فیدیبو نماینده قانونی انتشارات البرز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب امشب

کتاب امشب

نسخه الکترونیک کتاب امشب به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب امشب

امشب را فراموش نکن. شبی که در رؤیای هرکس می‌تواند باشد رؤیای نزدیک در بستر خواب‌آلود شب بستر عشق جایی روی ابرهاست به همان نرمی به همان سخاوت در سکوت و تاریکی شب رمزی نهفته است شب‌آویز اتاقت غوغایی از ستارگان است و ماه مهمان دل عشاق است

ادامه...
  • ناشر انتشارات البرز
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.6 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۱۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب امشب

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:تقدیم به مادرم، خورشید زندگی ام که خداوند او را دوباره به ما عطا کرد تا باور کنیم هیچ چیز ابدی نیست.
و پدرم، ماه تابان هستی ام که چهره تکیده و قامت خمیده اش حاصل رنج عشق است؛
رنج رویش فرزندانش در این وادی بی کران.
بمانید و آسمانم را بی مهر و مهتاب نگذارید.

۱

اگر می خواهی سرگذشت من رو بدونی باید قول بدی خوب به حرفام گوش کنی. هرجا بردمت بیایی و نه نگی... بعد می تونی قضاوت کنی. در مورد همه چی، در مورد من، عشقم، زندگیم و...
می خوام برگردم به گذشته. نه گذشته ای خیلی دور، کمی دور. به اندازه یک وجب، نه، شایدم کمتر، به اندازه یک پلک به هم زدن. همیشه فکر می کنیم از گذشته فرسنگها دور شدیم در حالی که این طور نیست. گذشته هر دم با ماست و آینده کمی جلوتر از ما، اما اون قدر تو رویاها گم می شیم که حقیقت نمی بینیم. حقیقتی مثل تولد، مثل نفس کشیدن، مثل خود زندگی. شاید فکر کنی توهم گرفتم و یه چیزهایی برای خودم می گم، اما اگه بشینی و پنج تا انگشت دستت رو جلو صورتت باز کنی خیلی آسون میلادت، نوجوانیت، جوانیت و پیری و حتا مرگت را می تونی مجسم کنی که مثل برق و باد و با فاصله ای اندک می گذره و تو هنوز اندر خم یک کوچه ای.
البته اینهایی که گفتم هیچ ربطی به سرگذشت من نداره، اما در تنهایی خیلی بیشتر از گذشته به حقایق زندگی و سرگذشت آدما فکر می کنم تا شاید بتوانم نتیجه ای بگیرم.
صدای نوزادی که به دنیا می آید یا حمل تابوتی به گورستان؛ فاصله این دو ما هستیم که ابتدا و آغازمان را فراموش کرده ایم و در میانه راه مانده ایم و تصور می کنیم زمان به خاطر ما خواهد ایستاد، در حالی که توقفی در کار نیست. عمیق باش، سکوت کن و تفکر کن. من عمیق شدم. از سکوت لذت بردم و تفکر بزرگ ترین تفریحم شده است.
الان سی و پنج سالم است. از اینکه هنوز زیبا هستم و تفاوتی با گذشته نکردم خدا را شاکرم، یعنی یاد گرفتم شکرگزار باشم و قانع.
خوب، می گفتم... خونه ما در محله ای بود که به شمال شهر نزدیک تر بود. محله ای قدیمی و خوب با کوچه های عریض و بن بست. خونه ای جنوبی و دوبلکس. آن قدر خوب که می شد هرچند وقت بازسازی اش کرد تا آبرومند بماند. خدایی خونه خوب و محکمی بود و هست. ما خیلی پولدار نبودیم. مثل محلمون که رو به شمال شهر بود وضع مالی پدر نیز متوسط رو به خوب بود. هر سال هم رشد و ترقی خوبی داشت. پدرم کارمند شرکت نفت بود، اما الان سالهاست بازنشسته شده. پدر مردی گندمگون است با قدی متوسط و اندامی پر و چهارشانه. باید بگم مرد خوبی بود و تنها عیبش خونسردی بیش از حدش بود. شاید فکر کنید اینکه حسن است، اما وقتی با مردی شبیه پدر زیر یک سقف زندگی کنید از این همه خونسردی فقط حرص می خورید. وقتی آب از سر می گذشت تازه به تکاپو می افتاد. خوب، این هم یک جور خصلت است. هرچی مادر دلسوز و متعهد بود پدر تو خودش بود و با کسی کاری نداشت. همیشه از مادر ایراد می گرفت که چرا خودت رو درگیر مشکلات مردم می کنی و مگه تو وکیل وصی اونها هستی یا مگه چقدر حقوق می گیری که صبح تا شب خودت رو هلاک می کنی. در واقع از سرِ دلسوزی از مادر انتقاد می کرد. با تمام این تفاصیل هیچ وقت حریف مادر و نوع تفکرش نمی شد و در نهایت عیسی به دین خود و موسی به دین خود بود.

نظرات کاربران درباره کتاب امشب

ملغمه ای از فیلم های داریوش فرهنگ و هندی. پویای همه چیز تمام، بزرگوار و همیشه عاشق در برابر بیتای زیبای کله شق و لجباز. سرکشی بیتا و صبوری پویا و سرانجام عاقبت به خیری همگی. در زندگی واقعی حتی ۱% مشابه چنین آدمها و سرگذشت هایی را نمی توان یافت.
در 2 سال پیش توسط شهرزاد همامی
ممنون از خانم شیر دل قلمتون سبز
در 1 سال پیش توسط Sam...eni
کتاب خوبی بود. من در عرض چند ساعت تمومش کردم. کشش خوبی داشت.می ارزه به خریدنش و خوندنش.
در 8 ماه پیش توسط گلناز باقری نژاد
خوندمش.توصیه میشه.قشنگه
در 2 سال پیش توسط jma...e19
من این کتاب رو تو نودوهشتیا خونده بودم خیلی قشنگ بود واقعا
در 8 ماه پیش توسط Saba