دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۳۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی ساندویچ ژامبون کتاب صوتی

کتاب صوتی ساندویچ ژامبون

نسخه الکترونیک کتاب صوتی ساندویچ ژامبون به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی ساندویچ ژامبون را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب صوتی ساندویچ ژامبون

دانستن زندگی یک نویسنده تاثیر شگرفی در فهم و مطالعهی آثار او داد. کتاب ساندویچ ژامبون سرگذشتنامهی خود نوشتهی چارلز بوکوفسکی است. خواندن این کتاب قبل از مطالعهی آثار دیگر نویسنده درک داستانهایش را بیشتر میکند.

درباره‌ی کتاب صوتی ساندویچ ژامبون اثر چارلز بوکوفسکی

کتاب ساندویچ ژامبون نوشتهی چارلز بوکوفسکی برای نخستین بار در سال 1982 منتشر شد. این کتاب به نوعی اتوبیوگرافی نویسنده به حساب میآید. بوکوفسکی در این کتاب به خوبی توانسته است درگیری بین دو نسل را نمایان سازد. نام کتاب هم به درگیری دو نسل برمیگردد و نشانمیدهد که نقش اول داستان چگونه بین پدر و مادرش گیر کرده است.

خلاصه داستان صوتی ساندویچ ژامبون

داستان کتاب ساندویچ ژامبون از زبان یک پسر بچه ذکر میشود. کسی که در محلههای فقیر نشین وتهی دست زندگی میکند و در بحران جنگ و اقتصاد با سختیها درگیر است. پسر بچه چیناسکی نام دارد که نامی است چارلز بوکوفسکی برای خود انتخاب کرده است و در رمانهای دیگرش هم دیده میشود. والدین چیناسکی همیشه در آروزی موفقیت فرزندشان بودهاند و همیشه میخواستند که فرزندشان مهندس شود. اما آنها هرگز رابطهی خوبی با چیناسکی برقرار نکردهاند و حتی در مواردی پدر چیناسکی او را کتک میزند.

درباره‌ی چارلز بوکوفسکی نویسنده‌ی کتاب صوتی ساندویچ ژامبون

چارلز بوکوفسکی شاعر و نویسندهی آلمانی- آمریکایی متولد 16 آگوست 1994 است. او در شهر آندرناخ آلمان به دنیا آمد و در سال 1923 همراه با خانوادهاش به شهر بالتیمور در آمریکا مهاجرت کردند. چارلز بوکوفسکی تحصیلاتش را در دانشگاه لس آنجلس تکمیل کرد؛ او از دو رشتهی روزنامه نگاری و ادبیات فارغ التحصیل شد. بوکوفسکی از کودکی به نوشتن علاقهمند و در طول حیاتش هزاران شعر، صدها داستان کوتاه و شش رمان نوشت. با وجود اینکه در ابتدا ناشرین کتابهای بوکوفسکی را منتشر نمیکردند اما بوکوفسکی کتابهایش را به چهل ناشر فرستاد و هرگز از تلاش دست نکشید. شاید به همین دلیل است که روی سنگ قبر وی کلمات «تلاش نکنید» (Dont Try) حک شده است.  چارلز بوکوفسکی در نهم مارس 1994 در کالیفرنیا درگذشت.

سبک نوشتاری چارلز بوکوفسکی بسیار جالب بود. او برای مردم عادی مینوشت، برای فقیران و کسانی که هرگز تجربهی زندگی اشرافی را نداشتهاند. بوکوفسکی عموما در جمعها ظاهر نمیشد و یک دائم الخمر به حساب میآمد. او در یکی از شعرهایش مینویسد:« براي من تاسف نخوريد، چون لياقت زندگي کردن را دارم و راضيام، ناراحت آدم هايي باشيد که به خودشان مي پيچند و از همه چيز شاکياند. آنها که روش زندگي شان را مثل مبلمان خانه دائم عوض مي کنند. همينطور دوستان و رفتارشان را؛ پريشاني شان دائمي است. و به همه کس سرايتش ميدهند. از آن ها دوري کنيد. يکي از کلمات کليدي آن ها عشق است؛ از آنان که ادعا دارند. هر آن چه مي کنند دستور خداست هم بپرهيزيد

چرا که نتوانسته اند آن طور که مي خواهند زندگي کنند. براي من تاسف نخوريد؛ چون تنهايم!»

ترجمه‌ی کتاب صوتی ساندویچ ژامبون به فارسی

انتشارات آوانامه کتاب صوتی ساندویچ ژامبون را با ترجمهی علی امیر ریاحی عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. ابداع کتابهای صوتی یکی از تاثیرگذارترین اتفاقاتی بود که در قرن اخیر رخ داده است. این روزها که زندگیها به شدت ماشینی شده است کمتر کسی زمان کافی برای مطالعه پیدا میکند. کتابهای صوتی به دلیل سهولت استفادهشان میتوانند اوقات خالی خواننده را پر کنند. به این معنی که شما میتوانید هنگامی که مشغول کارهای دیگر هستید به کتاب صوتی گوش کنید و از شنیدن آن لذت ببرید. آوانامه یکی از بهترین ناشران و تولیدکنندگان کتاب صوتی در ایران است. آوانامه با انتشار نسخهی صوتی بهترین آثار ادبیات و فلسفه به انتشاراتی معتبر تبدیل شده است.

 

 • کتاب صوتی ساندویچ ژامبون در دستهی کتابهای داستانهای آمریکایی قرار دارد.
 • کتاب صوتی ساندویچ ژامبون مناسب برای گروه سنی بزرگسال است.
 • خوانش کتاب صوتی ساندویچ ژامبون را آرمان سلطان زاده بهعهده داشته است.
 • کتاب صوتی ساندویچ ژامبون جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع داستانهای آمریکایی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند در زمینهی  داستانهای آمریکایی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

در بخشی از کتاب صوتی ساندویچ ژامبون می‌شنویم

چیزی به اسم جنگ خوب و بد وجود نداره. تنها چیز بد توی جنگ شکسته. تو همه جنگ ها هر دو طرف به خاطر انگیزه های خوب جنگیدن. اما توی تاریخ فقط انگیزه طرف پیروز انگیزه اصیل و شریف عنوان شده است. اهمیتی نداره که کی حقه و کی باطل، فقط مهم اینه که کدوم طرف ژنرال ها و ارتش بهتری داشته!

 

بعد از مدتی رفتم سمت سالن ورزش. داشتم می رفتم کمدم را خالی کنم. در مورد من دیگر خبری از ورزش و تمرین نبود. مردم همیشه در مورد بوی تمیز و خوب عرق تازه حرف می زنند. کلی هم مجبورند برایش ورزش کنند. اما هیچ وقت در مورد بوی تمیز و خوب گه تازه حرف نمی زنند. واقعا هیچ چیز باشکوه تر از ریدن بعد یک مالشعیر خوب نیست، منظورم وقتی است که شب قبلش بیست، بیست پنج تا خورده باشی. بوی ریدن بعد از چنان خوردنی همه جا پخش می شود و دست کم یک ساعت و نیم هم باقی می ماند. این باعث می شود واقعا بفهمی هنوز زنده ای.

مشکل اینجاست که همیشه انتخاب تو از بین دو تا بد است. مهم هم نیست که کدام را انتخاب کنی، هر کدام شان ذره ای از تو را می خورند تا آنجا که دیگر چیزی باقی نماند. بیشتر آدم ها در بیست و پنج سالگی تمام می شوند. و بعد تبدیل می شوند به ملتی بی شعور که رانندگی می کنند، غذا می خورند، بچه دار می شوند، و هر کاری را به بدترین شکل اش انجام می دهند. مانند رای دادن به کاندیدای ریاست جمهوری ای که آن ها را یاد خودشان می اندازد.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی ساندویچ ژامبون اثر چارلز بوکوفسکی بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی داستان‌های آمریکایی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی ساندویچ ژامبون

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی ساندویچ ژامبون

واقعا داستان جذاب و روانی داره!!! ولی حیف که سانسور شده. در طول داستان واضح هست قسمت هایی که سانسور شده.
در ۴ سال پیش توسط shayan ( | )
کتاب،خیلی زیبا و روونه. درباره ی کودکی تا جوونی یه پسر بچه در محله های فقیر نشین آمریکاست. و تمرکزش روی دست و پنجه نرم کردن این پسر با مشکلات بلوغه. بخش نه چندان کوچکی از این کتاب، درباره رابطه ی جنسیه، پدید اومدن این تمایلات در نوجوانان. متاسفانه کتاب انقدر در این مواقع سانسور شده که به سختی میشه اتفاقات رو رمز گشایی کرد.
در ۴ سال پیش توسط tin...adi ( | )
نمیدونم چرا اینقدر موسیقی متن گذاشتین روش 😑😑😑 ناسلامتی کتاب صوتی داریم گوش میدیم ، نه داستان رادیویی که فضاسازی کنین با موسیقی ، خیلی افراطی بود واقعا مدام ادم رو پرت میکنین از داستان، روایت خوب سلطان زاده رو خرابش کردین الان یک سوم گوش کردم واقعا دیگه نمیتونم ادامه بدم خیلی رو مخه موسیقی
در ۳ سال پیش توسط ami...ki4 ( | )
یه آهنگ هست به اسم brittle bones nickyاز rare Americans. کتاب رو که خوندید یا شنیدید،موزیک ویدیوی اونم ببینید.
در ۴ سال پیش توسط tin...adi ( | )
خطر لو رفتن شاید : بنظر من شخصیت اصلی داستان _هنری_ یک شخصیت با روحیه ای لطیفه که به دلیل کمبود محبت و تربیت نادرست _تربیت با محوریت تنبیه فیزیکی _ راهشو پیدا نمیکنه من وقتی نحوه ی جداشدن هنری رو از خانوادش دیدم یاد جسی تو سریال بریکینگ بد افتادم چقدررررر حمایت "درست" و همه جوره ی خانواده میتونست تو سرنوشت این دو نفر موثر باشه آدمایی ک شاید از خیلی از اطرافیان دکتر مهندس دور و برشون شخصیتهای لطیف تری بودن ولی رفتن تو مسیر پلشتی ک تهش جز پلشتی چیزی نیست ... ولی بدلیل فضای دارکی که نویسنده ترسیم کرده بود و فحش و فحش کاری عظیم _!_فکر نکنم بخوام داستان دیگه ای از هنری بخونم =|
در ۳ سال پیش توسط sep....68 ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۲۶
 • ۲۷
 • بعدی ›
 • آخرین ››