فیدیبو نماینده قانونی دفتر نشر فرهنگ اسلامی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب پندهای کوتاه از نهج‌البلاغه برای دانش‌آموزان

کتاب پندهای کوتاه از نهج‌البلاغه برای دانش‌آموزان

نسخه الکترونیک کتاب پندهای کوتاه از نهج‌البلاغه برای دانش‌آموزان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب پندهای کوتاه از نهج‌البلاغه برای دانش‌آموزان

کتابی که اکنون در دست دارید، با همه کوچکی خود، به وسعت دریاهای بیکرانه، و به عظمت کوه‌های سر به فلک کشیده است: زیرا آنچه در این کتاب کوچک می‌خوانید، بخشی از کلمات و جملات کتاب ارجمند «نهج‌البلاغه» است، که به این صورت ساده، برای شما فراهم شده است. این کلمات و جملات، مانند دانه‌های مروارید درخشان، که از اعماق دریایی سرشار از مرواریدهای ناب به دست آمده باشد، مخصوص شما نوجوانان عزیز انتخاب شده است. از این رو، تمامی مطالب این کتاب، با بیانی ساده، به زبان فارسی امروز، نوشته شده تا برای شما و دیگر هم سن و سال‌هایتان، به آسانی قابل درک و آموختن باشد. و از این راه، شما عزیزان را، با کتابی که پس از قرآن، عالی‌ترین و گرانقدرترین کتاب انسان سازی است، آشنا سازد.

ادامه...
  • ناشر دفتر نشر فرهنگ اسلامی
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.53 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب پندهای کوتاه از نهج‌البلاغه برای دانش‌آموزان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:۱ . اگر خدا شریکی داشت

لَوْ کٰانَ لِرَبَّکَ شَریکٌ لَاَتَتْکَ رُسُلُهُ.
نامه / ۳۱

ترجمه: اگر پروردگارت شریکی می داشت، فرستادگان آن شریک [یعنی پیامبران آن خدای دیگر] نزد تو می آمدند.

شرح: خداوند توانایی که ما را، و این دنیای پهناور و پر از زیبایی را، آفریده است، خدایی یگانه و بی همانند است.
تمام پیغمبرانی که برای راهنمایی افراد بشر، به میان مردم آمده اند، با آن که دین های گوناگون آورده اند، سخن هایشان درباره خدا، یکسان و همانند بوده است. همه آن ها، به پیروان خود گفته اند که: خدا یکی است و شبیه یا شریک ندارد.
فرزند عزیز، این را بدان که اگر غیر از پروردگار یگانه و بی شریک، خدای دیگری هم وجود داشت، او نیز از سوی خود، پیغمبرانی می فرستاد تا هم وجود او را به افراد بشر اعلام دارند، هم مردم را به سوی او دعوت کنند.
ولی در طول میلیون ها سالی که از زندگی بشر می گذرد، و از میان ۱۲۴ هزار پیغمبری که برای هدایت مردم آمده اند، هرگز پیغمبری نگفته است:
من، از سوی خدایی دیگر، غیر از خدای یگانه، به سوی شما فرستاده شده ام.
همین موضوع، دلیل آشکاری است برای آن که بدانی: خدای تو، و آفریدگار و همه افراد بشر، و خالق این جهان بزرگ، همان خداوند یگانه و بی مانندی است که تمام پیغمبران، از او سخن گفته اند و همه افراد بشر را، به سوی او دعوت کرده اند.

نظرات کاربران درباره کتاب پندهای کوتاه از نهج‌البلاغه برای دانش‌آموزان