فیدیبو نماینده قانونی نوین کتاب گویا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب صوتی قصه های گلستان و ملستان کتاب صوتی

کتاب صوتی قصه های گلستان و ملستان

نسخه الکترونیک کتاب صوتی قصه های گلستان و ملستان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸,۱۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب صوتی قصه های گلستان و ملستان

نسخه صوتی کتاب قصه‌های گلستان و ملستان بر مبنای هفتمین مجلد از مجموعه داستانی قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب اثر ماندگار مرحوم مهدی آذر‌یزدی تولید شده است. این کتاب در زمان حیات نویسنده و پس از مرگ او در کنار سایر کتاب‌های این مجموعه توانست نام خود را به عنوان پر‌فروش ترین اثر موجود در تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران ثبت کند. آذریزدی در این کتاب به سراغ باز‌نویسی داستان‌هایی رفته که شیخ اجل، سعدی شیرازی، آنها را در گلستان گردآوری کرده است و در کنار آن برخی از داستان‌های دیگر که به تقلید از سبک روایی سعدی در آثار دیگری گردآوری شده است از دید اذریزدی مخفی نمانده و انتخاب نام ملستان نیز بر همین اساس صورت گرفته است. این کتاب صوتی شامل ۱۴ داستان این کتاب است که با صدای سهیل محزون و ضرب‌آهنگ و فراز و فرودهای زیبایش و نیز موسیقی ایرانی انتخاب شده توسط سپهر عباسی ترکیب شده و در یک لوح فشرده گردآوری شده است. کتاب گلستان شامل مجموعه نثرهای حکمی سعدی است که در یک دیباچه و هشت باب به نثر مُسَّجَع (آهنگین) نوشته شده ‌و غالب نوشته‌های آن کوتاه و به شیوه داستان‌ها و نصایح اخلاقی است. عناوین هشت فصل کتاب عبارتند از: در سیرت پادشاهان، در اخلاق درویشان، در فضیلت قناعت، در فواید خاموشی، در عشق و جوانی، در ضعف و پیری، در تأثیر تربیت و در آداب صحبت، که در طول سال‌ها بارها و در قالب های متعددی مورد رجوع اهالی ادب و حکمت بوده است. داستان‌های گلستان حاصل سال‌ها جهانگردی و دنیادیدگی سعدی است و از همین رو در متن آن مصادیقی چون سفر کردن، قضاوت، تجربه و جوانمردی مشاهده می‌شود. مهدی آذر‌یزدی در بازنویسی خود از داستان‌های این مجموعه، متن قصه‌ها و حکایت‌ها را از قالب مسجع خارج کرده و آنها را به شیوایی و شیرینی بی‌مثالی به زبان فارسی معاصر نوشته است که مخاطبان بتوانند آن را بهتر درک کنند. این کتاب اما در کنار متن، از ابزار دیگری نیز بهره می‌برد که چیزی جز صدای قابل اعتنای خواننده متن این روایت‌های داستانی نیست. سهیل محزون، روایت‌گر این قصه‌هاست. جدای از این، موسیقی ایرانی انتخاب شده برای داستان‌های این مجموعه با تکیه بر سنت موسیقی اصیل ایرانی توانسته در فضا سازی و تاثیر‌گذاری متن این مجموعه بیافزاید.

ادامه...

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی قصه های گلستان و ملستان

مرسی
در 2 سال پیش توسط میلاد
بسیار عالی
در 3 ماه پیش توسط
کاش میشد قیمت ها را توی این وضعیت اقتصادی پایین بیاورید
در 4 ماه پیش توسط حسین زارع
دست آقای یزدی و جناب سعدی درد نکنه واقعا
در 3 ماه پیش توسط محمد مهدی یوسفی
این مجموعه همش عالیه حتا برا بزرگا
در 4 ماه پیش توسط ط ه
عالی بود
در 1 هفته پیش توسط
نمیتونم کتابو دانلود کنم تو قسمت پرداخت هزینه خطا ۵۰۴میده
در 2 ماه پیش توسط
این سری کتاب های صوتی داستانهای خوبی داره و با لحن خیلی خوبی تعریف میشه. برای بچه ها خیلی مناسبه و یکی از بهترین کتاب های ممکن هست
در 4 ماه پیش توسط علیرضا ارومند
عالی
در 10 ماه پیش توسط shn...eh9