. همین امروز دست بکار شو. موفقیت چیزی که با شخصی که به اون تبدیل میشیم جذبش می کنیم. یادت باشه زندگی در انتهای قلمرو آسایش ما آغاز میشه...

1

بسیار تکراری،مسائلی که خودمون میدونیم،با این تفاوت که مطالبی که توی نهایتا ده صفحه تموم میشه در چهارصد صفحه روده درازی بیخود نویسنده از سرنوشت نه چندان خاصش که خودش اونو جدی گرفته و میخواد قالب کنه به خواننده ها که چقدر جذابه.تا دویست و پنجاه صفحه فقط وعده میده که میخوام براتون سحرخیزی و موفقیتو آسون کنم و در ادامه خواهید دید!بعد که میرسه به راهکارهاش میگه تنبلی نکنید ،ورزش کنید،صبح پاشید یوگا و مدیتیشن کنید فقط اولش سخته.خیلی خلاصه خیلی دلخور شدم که دان کردم خدا خیرتون بده تقصیر نظردهندگان بود وگرنه که از نمونه خودم فهمیدم از این کتابهای وعده دهنده عمل نکننده اس.فدای سرم😁

5

قیل از این‌کتاب ۱۴۰۰ سال پیش‌توصیه شده که روزیه ماها بین الطلوعین تقسیم میشه و بعد از نماز نخوابیم ... حالا چرا ماها باور نداریم نمیدونم

5

ضمن عرض سلام و تشکر صمیمانه بابت برنامه ی فوق العاده تون اقاااااااا کتاب صبح جادویی را به همه و همه و همه پیشنهاد میکنم کتاب ادمپ میخکوب میکنه واقعا عالیه من همیشه برنامه ریزی میکردم اما عملی نمیشدن یا نهایت یکی دو هفته دووم میاوردم این کتابپ ک میخوندم حس میکردم نویسنده اش منو خوب خوب میشناسه تک تک مشکلاتمو با ارایه ی راهکار عملی و منطقی توضیح داده بود هال الرود عالیه کاش توی ایرانم ی انجمن صبح جادویی ایجاد کنیم بنظرم خیلی خوب میشه ک ی همیار و همراه داشته باشیم توی زندگیمون و پیشرفت شخصیمون خلاصه ک هرچی راجع ب این کتاب بگم کم گفتم هرکس کامنتا را میخونه و دو دله ک این کتابو بخره یا ن من بهش میگم تردید نکن بخرش سریع واقعا ارزششو داره بعد از مدتها با خوندن صبح جادویی باز‌ هیجان زده شدم از تمام عوامل و دستاندرکارانی ک باعث شدن این کتاب ب دستم برسه و‌مطالعه بشه صمیمانه سپاسگزارم ارزوهای خوبم و دعای خیرم بدرقه ی راه تک تکتون باشه یا حق

5

من کتاب و ۴بار خوندم روش هاش و هم دنبال کردم به نظرم اگر در هیچ زمینه ای دنبال موفقیت نیستین فقط اگه سحر خیز باشین سلامت جسمی و حتی روحیتون تضمین شده ست، متن این کتاب مصداق این جمله ست سحر خیز باش تا کامروا شوی

5

نمیدونم تو ایران هرکی چقدر کتاب میخونه، اصلا آشنایی با این آمار فاجعه بار برام جالب نیست، نمیدونم کسی که کتابی میخره ، اصلا اونو تا آخر میخونه یانه، یا کتابی مثل صبح جادویی که چند راهکار ساده داره رو اصلا به کار می بنده یانه، فقط یه چیز رو خوب میدونم، اونم اینه که من این کتاب رو خریدم و به قدری واسم جالب بود که نفهمیدم چطور تموم شد، چند روزیه که راهکار هاشو به کار گرفتم و واقعا تاثیر عجیبشو دیدم، امیدوارم بدون قضاوت که مشخصه اصلی این روزای خیلی ازماهاست، کتابا رو بخونید و بتونید ازشون استفاده کنید، کتابی که خونده بشه ولی بهش عمل نشه با نخوندنش هیچ فرقی نداره

نمایش 352 نقد دیگر
4.4
(652)
90,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
صبح جادویی
صبح جادویی
هال الرود
نوآوران سینا
4.4
(652)
90,000
تومان