فیدیبو نماینده قانونی انتشارات بوی شهر بهشت و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب رسول مهر

کتاب رسول مهر
آئین زندگی در شهربهشت

نسخه الکترونیک کتاب رسول مهر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با نصب اپلیکیشن فیدیبو این کتاب را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

درباره کتاب رسول مهر

...یک نفر بود در میان همه، یکتا پرست و به دین ابراهیم. تا چهل سالگی که به پیامبری مبعوث شد، او را جز به امانت داری، درست کاری و صداقت نمی شناختند. و آنگاه که رسالت را به عهده گرفت می گفت که من جز برای تکمیل نمودن مکارم اخلاق نیامده ام. این گونه بود که لحظه لحظه ی عمرش، کردارش، رفتارش و گفتارش یکسره نیکی و پاکی و آموزش اخلاق حسنه بود. با این اوصاف، جفا کرده ایم اگر آئین او را تنها در مجموعه ای از الفاظ و اعمال خلاصه نموده و خود را از تعلیمات حیات بخش آن بزرگ محروم نمائیم!

ادامه...

بخشی از کتاب رسول مهر

با نصب اپلیکیشن فیدیبو این کتاب را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

مقدمه:

...یک نفر بود در میان همه، یکتا پرست و به دین ابراهیم. تا چهل سالگی که به پیامبری مبعوث شد، او را جز به امانت داری، درست کاری و صداقت نمی شناختند. و آنگاه که رسالت را به عهده گرفت می گفت که من جز برای تکمیل نمودن مکارم اخلاق نیامده ام. این گونه بود که لحظه لحظه ی عمرش، کردارش، رفتارش و گفتارش یکسره نیکی و پاکی و آموزش اخلاق حسنه بود.
با این اوصاف، جفا کرده ایم اگر آئین او را تنها در مجموعه ای از الفاظ و اعمال خلاصه نموده و خود را از تعلیمات حیات بخش آن بزرگ محروم نمائیم!
انتشار این کتاب بهانه ای است برای دقایقی تفکر، و بهره گیری برای زندگی امروز و فردا، باشد که از پیروان راستین آن «رسول مهر» باشیم.

سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد
اسفند ۸۷

او این گونه بود...!(۱)

بر روی زمین می نشست و غذا می خورد. با دست خود کفشش را وصله می زد و جامه خود را با دست خود می دوخت و بر الاغ برهنه می نشست و دیگران را پشت سر خود سوار می کرد.
شکاف های اجتماعی را به وحدت اصلاح نمود و فاصله ها را بهم پیوند داد و پس از آن که آتش دشمنی ها و کینه های برافروخته در دلها راه یافته بود میان خویشاوندان یگانگی برقرار کرد.
پیامبری که بهترین آفریدگان بود. در خردسالی و در سن پیری نجیب ترین و بزرگوارترین مردم و اخلاقش از همه پاکان پاک تر و باران کرمش از هرچیزی با دوام تر.

اعتدال و میانه روی را پیشه خود کن و مردم را به انجام کار نیک فرمان ده

اعراف آیه ۱۹۹

بی نیاز شویم (۲)

همیشه می گفت: «هر کس که میانه روی کند، خداوند او را بی نیاز می کند و هر کس که زیاده روی کند، خداوند او را فقیر می گرداند.»
خودش همین طور زندگی می کرد. در خوراک و پوشاک میانه رو بود. همیشه قبل از سیر شدن از خوردن دست می کشید. در لباس هایش نیز به ساده ترین و ارزان ترین لباس ها اکتفا می کرد. به همان لباس هایی که دیگران بر تن می کردند و حتی ساده تر از آن.

گرامی ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست

حجرات آیه ۱۳

معیار بزرگی! (۳)

هیچ کس زیر بار نمی رفت. تصمیم گرفتند به پیامبر(ص) شکایت کنند.
چرا یک جوان بیست و یک ساله باید والی مکه باشد، در حالی که بزرگ تر از او در بین اصحاب هستند؟
پیامبر(ص) فرمودند: «بزرگی سن ملاک مسوولیت نیست، ملاک شایستگی و فضیلت است و سن مایه ی شایستگی و فضیلت نیست بلکه این فضیلت و شایستگی است که مایه ی بزرگی است.»

ای کسانی که ایمان آورده اید هنگامی که به شما گفته شود مجلس را وسعت بخشید و به تازه وارد ها جا دهید، وسعت بخشید خداوند بهشت را برای شما وسعت می بخشد

مجادله آیه ۱۱

به احترام تو(۴)

وارد مسجد شدم. وقت نماز نبود و جز پیامبر(ص)، کسی در مسجد دیده نمی شد. یکراست به طرفشان رفتم. مرا که دیدند، انگار که در میان جمعی برایم جایی بگشایند، جابه جا شدند. به ایشان عرض کردم: «فدایت شوم، در مسجد به این بزرگی، چرا جایتان را عوض کردید؟» پیامبر(ص) فرمودند: «حق هر مسلمانی است که هر گاه بخواهد نزد کسی بنشیند، به احترامش جای خود را به او دهد و کمی آن طرف تر رود.»

خداوند هیچکس را جز به اندازه توانائیش تکلیف نمی کند

بقره آیه ۲۸۶

کم ولی همیشه(۵)

نزد عایشه بودم که پیامبر(ص) وارد اتاق شدند. عایشه خواست مرا معرفی نماید؛ گفت: «این زنی است از قبیله بنی اسد که چند شبی است به خاطر عبادت تا صبح نخوابیده است.» این شاید بهترین نوع معرفی من بود. با احساس تفاخر، منتظر بودم پیامبر(ص) مرا تشویق کنند که ناگاه پیامبر(ص) ما را عتاب فرموده و گفتند: «بس کنید، به اندازه توانتان کار کنید. محبوب ترین کارها نزد خداوند کاری است که بر آن مداومت شود.»

و اینکه برای انسان بهره ای جز سعی و کوشش او نیست

نجم آیه ۳۹

تا سلامت هستی کار کن!(۶)

عرق از سر و رویم می ریخت. آنقدر داد زده بودم که دیگر رمقی برایم نمانده بود. سه روز از توصیه های مکرر پیامبر(ص) می گذشت و من خوشحال از سود فروش اجناس کاروان به سوی خانه می رفتم. وسوسه مهربانی پیامبر راهم را برای گرفتن هدیه به سوی خانه ایشان کج نمود.
وارد خانه شدم و سلام کردم. پیامبر(ص) در جواب فرمودند: «هر کس بی نیازی بورزد، خدا او را بی نیاز می کند و هر کس دری از نیاز به روی خود بگشاید، خداوند هفتاد در از فقر به روی او می گشاید که قابل بسته شدن نیست و صدقه بر کسی که بی نیاز است و کسی که با سلامتی اعضا می تواند نیاز خود را برطرف کند حلال نیست.»
بدون آنکه حرفی بزنم یا درخواستی کنم از خانه پیامبر خارج شدم و تصمیم گرفتم تا سلامتی دارم از تلاش و کار دست برندارم.

ای کسانی که ایمان آورده اید چیزهای پاکیزه ای را که خدا برای استفاده شما حلال کرده حرام مشمارید و از حد مگذرید

مائده آیه ۵

فقر نمایی ممنوع!(۷)

می شناختمش؛ دستش به دهانش می رسید و زندگی اش بد نبود، ولی همیشه مثل فقرا لباس می پوشید. آن روز که با همان لباس های فقیرانه نزد پیامبر(ص) آمد، حضرت از دارایی اش پرسیدند. گفت: «شکر خدا همه گونه نعمت دارم.» پیامبر(ص) فرمودند: «پس چرا اثری از آن در لباست نیست.»

و تو ای پیامبر اخلاق عظیم و برجسته ای داری

قلم آیه ۴

نظرات کاربران درباره کتاب رسول مهر

عالی بود واقعا اگه کسی اخلاق پیامبر رو تو زندگیش پیاده کنه هم تو کسب و کارش موفق میشه هم زندگی شخصیش
در 2 سال پیش توسط ali...090
عالیی
در 2 سال پیش توسط Elm...505
عالی بود مختصر و مفید و الگویی برای زندگی ممنون
در 1 سال پیش توسط ehs...ade
ممنونم از کتاب خوبتون
در 2 سال پیش توسط omi...fi7
خیلی خوشم اومد، همه چیز مختصر و ساده بیان شده
در 2 سال پیش توسط ati...or7
شیرینتر از آشنایی با سیره عملی پیامبر مهربانی هم مگه هست؟
در 4 ماه پیش توسط mey...igo