Loading

چند لحظه ...
کتاب خانواده درمانی (TA)

کتاب خانواده درمانی (TA)

نسخه الکترونیک کتاب خانواده درمانی (TA) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۴,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب خانواده درمانی (TA)

در جریان درمان خانواده‌ها، دریافته‌ایم که شناسایی بازی‌های آنها، اغلب نخستین گام در تشخیص است. همراستا با شناسایی بازی‌های خاصی که درون خانواده انجام می‌شوند، آگاهی از دامنۀ متنوعی از تمبرهایی که ظاهراً جمع‌آوری می‌گردند، حاصل می‌شود. بازی‌ها و انواع تمبرهایی که بازیگران جمع‌آوری می‌کنند، اغلب به صورت مجموعه هستند و این مجموعه‌ها یا گروه‌بندی‌ها را کلک بازی می‌نامند. من دریافته‌ام افرادی که در خانواده با یکدیگر ارتباط دارند، اغلب یک کلک بازی غالب مشترک دارند. بنابراین، در این فصل، هر خانواده‌ای به وسیلۀ کلک بازی‌اش ـ احساس گناه، ترس، خشم یا آسیب ـ شناسایی می‌شود. در هر موردی، به دنبال تشخیص اولیه و ارائه یک تحلیل از اینکه چگونه بازی‌های خانوادگی آنها یک جریان مستمر از تمبرهای انتخاب شده را برای هرکدام از بازیگران فراهم می‌کند، در درمان با در کنار هم چیدن سناریوهای زندگی والدین، سعی می‌کنیم تا علت نیاز آنها به انجام کلک بازی‌ها را روشن سازیم. زمانی که اعضای خانواده به‌تدریج درک می‌کنند که چگونه و چرا این رفتارها، زندگی‌شان را شکل می‌بخشد، با کمک یکدیگر شیوه‌هایی را طراحی می‌کنیم تا ‌آنها از آن طریق بتوانند راههای تعامل رضایتبخش‌تر با یکدیگر را جایگزین نمایند. در بازگویی هر تاریخچۀ موردی، اغلب چنین به‌نظر می‌رسد که این اقدام به‌صورت مرتب و گام به گام در یک توالی تدریجی منظم اتفاق می‌افتد، اما این ساده‌انگاری در زندگی واقعی هیچ جایگاهی ندارد. مردم با استفاده از «بالغ» خود اطلاعات جدید را در مورد خودشان به‌دست می‌آورند اما تغییر در «کودک انطباق یافته» روی می‌دهد. به این ترتیب، مردم با فکر خود به سمت شیوۀ رفتار جدید حرکت نمی‌کنند، بلکه معمولاً آنها از طریق تکالیف منزل، عمل کردن به شیوه‌های جدید را تمرین کرده و بعداً متوجه می‌شوند که فرایند تفکرشان هم تغییر پیدا کرده است. آشکار ساختن و نامگذاری ترس‌های اساسی «کودک انطباق یافته» و استفاده از این اطلاعات به‌منظور فراهم آوردن نوعی از اطمینان خاطر که مورد نیاز «کودک انطباق یافته» است، به این معنی است که توجه بسیاری بر روی آشکار ساختن ماهیت آن ترس‌های اساسی متمرکز شده است. هر اندازه که خانواده یا فرد به افشای این ترس‌ها نزدیک‌تر شود، مقاومت یا دفاع‌های بیشتری وارد عمل می‌شوند. این زمان از درمان مستلزم حساسیت و مهارت بیشتر از جانب درمانگر، بیش از هر کس دیگری است. در مورد هر کدام از این خانواده‌ها، ما مشاهده می‌کنیم که چگونه مراحل متوالی درمان اتفاق می‌افتد. چگونه احتمالات تغییر شناسایی می‌شوند و چگونه این خانواده‌ها به سمت یک زندگی فارغ از بازی حرکت می‌کنند. نمودارهای PAC در شروع توصیف هر نمونه‌ موردی، میزان نسبی اختصاص انرژی به هرکدام از حالات من در ابتدای درمان را نشان می‌دهند.

ادامه...

مشخصات کتاب خانواده درمانی (TA)

  • ناشر نشر دانژه
  • تاریخ نشر ۱۳۸۹/۰۷/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.21 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۸۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب خانواده درمانی (TA)

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب خانواده درمانی (TA)